Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek az osztályfő...

Mi a véleményetek az osztályfőnököm videójáték-ellenességéről?

Figyelt kérdés
Az osztályfőnököm reggel arról beszélt, hogy nekem és még két osztálytársamnak romlik az odafigyelési képessége, mert az osztályból szeretünk videójátékozni. Azt mondja, két tanár minket említett neki, mert ''rosszabbak lettek a jegyeink a tavalyihoz''. (Már tavaly is játszottunk.) Azt is mondta, hogy ő nyáron volt egy előadáson, amin elmondták, az agyunk mely részére milyen rossz hatással van a sok videójáték. (Más is van az osztályból, aki játsszik, csak azt az osztályfőnök nem tudja, mert ők nem mondták neki, csak mi hárman.) És nem egy erőszakos játék amivel játsszunk, konkrétan Mario. Azok, akik nem mondták el mivel játsszanak, sokkal durvább dolgokkal játszottak. És mondja, hogy egyikőnk nagyon romlik, mikor pl. hármunkból ketten mi vagyunk a legjobb angolosok (a játék miatt) és történelemből is csak nekünk hármunknak lett csillagos ötös a dolgozatunk. Már tavaly is hívott az osztályba egy pszichológus-szerű valakit, aki szintén erről beszélt. Azt is mondta, gondolkozzunk el, mennyit ülünk a gépnél és mit csinálhatnánk helyette. (Nem gépen játsszok, hanem switchen de mindegy.) Nem tudom mi baja van ezzel, és hogy miért nem hagyja a szüleinkre, hogy mit mennyire engednek meg nekünk, de nem nagyon tetszik ez nékem... ti mit gondoltok?
szept. 26. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Azt gondolom, alapvetően igaza van. Jó dolog, hogy van hobbid, de nem szabad, hogy kárára menjen más tevékenységeknek. Nem szabad ráfüggni, engedni, hogy fontosabb legyen, mint a kötelességeid. Talán a szüleidet nem érdekli a tanulmányi előmenteled, de a tanárnak több rálátása van erre. Érdemes lenne elgondolkodni, miért romlottak a jegyeid és mit lehetne tenni, hogy ez ne így menjen tovább.
szept. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Te meg mondd meg nekik, hogy vannak emberek akik dollármilliókat keresnek azzal hogy játszanak, és lesznek is ilyenek jövőben, míg ők jó esetben 500e-et se keresnek havonta.


Véleményem, hogy a tanárod meg a pszichológus is beszűkült gondolkodású egyén.


Egész fiatalkoromat 16tól 25ig végigjátszottam. Életem legjobb időszaka volt, amit soha nem cserélnék el semmire.

szept. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

2

Igen szomorú, hogy a legjobb időszakod 16-25-ig az volt, hogy valami monitor elé yszögeszted magad. Konkrétan kidobtad az ablakon a fiatal éveidet.

szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
#3 és ez meg is látszik már ezen a pár soron is. 2-nek aligha vannak barátai meg társa.
szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Én azt gondolom, hogy a túlzásba vitt játék tényleg rossz hatással lesz a gyerekre, és ugyan a szülő dönti el mennyit enged,m de a tanár néni és pszichológus is elmondhatja a saját véleményét.

A Mario nekem is kedvenc volt. Nem is gondoltam, hogy játszanak még vele emberek :)

szept. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem sikerült kijárni az általánost még? 🙃
tegnapelőtt 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Erről elsősorban a szüleidet kérdezd meg. Szerintem fontosabb, hogy ők mit gondolnak. Számoljátok ki, hogy tényleg romlott-e a teljesítményed, és ha igen, akkor gondolkodjatok el rajta közösen, hogy ez minek lehet köszönhető. Annyira könnyű minden hibát, ballépést a videojátékok számlájára írni, pedig ez sosem ilyen egyszerű. (Ha véletlenül valaki annyira függővé válik, hogy emiatt romlik az átlaga, akkor ott van valami a háttérben, ami miatt a gyerek/felnőtt a játékba menekül.)


6-os versenyző: Degradáld csak a kérdezőt, de ez nem változtat azon, hogy te esetleg nem játszhattál ilyesmivel gyerekként.

tegnap 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8 éves korom óta játszok videójátékokkal, de dedó, ahogy a kérdező megnyilatkozik. 🥲
tegnap 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a tanárnak, romlik az eredményed. Tanulj először rendesen, per pillanat ez az egyetlen kötelességed. Utána játsszál, ha már minden kész.
tegnap 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!