Nektek melyik a kedvenc tantárgyatok és miért?
Minden ami reál.
Szakközépben matek, fizika, fémipari szakmai tárgyak.
Építőmérnök fősulin mechanika, tartószerkezetek.
Most gépészmérnökin fizika, hőtan, géptan.
37/F
Kémia, fizika, matematika, testnevelés
Ezekre nem kell magolni
A matek, mert az mindig magától ment, és nincs benne mellébeszélés, parasztvakítás.
A fizika, mert izgalmas és az egyetlen tudomány, ami érdemben jósolni bír. Ld. például Dirac, aki papíron levezetéssel találta meg az antianyagot. De meg az univerzum méretű és az atomi szintű folyamatokat is elemzi, vizsgálja.
A földrajz is, mert szép.
Az irodalom, mert kreatív, emberi oldalakat mutat be, látens gondolatmeneteket, a legbelsőbb viszonyokat vetíti ki.
Majdnem mindent szerettem, egy kivétellel: a leggázabb a történelem, mert
-nem használható semmire
-nem kreatív
-nincs gondolkoznivaló
-nincs alkotnivaló
-nincs esztétikuma
-tele hazugságokkal
-hamis eredettudatot képez.
Csak egy lexikális információhalmaz, hogy ennyiedik Aladár, meg annyiadik Balambér ekkor és ekkor, itt és itt ki ellen, kivel mit harcolt/rabolt/ölt.
A töri lényegében csak az emberi aljasságot, öldöklést, egymás szívatását mutatja be. Sok az adat, név, helyszín benne, és senki, semelyik társadalmi csoport nem okult semmit a történelmi ismeretekből.
Minden ország a saját "nagyságát" akarja alátámasztani a történelem oktatásával. Mindenki úgy torzítja, ahogy kell ahhoz, hogy igazolja a fontosságát, kiemelkedőségét, és ezzel a szomszédai fölé helyezhesse magát.
Kétségtelenül ez a legfeleslegesebb tantárgy.
Ettől még szerethet valaki valami tök feleslegest is persze...
Parafagólem & Tom Benko
De jól mondjátok!
A földrajz, mert könnyen meglehet érteni,meg alapjáraton imádom ez az érdeklődési köröm, ebből csinálok emelt érettségit is.
A történelmet is nagyon szeretem főleg az egyetemes törit és a közèpkorit.
Történelem, mert ha valaki nem csak a hülye évszámokra veri a nyálát, ugyanolyan egyedülálló világ nyílik meg előtte, mint a matek, fizika, vagy irodalom esetében.
Persze a töri is olyan, mint bármelyik másik tudomány, komoly háttértudás nélkül csak összefüggéstelen információk halmaza, és sajnos ezt a tantárgyat azért kezelik így, mert egyszerűen nem akarják máshogy, nem akarnak egyik információból eljutni a másikba, következtetéseket levonni, egyszerűen csak be akarják seggelni, mert hát ez humán tantárgy... Szerintem egy szint után semmiképp nem humán tantárgy, bár nem is nevezném reálnak, hasonlóan a földrajzhoz, köztes állapottá válik.
Számomra igen kellemes élmény, amikor töri-OKTV feladatlapon azt kapom, hogy hasonlítsam össze 3 oldalban a spanyol és az angol gazdaságot a XVI.-XVII. században, amit gyakorlatilag sosem tanultam, de a fejemben lévő tényanyag, a gazdasági alapismereteim, a rendelkezésre álló forrásanyag és persze a logikám segítségével 3 oldalt megtudok tölteni tényinformációval, mellébeszélés nélkül, és utána visszaolvashatom, hogy ,,Váó, ezt mind tudtam?", szerintem ez minden embernek jól esik, amikor úgy érzi, alkotott valami újat...
Egyébként nagyon szeretem a gazdaságföldrajzot is, régebben országos csapatversenyeken szerepeltem földrajzból, de szeretem az angolt is, mert egy hihetetlenül egyetemes kommunikációs ,,eszköz,, , illetve nagyon szeretem a matematikát is, csak sajnos erre már nincs megfelelő kapacitásom, így kicsit háttérbe szorul(ok benne), de imádtam az ének órákat is (hála a tanár zsenialitásának, 25 db 16 éves kanállat minden énekórát végigénekelt), és persze a tesiórás nagy focikat is szeretem, amit kifejezetten rühellek, a nyelvtan, ami tényleg csak kitalált információk összefüggéstelen halmaza, és a kémia, mert egyszerűen ott már tényleg hatalmas tényanyagot kell tudni, hogy az ember érdemben hozzá tudjon szólni...
17f
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!