Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan szerettessem meg magam...

Hogyan szerettessem meg magam a tanárommal?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok gimiben és fontos az év végi jegyem. Hatosztályos suliba járok (vagyis hetediktől járok ide) és az első pár évben eléggé elhanyagoltam a tanulást, nem figyeltem órán, stb. Most már bánom, mert alapokról is lemaradtam és a tanárokban is megmaradt a rossz benyomás. Pár éve viszont komolyan veszem a tanulást, jók a jegyeim, figyelek órán, alig hiányzom, pótolok mindent, és szerencsérr a tanáraim többsége máshogy is áll hozzám. De a matektanárom nem tud túllépni a korábbi viselkedésemen, ha feleltet, eleve 3-masról indulok kb, negatívan áll hozzám, ha valamire rákérdezek, most is azt mondja, hogy talán figyelnem kellett volna, nem a padtársammal beszélgetni. Mindig írok házit, csak néha nem tudom megcsinálni, mit tegyek, hogy máshogy álljon hozzám?

Nem akarom, hogy emiatt rossz jegyet adjon nekem...

18



2015. febr. 18. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy tanár nem azért ad rossz jegyet mert nem vagy szimpatikus(legalábbis nem ezért kéne), hanem mert rosszzul teljesítesz a dogákon, feleléseken stb.
2015. febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért hogy viselkedtél?
2015. febr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Például ha nem értettél valamit a háziban, akkor menj oda hozzá és kérdezd meg tőle valamikor, hogy lássa, hogy érdeklődsz és szeretnéd csinálni/tudni! Meg esetleg mondhatnád is neki, hogy most azon vagy, hogy minden rendesen menjen, szeretnél normálisan teljesíteni. És legyél vele kedves, ne dumálj vissza, stb., stb.


Amennyiben viszont valóban szoktál beszélgetni (akárcsak néha) a padtársaddal, és még mindig előfordul, hogy lusta vagy, nem figyelsz annyira, akkor magadra vess.... Akkor igaza van a tanárodnak.


Mondjuk valami igazság biztos van abban, amit a tanárod tesz/mond, a semmiért csak úgy nem neheztel egy tanár a diákra, főleg ha már meg is változott az a diák!

2015. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én a magyar tanárommal vagyok így,nem kedveljük egymást,és sajnos a tanulásom is a rovására megy
2015. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!