Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fogalmakat kellett irodalomból...

Fogalmakat kellett irodalomból megtanulni, de nekem nem ment a fejembe(rosszul megy a tanulás). Nem kaphatok 1-est semmiképpen mert akkor itthon megvonnak tőlem dolgokat. Estire járok, Hogy puskázzak hogy biztos ne bukjak le?

Figyelt kérdés
Ki írtam a fogalmakat kis papír cetlire, arra gondoltam viszek 1 plusz tolltartót abba kéne belerejteni. De rájöttem mégse jó ötlet. Sokan vagyunk az osztályba, az irodalom tanár nem olyan szigorú de azért félek mert hát kitudja meg lehet vannak akik köpnének az osztályból hogy én puskázok, kitudja hiszen a vamzerekre is figyelni kell, félek tőlük, volt hogy be árultak az előző suliba, már ez esti ide felnőttek járnak hátha itt rendesebbek, de azért résen kell lenni.

tegnapelőtt 10:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A puskától nem fogod megtanulni, és valahogy majd le kell vizsgázni. Sokkal rosszabb lesz akkor újra venni nulláról az összes tételt, mintha most megtanulnád és akkor csak át kell olvasni párszor ismétlésként.

Ezért szokták azt a közhelyet mondani, hogy nem a tanárnak tanulsz hanem magadnak, és nem őt vered át, hanem magadat.


Ha csak figyelsz az órán és jegyzeteled amit a tanár mond, majd otthon elolvasod a könyvet és a jegyzeteket, abból már valaminek meg kellene maradnia. Nem csak a tanulási módszereid rosszak? Szoktál egyáltalán tanulni? Vagy csak egyszer elolvasod a könyvet és az megadja az otthoni felkészülés látszatát, eldöntöd magadban hogy ezt már hallottad és emlékezni fogsz rá, de egy óra múlva visszakérdezve sem tudnád elmondani hogy miről szól?

tegnapelőtt 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!