Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért lettél tanár? Mi motivál...

Miért lettél tanár? Mi motivált, és hogyan választottad ki azt a tantárgyat, amit tanítasz?

Figyelt kérdés
Az is érdekel, ha te nem vagy tanár, de a tanárod elmesélte, hogy ő miért lett az.

2015. aug. 4. 12:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem vagyok tanár de tanítok egy pár embert egy pár dologra ami éppen érdekli őket . Most pl kémiát tanítgatok előbb arabot és hindi nyelvet is . Miért ? Azért mert szeretem megosztani a tudásom az emberekkel és szeretek segíteni . Ha nincs kit tanítgatnom akkor olyan unalmas , el megy a kedvem mindentől . Valahogy energiát ad .


Egy pár tanáromat megkérdeztem régen hogy miért lettek tanárok , azt mondták nekem mert így akarták a szüleik , vagy az hogy szerettek volna gyerekeket tanítani mert olyan cukik. A végen pedig a többsége azt mondta hogy megbánták

2015. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Az egyik szülőm tanár, ő azért lett az, mert félt komolyabb egyetemre jelentkezni. Megbánta, és nekem mindig azt mondja, hogy bármi legyek, csak tanár ne.
2015. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tanár voltam. Irodalomtanár. Mindig sokat olvastam, voltak gondolataim a művekről, és ahogy az első válaszoló is: szerettem továbbadni a tudást. A pályán aztán megtapasztaltam, hogy az a 10-15 év, ami az én diákságom óta eltelt, épp elég volt ahhoz, hogy a pedagógusi pálya már ne a tanításról szóljon elsősorban, hanem a fegyelmezésről. Szóval otthagytam a pályát, és remélem, soha nem készerülök rá visszatérni. Ettől függetlenül nem kétlem, hogy vannak nálam tehetségesebb, vérbeli pedagógusok, akik jobban boldogulnak, és látják a pálya szépségeit.
2015. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
#3 nem az volt a baj hogy rossz tanár voltál, hanem az már szinte alap lett hogy a tanár a hibás ha a gyerek nem tudja azt, amit tanítottak neki. Manapság a tanulókat nem nagyon érdekli az irodalom mert badarságnak tartják amit az elhúnyt írók írtak. Lehet 2 a 30 tanulóból érdekeli az irodalom . Ahogy engem is . És szinte belélem magam a versekbe . Sajnos kevés az a tanuló akit egyáltalán érdekli hogy pl. Petőfi Sándor mit érzett halála előtt, az ahogyan előre érezte hogy meg fog halni .
2015. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, kedves vagy! :)

Én sem csak magamban látom a hibát, ahogy írtam, még némi nosztagiát is éreztem. A hiba elsősorban az oktatási rendszerrel van. A hagyományos eszközökkel nem lehet lekötni a mai diákokat. A tanár keze is sok dologban meg van kötve, eszköze pedig nemigen van, egyedül a személyisége. De ugye két üvöltözés között elég nehéz lekommunikálni, hogy egyébként tök megértő vagyok, és még humorérzékem is akad. :)

2015. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
4. Én sose értettem azt hogy miért kéne más emberről kötelezően tanulnunk?Azért mert bátor volt?Lehet,több millió bátor ember van,akik a hazájukért harcolnak jelenleg is,és régebben is,vagy mert voltak gondolatai ?Több millió embernek voltak hasonló gondolatai annyi különbséggel hogy nem fogalmazták meg verses formába?Vagy azért mert tudott verseket írni?Szerintem akad még pár ember a világon aki jobb verseket is tud írni még se beszél tóluk senki. Műveltebb nem lesz tőle senki,kivéve ha valakinek a műveltség azt jelenti hogy hallott emberek írásait tanuljuk meg,és eléggé sajnálom, hogy vannak emberek akik szerint az az oktatási rendszer működőképes ami 1960-ban,mert nem hiszem hogy sokat változott volna,a nagyszüleim szerint ők is szinte ugyanezt tanulták ,és nem tudom hogy ez miért is lenne működőképes 2015-ben, mert ahogy mindenki észrevette a mostani generációt már más érdekli és más tudást kell nekik ez helyett továbbadni amit használni is tudnak az életben,mert elég szegényes a mai oktatás.
2015. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
És mit tanúljanak a mai tanulók? Mondj példákat.. Mit jelent a YOLO meg a WTF , LOL, ROFL meg ezek a holmi angol nyelvű rövidítések ? Igen abban igazad van hogy olyasmit kell tanúlni néha ami soha az életben nem kell, mint pl.a matekból a különféle egyenletek meg holmi marhaság amikor csak összeadni , kivonni , osztani és szorzani kell az életben . De mégis azért ezeknek a ''hülyeségeknek '' is meg van az oka hogy miért tanuljuk őket . Hogy az agy jobban működjön és lehet hogy majd rászorulunk néha. Az irodalomra bizony nem mondhatnám hogy felesleges . Hisz meg lehet tanulni belőle olyan szavakat amiket nem nagyon használunk ma, jobban megértjük a szöveget .. Ha pl. Nem tanulnánk magyar irodalmat, el szeretném olvasni a Kőszívű ember fiait , nekem abszolút fogalmam sem lenne hogy mit ír a könyvben mert sok elavult szó van benne . Az oktatás jó, csak a fiatalok viselkedése változott. Magamból indulva én 8 évesen el sem tudtam képzelni hogy feleseljek a tanárnak vagy bele rúgjak egy nálam idősebb emberbe . Most amikor ezeket meg több rossz viselkedést látok nap mint nap csak sokkolt vagyok és csak annyit kérdezek hogy mi van ezzel a mai világgal ?
2015. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
7. Igen,például társadalmi jelenségekről is lehetne tanítani,nem hinném, hogy ez felesleges lenne. De ki beszélt arról hogy a matek hülyeség,a matek a legfontosabb tantárgy, javítja a megoldóképességet, könnyebben fog bonyolultabb dolgokon gondolkodni, javul a logikai képessége, egy szóval intelligensebb lesz. kevés olyan szó van a művekben amiket nem használunk,inkább csak régies szavak amelyik valamelyest módosultak, vagy teljesen elhagytuk őket mert más szavakat használunk rájuk, a legtöbb szó amit ma nem használunk és benne van valamilyen versbe nem is felel meg a mai helyesírási szabályzatnak, nem hinném hogy sokat bővítene ez a szókincsen, én is máshonnan tanultam meg rengeteg számomra idegen szót. Nem azt mondtam hogy az egész irodalom felesleges,kell de az irodalom fele a költők életéről szól. És azt mered mondani hogy az oktatás jó amikor a 12-13 éves gyerekekre olyan felnőtt könyveket kényszerítenek rá amiket még egy 20 éves egyetemista is nehezen tud teljességgel befogadni? Na meg biztos sokat segít a 7-8 éves gyerek fejlődésén az hogy 200 oldalon keresztül egy kutya kínzásáról és szenvedéséről írnak, csak gratulálni tudok akik szerint ez a normális. És nem, nem jó a magyar oktatási rendszer, főleg amíg az énekórákon nem hallani mást csak az Ősszel érik babám-ot ,meg az egyéb olyan műveket amik szinten felnőtteknek valók
2015. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek
2015. aug. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az irodalomtanításnak nem az a lényege, hogy te pont Petőfiről tanulj, vagy pont Jókairól. Valakiről viszont kell. Valakinek a műveit meg kell ismerni, és akárki is lesz a kiválasztott író, bele lehet kötni, hogy miért pont ő. Az írók életének tanítását már a tanárok nagy része sem veszi annyira szigorúan. Illetve akkor teszi ezt, ha mást nem tud tenni. Valamiből jegyet kell adni, és bevallom, én nemigen mertem olyan kérdéseket feltenni, ami kreativitást, önálló gondolkodást igényel. Mert a többségnek nem voltak saját gondolatai, sőt összefüggő mondatokban nem voltak képesek leírni a gondolataikat. És ez az, ami manapság óriási tragédia. Amikor valaki sms stílusban ír email-t például, tele a sok divatos rövidítéssel. És az embernek bizony ejlesztenie kell a saját anyanyelvi tudását is, mivel az nincs benne születésünktől a fejünkben. Ugyanúgy meg kell tanulni. A tanulás pedig nem merülhet ki ott, ahol már képes vagy szavakkal kifejezni a fizikai szükségleteidet. Igenis kell olvasni, ami által fejlődik a szókincsed, a gondolkodásod, és képessé válsz te is egyre inkább kifejezni a gondolataidat. A műveltség pedig igenis azt jelenti, hogy van ténybeli tudásod. Nem csak írókról, de történelmi személyekről, eseményekről, alapvetőbb fizikai jelenségekről, stb. A tudás semmit nem ér úgy, ha könyvekben van, amit a kutya sem olvas el. Persze meg lehet idealizálni, hogy az ember miért nem műveli magát.

De mondok egy egész köznapi példát (megtörtént eset): volt egy évfolyamtársam, egy aranyos, csinos lány. Ő megismerkedett egy sráccal. Tetszettek egymásnak, kezdett alakulni valami, de aztán mégsem lett belőle semmi. És tudjátok miért nem? Mert a srác még Shakespeare-ről sem tudta, hogy kicsoda. A tanulság ebből az, hogy attól az ember csak gazdagabbá válik, ha műveli magát. És akkor nem áll fenn a veszélye, hogy a műveletlensége miatt kellemetlen helyzetbe kerül. Kisebb eséllyel fogja azt átélni, hogy egy társaságban egy szót sem fog érteni egy beszélgetésből. Sajnos manapság egyre kevésbé tartják értéknek a műveltséget, de attól még érték.

2015. aug. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!