Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Amikor az iskolai bully-któl...

Amikor az iskolai bully-któl megkérdezik hogy mégis miért csinálta azokat, akkor miért mondják azt hogy csak hülyéskedtünk/vicceltünk?

Figyelt kérdés
Ezt ők tényleg csak hülyéskedésnek gondolták vagy csak ködösítenek? Melyik verzió lehet a gyakoribb?

júl. 12. 22:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Annak gondolják.

Olyan 10 év után beszéltem egy zaklatómmal és ki kellett neki fejtenem, hogy miért nem akarok vele beszélni. Kb teljesen el is felejtette a sok évnyi zaklatást, amit csinált. Poénnak élte meg az egészet. Azt hitte nekem is vicces volt.


Biztosan van olyan is aki ködösít ezzel

júl. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Évek után bezzeg normális mind
júl. 12. 22:16
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Ebből is látszik, hogy pszichopátiás fogyatékosok. Semmi empátia, érzés, bűntudat nincs bennük. Elhiszem, hogy vannak annyira korcsak mentálisan, hogy poénnak hiszik. De nyilván még rá is ferdítenek.
júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Mert óvodásként megtanulja az ember ezt a kifogást.


Ha megnézed, más helyzetekben is ez jön elő védekezésnek.

júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én nem mondom ezt. Inkább azt mondanám, hogy fogalmam sincs, miért csináltam. Akkoriban stresszben éltem, bántalmaztak is. Ez volt az eredménye. Ettől függetlenül nem kellett volna csinálni nyilván, és bocsánatot is kértem érte.
júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
15%
A bully szó jelentése: zsarnokoskodik
júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#6

Nincs olyan pontos magyar megfelelője, ami visszaadná az eredeti jelentését

júl. 12. 22:27
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
én szekálásnak fordítanám
júl. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekik így kényelmes visszaemlékezni.

Nyilván az "elkövető" nem érzi súlyosnak tettét amit a másik sérelmére elkövetett. Tudják ők, de az egész életre visszatekintve azok a dolgok egyre kevésbé jelentősek.


Ki van építve bántalmazót védelmező kommunikáció hülyítés, felfogás, ideológia.

Az áldozat a túl érzékeny mimóza, aki mer emlékezni dolgokra, a "bántalmazó" pedig a humoros, eleven, találékony, csínytevő, okos gyerek.

Sajnos ilyenek az emberek.

júl. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is csak hülyítette továbbra is pl az 1-est, és semmibe vette továbbra is. Azért a legtöbb bully felnőttként is bully marad.
júl. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!