Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha nem találom a korosztályomb...

Ha nem találom a korosztályomban/osztálytársaim közt a helyem velem van baj?

Figyelt kérdés

Nem rég lettem középsulis. Én azt hittem, az általános után itt megtalálom a helyem. Örültem, hogy lezárhattam az általánost, mert ott gyakran bántottak, így alig vártam, hogy vége legyen. Aztán lehet, itt rosszabb lesz... Az osztály nagy része cigizik, piázik vagy az Instán él, mindent kirak magáról. Meg soknak barátja van. Nyilván ezek nem is lennének olyan nagy problémák, de a teremben cigiznek, meg bántanak engem. Múltkor az egyik osztálytársam egy késsel hadonászott. Nagyon nem tetszik a stílusuk, ahogy viselkednek, de az osztálytársaim nagy részének ez tetszik, vagy ez nekik is a mentalitásuk. Engem nagyon triggerelnek a legapróbb dolgok is. Valahogy úgy érzem, megint olyan, mint általánosban. Ott is volt, hogy fizikailag bántottak, vagy késsel jöttek felém, meg hozzám rakták. Olyan, mintha újra élném az egészet. Már a legapróbb dolgok is felidegesítenek, pl. ha sokan csak a leckét kérik el tőlem, meg csak erre vagyok jó. Tudom, ezek nagyon apró dolgok, de a késes dolog azért nem apró. De mindenkinek tetszett, meg szórakoztak a késsel, bennem meg rossz dolgok jöttek fel. Lehet, velem van nagy probléma, de nem ezektől érzem én jól magam, hogy részeg legyek és cigizek még osztálykirándulásokon is. Meg egymást kibeszélik, utána benyalnak nekik. Tudom, lehet, nem nagyok a problémáim, de nagyon nem találom a helyem, és ez nagyon rossz.


16/L



okt. 7. 01:27
1 2 3
 1/23 Cuki manó 2 ***** válasza:
32%
Nem veled van a baj, viszont az hogy elkérik a házit nem arról szól hogy te csak arra vagy jó. Több önbizalom!
okt. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
23%
9.ben ilyen életvitelt folytatni amilyet ők NAGYON gáz. Azzal, hogy ilyen közösségbe kerültél, nem tudsz sok mindent kezdeni csak azt, hogy kizárod. Igazából ha nagyon idegesítenek vagy bántanak, megteheted, hogy bemártod őket mert nem 1 illegális dolgot csinálnak suliban. Akik csak a leckék miatt keresnek szimplán ne add meg nekik. Állj ki egy kicsit magadért :) Ha nem adsz nekik lehetőséget arra, hogy kihasználjanak vagy esetleg piszkáljanak akkor nem is fognak. Szívás lehet így kezdeni a gimit de idővel talán jobb lesz, habár egyeseknek sosem lett leányálom. Az elején nehéz az ismerkedés de más osztályokból biztos megismersz majd normális embereket. Kitartás :D
okt. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Nagyon aggasztó, hogy ilyeneket csinálnak.

Lehet, érdemes lenne az iskolaváltáson gondolkodni.

okt. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Én a késes dolgot leszarnám, a cigit is, mert a 9. és 10. arról szól, hogy meghülyülnek a gyerekek. Figyeld meg, az utolsó 2 év szokott az lenni, ahol lehiggadnak. Most még tombolnak bennük a hormonok, ezért veszélyesek, ahol tudják sértik a szabályokat, de amikor lehiggadnak, nagyon sok hülyeséget elhagynak.


Ha úgy érzed, hogy kihasználnak, ne adj okot. Tőled kérik pl a leckét. Én nemes egyszerűséggel azt hazudnám, hogy "Hú, srácok, én is elfelejtettem megírni.". Ha rólam akarnak puskázni és elvárják, hogy súgjam le a dolgozatot, akkor "A csudába, mennyit tanultam és mégsem tudom a választ.". Ha azt látják, hogy ennyire "hasznavehetetlen" vagy, akkor nem tudnak kihasználni.


Én úgy éltem túl a giminek ezt a részét, hogy énekkaros voltam. Ha csak simán az osztállyal lett volna kapcsolatom, az lenne az összes emlékem a gimiből, hogy senkivel sem kommunikálok... Az énekkarban meg megvolt a kis baráti köröm.


Amúgy ez egy bevett szokás. Pont ismerek egy gyereket, aki iskolán kívül végez egy tevékenységet és ott vannak a barátai is. Mesélte, hogy elég sokat bántják a suliban, de ahogy látom, ő túléli azt az x órát, amit az osztálytársaival kell tölteni és utána várják iskolán kívül a barátai.


Melóban felnőttkent én sem a munkahelyen haverkodom. Pont tegnap találkoztam egy barátnőmmel, ma egy másikkal és egyik se a munkatársam. Odabent lehúzok 8 órát, aztán munkán kívül várnak a barátaim.


Szóval ezért is javaslom, hogy próbálj meg balami iskolán kívüli elfoglaltságot keresni.


Figyelj, én írtam, hogy énekkaros voltam, de a hangom nem volt zseniális. Azért is, ha esetleg tehetséged nincs, akkor is van esély, hogy csatlakozz valahova, ha az nem jön be, nyiss másra. Ha a suli nem hirdet több szakkört, akkor simán elmehetsz bárnilyen szakkörre vagy programra, amit más intéznények hirdetnek meg. Nem akarok hittérítő lenni és raderőszakolni valamit, ezért ezt csak tanácsként írom, de pl a templomok szoktak IFI-t is szervezni, simán írhatsz a közeledben levő templomnak egy emailt, hogy nekik van-e ilyen programjuk. Én kamaszként IFI-re is jártam ami annyiból állt, hogy a templombajárók közül a velem egykorúakkal összejártunk x napokon és beszélgettünk csapatban, ismerkedtünk, játszottunk, nyilván a valláson alapult, de nem egy agymosó program volt az egész, ahol rank erőszakolták a dolgokat, inkább kötetlen beszélgetés, ahol a vallás halványan volt a háttérben, inkább a világ dolgai volt a téna. :)

okt. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen késes dolognak nincs helye az iskolában, Te ilyen esetben "áldozat" vagy és nem Te vagy a hibás, hanem az az iskola, ami ilyet eltűr, megenged. Legkésőbb(!) a szüleidnek kellene ezt jelezni az iskola felé, pl szülői értekezleten, hogy mik zajlanak az intézményükön belül és tegyenek ellene, mert ellenkező esetben pl: otthagyod az iskolájukat, feljelentést tesztek, stb. El lehet mondani a dohányzást, italozást és minden egyéb szabálysértést is.

Én is tapasztalom, "kívülállóként" is, hogy egyre több a tiszteletlen, sutyerák hülyegyerek ezekben a korosztályokban is. Sajnos nem előre haladunk, fejlődünk, hanem megyünk visszafelé, az én gyerekkorom felé, a kádári 80-as évekbe. Már akkor is történtek hasonló esetek, de pl egy tetleges bántalmazásért, egy ütésért, úgy kivágták a gyereket a koleszból, hogy a lába se érte a földet és teljesen jogos volt az intézkedés ellene. Chicago-t hagyjuk meg a helyén és ne vigyük be az iskolákba.

okt. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Mi ez valami putris gyűjtő?

Nem lehetne sulit váltani?

okt. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 SZTANN ***** válasza:
100%

A kés az iskolában nem csak gáz, hanem BŰNCSELEKMÉNY. Azonnal szólni kell a tanárnak, az igazgatónak, a szülőknek, mindenkinek, akinek csak lehet. TÖRVÉNY van rá, hogy tilos bevinni. Ha nem lépnek azonnal, akkor ÍRÁSBAN kell az igazgatónak jelenteni. (Ha írott panaszt kap, kötelessége neki is írásban válaszolni, tehát muszáj lépnie valamit.) És a cigit is törvény tiltja. Nem kell elmenni mellette, nem kell eltűrni.

NEM SZABAD csendben TŰRNI semmiféle ilyen aljasságot. Ha nem szólsz, senki sem fog rajtad segíteni.

Ha senki sem segít, ISKOLÁT KELL VÁLTANI, mégpedig írásbeli indoklással: ezek a dolgok történtek az osztályodban. Ezt az iskolaváltási kérelmet írásban be kell nyújtani nem csak az igazgatóhoz, hanem az iskola FENNTARTÓJÁHOZ - neki feladata az áthelyezésed is, a bűncselekmények kezelése is.

okt. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi, kamaszokkal megtanultam, hogy mindenből amit írtam vonjatok ki ötvenet. Azt hogy otthon megvágta az ujját úgy adja elő, hogy egy oroszln le akarta harapni. Én jót röhögtem a késes kamusztorin, valószínűleg egy szünetbeli csíny lett így kiszinezve.
okt. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

8-as nem kamu sztori eskü ez történt,hogy bejött az egyik roma osztálytársam és elővette a kést és ott hadonászott vele. Szerintem nem lehet csínynek nevezni ha valaki bármilyen okból kést hoz az iskolába.


Igazából nem merek szólni így se bír sok ember utána meg spiccliként tekintenének rám így lehet jobb ha nem szólok. Különben sem nagyon csípnek a tanárok inkább az ilyen alakpkat istenitík. Egyébként a másik osztályban 1 lánnyal összeismerkedtem szóval lehet vele tudnék majd többször lógni.

okt. 7. 11:22
 10/23 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is,hogy sulit váltok de nem hiszem,hogy megengedném a szüleim azt mondták máshol is ilyenek az emberek.
okt. 7. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!