Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Általános iskolában és gimiben...

Általános iskolában és gimiben sokan állandóan piszkáltak és kiközösítettek. Egyetemen mire számíthatok? Merjek koliba jelentkezni?

Figyelt kérdés

Általános iskolában konkrétan én voltam az osztály stressz és pofonzsákja, ügyeletes lúzere. Egy pokol volt az egész. Gimiben meg kiközösített a keménymag, plusz azért ott is piszkáltak folyamatosan az elevenebbek. Néhányan még felsőbb évfolyamból is. A legfőbb bűnöm az volt, hogy nincs jó beszélőkém, nem hülyéskedek állandóan és félek ha (pl. tesi) órán teljesítenem kell az osztály(tömeg) előtt és ilyenkor persze el is bénázok mindent.

Egy huszonéves srác


2015. márc. 21. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez volt nálam is. :D

Most nem egyetem, hanem szakképzésen vagyok. Minden teljesen más! Senki se ismert, én se őket. Mindent az elejéről tudtam kezdeni. Imádok suliba járni. (Ezelőtt soha nem volt ez!) :)

Menj koliba, de legyél társasági lény picit. Változtass, mutass egy olyan formát ami pörgősebb kicsit. Tiszta lappal indulsz. :)

Hajrá! :)

2015. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kifejezetten ajánlom a kolit. Én is hasonlóképpen voltam, pokol volt az általános és a gimi is de érdekes módok az egyetemen semmi problémám nincs ilyen szempontból. Ott már nem számít, kinek a gyereke vagy, kit milyen autóval hoznak a suliba, ki kivel játszik a szünetben. Egy egyetemen már értelmesebb, nyitottabb emberek vannak, kinőttek abból hogy csúfolják a másikat. Egy koliban meg lehet tanulni megismerkedni sokféle emberrel, idomulni hozzájuk és egyben megtanulni megvédeni a saját területedet, a saját igazadat. Egy próbát mindenképpen megér, hiszen ha nem jön be a koli, még mindig mehetsz albérletbe, de ha bejön, akkor sok olyan élményt szerezhetsz, amire szívesen gondolsz majd később vissza.

Sok sikert!


24/L

2015. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 3005 ***** válasza:
A legtöbb kollégiumba szociális alapon lehet bejutni, mindenkivel van "valami" és tényleg sok új kapcsolatot tudsz ott kialakítani. (főleg, ha vannak klubbok a koliban, mint pl. nálunk)
2015. márc. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én imádom a sulit mindig is,de a sok menő nem hagy nyugton .
2015. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!