Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha mondjuk diák lennél és...

Ha mondjuk diák lennél és látod hogy egy másik tanuló megbotlik vagy mondjuk leesik egy lépcsőről segítenél neki vagy csak nézed és tovább mész?

Figyelt kérdés
szept. 26. 22:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, segítenék neki
Nem, az ő baja
Nem, ki is röhögném
Nem, de megkérdezem jól van-e
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Segítenék normális embereknél ez tetmészetes.
szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
természetes
szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván azonnal szaladnék, hogy rendben van e. Ellenkező esetben is jól esne nekem.
szept. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Sokmindentől függ. Miért és hogyan esik le? Vannak-e mások körülöttünk, akár nálam közelebb hozzá? stb.
szept. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Diákkoromban a legjobb barátom legurult mellőlem a lépcsőn, és azt tettem, amit egy legjobb barát tesz. Kétrét görnyedve röhögtem, és odabotorkáltam hozzá, hogy él-e még. Élt, és ő sem kapott levegőt a röhögéstől.
szept. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha csak megbotlik akkor nem, azon kívül, hogy kínosabbá tenném a helyzetet semmi értelme nem lenne, szerencsére hozzám se szokott odajönni senki.

Ha leesik, látszik, hogy nem tud felállni vagy nem mozdul, stb. akkor szólnék a legközelebbi tanárnak, ha nem fagyok le.

Szeretnék segíteni, de olyan durva szorongással rendelkezem, hogy maximum egy segítő embert tudnék keresni, de lehet még arra se lennék képes.

szept. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Én az előbb kiröhögném, de utána segítenék típus vagyok.
szept. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Egyszer volt egy olyan, hogy egy kövér gyerek hasra esett. Mindenki kiröhögte, de nem is volt komoly a baj.


Ellenben amikor olyan komolyabb baleset volt akkor eszébe nem jutott senkinek nevetni, a nagyobb lélekjelenléttel rendelkezők oda is mentek segíteni.

tegnapelőtt 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy természetes emberi reakció, hogy ha valaki bajba kerül és tudok segítheteni, akkor megteszem.

Fölösleges ehhez a körítés, hogy te egy diák vagy a másik pedig egy tanuló. Ez megtörténhet az ovodástól a nyugdíjasig bárkivel.

tegnap 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!