Miről szól a gólyaság?
Semmi különöset, kis csapatépítés. Ha egyáltalán nem érdekel, akkor lényegében ki is hagyhatod magad a lényegi dolgokból (bár ha nem szürke arc akarsz lenni, nem érdemes).
Semmi komoly szivatás nem lesz, ez nem a megalázásról szól a legtöbb helyen, hanem a beilleszkedésről.
Gólyatábor: sok suliban (nem mindenhol) a nyár végén, augusztus utolsó heteiben szerveznek egy néhány napos, vagy egyhetes tábort az osztályoknak. A lényege, hogy kicsit megismerjétek egymást a suli előtt, ne úgy menjetek oda szeptember 1-jén, hogy csupa ismeretlen arcot láttok és nem mertek egymáshoz szólni. A programban szerepelnek játékok, beszélgetések, névtanulás, kirándulások, közös kajálások. Szerintem ne hagyd ki, mert nagy előny lesz az első napokban-hetekben, hogy nem lesznek már tökidegenek az osztálytársaid.
Gólyaavató: régen sok helyen a durva szivatásról szólt, de úgy hallom, manapság nincs erről szó. Vicces, játékos feladatokon keresztül versenyeznek egymással a 9.-es osztályok, általában mindenki élvezi, nem megalázó. Ha valamit mégsem szeretnél megcsinálni, nem csinálod meg.
Gólyatábor: Ismerkedés.
Gólyabál: A gólyáknak feladatokat adnak, pár órával később pedig 10-12.-ig minden évfolyam leissza magát, a srácok nyomulnak a gólya-lányokra.
Az ilyen különleges eseményeken kívül nincs jelentősége a gólyaságnak. Nincs semmiféle hierarchia, nincs egész éves gólya-szopatás.
#5
14 évesen már ittunk, és egyikünk se züllött le. A szintén "züllő" társaságomból mindenki továbbtanult.
Hülyeség végletekben gondolkodni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!