A fényképezőgépeket, kamerákat miért tiltották ki az iskolákból?
Ugye a köztudatban jellemzően csak az a telefonokig, okosórákig jutottak el a legtöbben, hogy nem használhatóak az iskolában. Viszont a rendelet szerint ugye minden "kép-és hangrögzítésre alkalmas eszköz" használatát is betiltották tanítási időben - ebből következve a telefonok mellett ezeket is le kell elviekben adni.
Mint az ismeretes, ugye a mobiltelefon/okosóra tiltással a személyes kapcsolatok erősítését ("beszélgessenek egymással a diákok") és a túlzott közösségimédia-függőség visszaszorítását szeretnék elérni. Ezzel még el is lehet vitatkozni - ahogy történik is pl. itt a gyakorin már napok óta -, részigazság lehet benne, mindkét "oldal" meglátása érthető.
Azonban a fényképezőgépek, videókamerák esetén ez az indoklás már nem áll fenn, lássuk be, azért eddig is igencsak kevés diák hordott magával iskolába ilyet.
Így tehát adott a kérdés, hogy a mobiltelefonokon, és más internetelérést lehetővé tevő eszközökön kívül a többi eszköz (fényképezőgép, kamera, diktafon, stb.) tiltása mellett mi szólhat vajon?
Hogy ne készíts személyiségi jogokat sértő képeket.
Mondjuk érdekes, hogy a Gyakorira tilos kiírni, hogy: "Ki a legszebb hazai tanárnő?" miközben meg 10-ből 7 iskola honlapján ott a menüpont, hogy "Munkatársaink" vagy "Tanáraink", ahol ott a neve és fotója.
Nekem egyből az jutott eszembe, hogy ne kerülhessen ki bizonyíték, milyen állapotban vannak az iskolák. Elég ciki a kormánynak, hogy minden nagyobb eső után tele lesz a net olyan képekkel, hogy beáznak az iskolák és ott állnak a vödrök meg a lavórok a termekben, folyosókon. Így a szülőkhöz is lassabban jut el, hogy milyen körülmények között tanulnak a gyerekek, kevésbé lesz felháborodás.
Ami legitim ok lehet mögötte, hogy ne készíthessenek a diákok megalázó felvételeket egymásról az iskolában. Sajnos erre van példa, és mivel túl kevés a tanár, leterheltek, nem tudnak olyan szinten felügyelni a gyerekekre, hogy ezeket elkerüljék.
Egyébként én rendszeresen használtam középiskolában a telefonom fényképezőgépét. Egyrészt sokszor fényképeztük a táblát (nyilván a tanárral megbeszélve, sőt ő javasolta), hiányzáskor nem kellett elkérni a füzetet lemásolni csak lefényképeztem és otthon lemásoltam a képről. Olyan is volt, hogy órán inkább figyeltem és inkább a végén lefényképeztem egy olyan társam füzetét, aki ügyesebben jegyzetelt, mint én. A saját jegyzetem nem igazán volt használható bizonyos tárgyakból, és nem tudtam egyszerre figyelni a tanárra és írni is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!