Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem kéne ezt éreznem?

139 kérdése:

Nem kéne ezt éreznem?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég a kedvenc tanárom elhívott beszélgetni (jegyeim miatt...) és elsírtam magam de az okának köze nincs ahhoz amiről szólt ez a beszélgetés. Mondta, hogy hát ő most nem érti miért sírok..... Erre csak annyit válaszoltam, hogy mindegy csak hagy menjek el. Mielőtt elmentem, még faggatott egy kicsit de nem mondtam neki semmit. Azóta nagyon kellemetlenül érzem magam amikor vele van órám! Az év végén meg írta nekem, (mindenkinek írnak személyes értékelést) hogy ha hagynám ő szívesen segítene nekem de ezek után úgy érzem kiadtam neki magam (még ha nem is mondtam semmit akkor is) és annyira kínosnak érzem ezt a helyzetet mert feltételezhetően azt hiszi, hogy amiatt sírtam, hogy leszidott és említette kicsit úgy érzi sebet ejtett rajtam pedig erről szó sincs! Rosszkor bukott ki belőlem ez-az de emiatt gyengének mutatkoztam és lehet nincs így de akkor is ez fog eszembe jutni ahányszor találkozok vele. 14L
2013. júl. 14. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég nehéz lehet neked: nem elég, hogy más gondok gyötörnek, most még ez is ...

Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ah tisztáznád a dolgot a tanároddal, bár szerintem gondolhatja, hogy nem csak a jegyeid miatt fakadtál sírva és ezért is ajánlotta fel a segítségét.

Én a helyedben megkeresném a tanárt és ahogy mondtam, tisztáznám vele a dolgokat. Nem kell feltétlenül beavatnod a gondjaidba, de a segítségét mindenképpen elfogadhatod, mert csak jót akar neked.

Az, hogy ezek után kellemetlenül és kiszolgáltatottnak érzed magad teljesen érthető, de tényleg nem kellene így gondolkodnod, ő biztosan nem fog kinevetni, megalázni vagy visszaélni a bizalmaddal.

Ha bármi más kérdésed van nyugodtan írj privátot! :)

2013. júl. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Solystan, köszönöm szépen! :)
2013. júl. 14. 19:20
 3/4 anonim válasza:
Egyszer velem is megtörtént az hogy az egyik tanár leszidott mert valami ismeretle ember felhívott órán én meg elfelejtettem lehalkítani a telómat... aztán 2 órán keresztül nem tudtam abba hagyni a sírást...ráadásul az egész osztály ezt végig nézte.. úgyhogy elég kínos volt.. Amúgy én sem leginkább ezért sírtam... Viszont egy idő múlva elfelejtődött ez a dolog úgyhogy szerintem neked is elfog majd! :)
2013. júl. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,én tanár vagyok.

Többször előfordult már, hogy egy-egy gyerek elsírta magát előttem, amikor elővettem, mert lehetetlenül viselkedett. És akkor kibuggyant belőlük minden, nagy terhek vannak rajtuk már, és nem tudják a feszültségeiket, a szüleik problémáit letenni, levezetni. Persze azért viselkedtek úgy, ahogy. Meghallgattam és bátorítottam őket, értékes emberek nagyon, az élet pedig kemény,és ezt már ők is tudják. Igyekszem ilyenkor erősíteni őket, mert sok erő kell az élethez.

Nagyon remélem, hogy nem úgy élték meg, hogy kiadták magukat nekem. Szeretem őket, komolyan veszem a problémájukat,és jót akarok nekik. Azt hiszem, ezt tudják.


Azt gondolom, a Te tanárod is így viszonyul Hozzád.


38n

2013. júl. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!