Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

8.-os vagyok. 14 éves.Pályaválasztás előtt állok és már kinéztem egy jó iskolát.Jó tanuló vagyok.Várom a sulit meg minden,csak megtudtam,hogy egy olyan ember jár oda akivel én jártam általánosba 1 évvel fölöttem volt.Mindig hátam mögött kibeszélt sugdolóztak hátam mögött próbált mindig belém kötni.Ettől az egy dologtól félek,hogy ott is csak szekálni fog és dolgokat terjeszteni rólam.Iskolát váltottam 5. osztályban,de akkor nem vettem észre,hogy kibeszélt volna. 7. osztályban kezdte el ezt az egészet.Végülis sohasem ütött belém nem bántott és szólni sem szólt hozzám,csak úgy láttam mindig nevetnek a hátam mögött meg kibeszélnek folyton.Szinte már kedvem sincs abba az iskolába menni ő miatta.Nem vagyok csúnya egyáltalán.Nem dicsekedni akarok,de sok lány oda van értem lehet,hogy csak irigy?Folyton azt terjesztette,hogy meleg vagyok pedig ez NEM IGAZ! Tudom,hogy le kellene tojnom magasról az egészet de nem megy,csak erre tudok gondolni és már nagyon idegesít,hogy ez a gyerek rontja el az iskolás éveimet...

Ti mit tennétek a helyemben?!

Privátot is írhatnátok!



2014. nov. 10. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha emiatt iskolát váltasz, akkor képzeld el később, hogy mindig menekülsz, csak egy idő után nem lesz hová: mindenütt van legalább egy barom.

A társadalom ilyen: gátlásokat nevel beléd, aztán azoknál fogva terel, mint a birkát. Nem érdemes terelőúton menni. Van egy célod ezzel a sulival, máris előnyben vagy, sokan ilyenkor még messze nem döntik el, milyen pályát akarnak.


Az ilyen húgyagyúak egyetlen előnye, hogy akaratlanul segítenek a szelektálásban. Nem kell mentegetőzni, csak adni magadat. Aki elhiszi, amit összehord rólad, és téged meg se kérdez, az annyit is ér. Semmi értelme, hogy adj a véleményére, tehát mondhat amit akar. Aki viszont látja, hogy valójában milyen vagy, azzal érdemes barátkozni. Mindenkinek nem tudsz megfelelni, és nem is kell.


Vagy megpróbálod félretenni az előítéleteidet, és nyitni felé, amikor meglátod. Egy nagy ovációval való üdvözlésre köpni-nyelni nem tud, hiszen erre nem számítana pont tőled: méregfog kihúzva. Ez persze csak a saját gátlásaid legyőzésével sikerülhet (tényleg azzal a hittel, hogy meg tudsz neki bocsátani és össze tudsz vele haverkodni), ami belátom, nagyon nehéz, de nem lehetetlen.

2014. nov. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gyerekek legnagyobb hibája hogy mindig kifelé figyelnek.

Tehát ha oda megyek és azt mondom jó fej vagy akkor vigyorogsz mint a tejbetök ha meg azt mondom hú de hülye vagy akkor el van baszva az egész napod.

Tehát egy másik ember kezelget téged kívülről, dróton rángat mint egy bábut.


Ez helytelen.

Figyelj oda saját magadra, a saját véleményeddel törődj ne másokéval.

Ha kell ismételgess pozitív megerősítéseket.

Pl: szeretem magamat, bízom magamban, senki sem fenyegeti személyiségemet, biztonságos önmagamnak lennem, az emberek szeretnek engem, a világ biztonságos és barátságos, önbizalmam napról napra növekszik, az új iskolában rengeteg barátom van, a barátaim szeretnek velem lenni


Ebbe bele tartozhat az is ha egyszer a gyerek beléd köt vagy kiröhög akkor jól szájba csapod.


Garantálom hogy tisztelni fog a tanulmányi időtök hátra lévő részében.


Légy önmagad, állj ki magadért és kevésbé érdekeljen a külvilág véleménye.


Te abba az iskolába mész és kész. Nehogymár neked kelljen tartanod tőle.Féljen ő tőled hogy mi lesz ha tovább folytatja ezt a magatartást.

2014. nov. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, ha engem kérdezel, nekem van egy nagyon jó taktikám, ami eddig mindig bejött. Ezt már részben a kettővel előttem szóló elmondta. A lényeg az, hogy más reakciót mutass, mint amit elvár tőled. Ha terjeszt rólad dolgokat,azt várja, hogy mérges legyél rá és te is hasonlóan viselkedj, mint ő. Ha viszont kedves vagy vele, annyira meghökken, hogy előbb-utóbb abbahagyja. Ehhez persze nagy önuralom kell. Az ilyen emberek mindig azt várják, hogy megmutatahassák,ők az erősebbek és uralkodni tudnak valakin. Amúgy meg lehet, hogy már kinőtte és nem is fog foglalkozni veled. Ha pedig tényleg sikered van a lányoknál és azt terjeszti rólad, hogy meleg vagy, akkor elég sanszos ,hogy féltékeny. Ja, és ezért nehogy iskolát válts, vili?
2014. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!