Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon nem megy ez nekem....

Nagyon nem megy ez nekem. Mit. Csináljak?

Figyelt kérdés
Ezelõtt mindig színötös voltam mindenbõl kivetel matekbol. Az sose ment, csak eros 4—esre. De most hogy jottek ezek az uj tantargyak, mar kb harom 3masom van ebben az evben, pedig rendesen tanulok minden solgozatra, es annyira kivagyok, hogy matekbol es fizikabol maris van egy 3masom, pedig mindkettore kitettem szivemet—lelkemet. A kemia se lett jobb. Anya nagyon megharagudna, ha ezt tudna... Most mit csinaljak? Plane, hogy ma irunk megint matekbol,es egyaltalan nem ertem.... Mit csinaljak? Bocsi a helyesirasert, telon vok.
2015. szept. 23. 07:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el különórára belőle.
2015. szept. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmit. Abból legyél jó,ami érdekel, plusz érettségi tárgy. A többiből meg ne bukj meg. Több kutatás is kimutatja, hogy aki minden tárgyból ötös, sokkal kevésbé érvényesül az életben, mert mindenből jó akár lenni, éppen ezért semmiből nem kiemelkedően jó. Én is csak hatodikig voltam szín ötös, aztán rajottem, hogy nem leszek több tőle.gimiben már kettesem is volt,de nem érdekelt, mert amiből tanulni akartam az anyagot, abból úgyis tanultam. Ami meg csak arra kellett, hogy több óránk legyen (rajz, ének, stb), azokkal nem foglalkoztam. Általánosban még azért próbálj nem ketteseket összeszedni, de ez a mindenből legyek ötös felfogás szerintem hülyeség. Gimiben meg ha tudod, hogy nem fizikus/kémikus leszel, akkor ezeket is felesleges erőltetni.

19L

2015. szept. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Nuvolyna válasza:

én ugyan másik korosztály vagyok, mint az előző, így nem is mondom azt, hogy csak azzal foglalkozz, ami érdekel :-) de abban egyetértek vele, hogy azokra a tantárgyakra koncentrálj, amik a továbbtanuláshoz kellenek, a többivel pedig foglalkozz annyit, amennyit még a teljes kifáradás nélkül tudsz. Én színötös voltam, kivéve földrajzból, mégis az egyetem első félévében minden fontos tantárgyból megbuktam :-D ki is készültem rendesen, aztán átértékeltem és megtanultam örülni a görbülésnek is.

A matek viszont mindenhez kell, úgyhogy ha az nem megy, akkor vagy menj magántanárhoz, vagy beszélj a suliban a tanárral, hátha segít ő is.

És még valami, amit 38 évesen tanultam meg - a maximalizmus max álmatlan éjszakák előidézésére jó :-)

2015. szept. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!