Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnám az orra alá...

Hogyan tudnám az orra alá dörgölni úgy, hogy ne tűnjek szánalmas bosszúálló dögnek?

Figyelt kérdés

Egy éve új angoltanárt kaptunk, és én mindig elég jó voltam angolból, megvan a nyelvvizsgám és a középszintű érettségim évek óta.

Az iskolában az a szabály, hogy az órán ott kell lennem, csendben, de nem kötelező az órai munkába bekapcsolódni.

Ott kezdődött, hogy nem voltam hajlandó októberben a tizedikeseknek való (!) tankönyvet megvenni 5000 forintért, amikor egyrészt már volt egy tankönyvünk, másrészt már rég magasabb szinten vagyok (az előző tanárom mindig adott az órán külön feladatokat). Egy darabig írta az egyeseket a könyvért, ami rohadtul nem számított, mert az osztályozóm 5-ös lett, konkrétan 1.8-as átlaggal zárt le félévkor. Még a kollégái is rajta röhögnek.

Már minden órán megaláz valami jelentéktelen dologgal kapcsplatban ("nem tudod, hogy van a pörkölt, sós mandula angolul? Ja persze, mert hülye vagy"), miközben az osztálytársaim, akiket tanítania kellene, nem tudják egymást elhívni pl. moziba. Mindig szöveget magoltat be velük, ha azt elmondják, 5-öst kapnak, de érettségin nem tudom, mi lesz velük.

És minden nyomorult órán van valami, amit kihegyez rám, már kérdeztem egyszer, hogy mivel bántottam meg, és közölte, hogy csak szimplán hülye vagyok.


Jelentkeztem emelt szintű érettségire (amiről neki nem szóltam, mert nem akartam, hogy ezzel is b szogasson), megcsináltam az összeset 2006-tól fogva, és az összes tesztrésze lett 80-90%-os. A levélírás meg a szóbeli miatt elmegyek párszor különtanárhoz, de összességében jó eredményre számítok. Szeretném, ha megtudná, mekkorát tévedett velem kapcsolatban, de konkrétan a képébe tolni annyira szánalmas.

Valakinek valami ötlet?


18/l


2015. márc. 27. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Osztályfőnöködnek megmondod, hogy emeltet tettél, és nem mész be több angolra, ezt majd az angoltanárod is megtudja és ennyi a történet. Elég nagy ótvar paraszt amúgy.
2015. márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

szerintem egyszerűen szarjál rá, ha meg elkezd kötekedni (kérdezget meg lehülyéz) akkor mondd meg neki hogy nem vagy köteles aktívan részt venni az órákon vagy egyszerűen csak annyit hogy foglalkozzon a többi diákkal akiket tanítania kéne. ha megint visszaszól ne válaszolj hanem csináld tovább amit szoktál (mobilozás, tanulás stb nem tudom mit szoktál csinálni angolon) mintha nem is hallottad volna a válaszát.

A gyakorlásaid eredményeit ne vágd a képébe mert biztos azt mondaná hogy majd akkor dumálj ha ugyanúgy sikerül élesben is. Viszont amikor megcsinálod 80-90esre az emeltet az úgyis a fülébe fog jutni, utána már csak nem fog kötekedni ha meg igen akkor meg csak magát alázza meg. :)

Érdekes hogy kötelező bejárnod még mindig, az osztályozó és érettségi pont azt jelenti hogy elvégezted az éves illetve középiskolás anyagot és már nem vagy köteles részt venni abból a tantárgyból az oktatáson, nálunk legalábbis így volt mivel én is megcsináltam 10.ben az érettségit+nyelvvizsgát.

Az emelthez sok sikert, legalább a hülye tanár ad egy kis plussz motivációt! :D

19/f

2015. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne érdekeljen, mit mond, az ilyen ember csak a saját szerencsétlenségét akarja kivetíteni rád. Ne törődj azzal, hogy mit mond, foglalkozz csak a saját terveiddel. Sok sikert!
2015. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet én voltam félreérthető, idén érettségizünk, és a csoportból egyedül én megyek emeltre, de ő úgy tudja, nem csinálok semmit (egyébként más tárgyra tanulok az órán).

Szóval hogy ha megírnám az emeltet (az éleset) jóra, mondjuk 80% fölöttire, akkor vagy közlöm vele a banketten, hogy közelítsen öles nyelvcsapásokkal, vagy pedig elérem, hogy "valahogy" a fülébe jusson a pletyka.

Hogyan?

2015. márc. 27. 21:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Te kis dög!
2015. ápr. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom! ^^
2015. ápr. 3. 18:15
 7/8 anonim válasza:

Nem ismerem pontosan a viszonyotokat (bár gondolom elég rossz:D), de én akkor is azt mondom hogy ne vágd a pofájába. Miután megvan az eredmény és utána csak egyszer is mer veled szórakozni akkor teljesen nyugodtan beolvashatsz neki, megnézném az arcát ha azt mondanád neki hogy "hány diákjának van meg az 5ös emelt érettségi?" miután elkezd megint csesztetni hogy ezt se tudod :D

2. voltam^^

2015. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy kiállhatatlanul beképzelt osztálytársam,aki Amerikában élt egy darabig,és szörnyen beképzelt volt az angoltudására.

A tanárnőt kiröhögte,pedig nem tudta a rendhagyó igék 3. alakjait megjegyezni,rosszul használta a feltételes módot.Még a Beatles számok szövegét is kritizálta.

Az osztály itta meg a levét.


Szerintem a kérdező jobb lenne,ha felmentetné magát az angolóra alól;akárhogy,igazgatói vagy műv.oszt,vagy akérmilyen engedéllyel,hogy hasznosan tölthesse az idejét valami más tanulásával.

2015. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!