Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolai zaklatás,kiközösítés...

Iskolai zaklatás,kiközösítés ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy ettől az évtől a lányomat és a fiamat is elkezdték piszkálni az iskolában (általános),előbb az iskolatársak,majd a tanárok is.Annyira irracionális,amik történnek,hogy igazából nem is írhatok le többet,mert az érintettek bizonyosan magukra ismernének belőle.

Azt sejtem a háttérben,hogy valami rosszindulatú pletykát terjesztettek el a családunkról (úgy egy az egyben),és emiatt fordult így ki mindenki velünk szemben.

Hozzá kell tenni,hogy a gyerekeknek sikerült beilleszkedniük,és a tanárokkal éveken át jó volt a kapcsolatunk,ők sem igazán szóltak semmiért,ha nem volt fontos,és én sem piszkáltam őket unalomból,csak ha szintén halaszthatatlan dologról volt szó.

Most azonban azt tapasztalom,hogy megverik a kisfiamat az osztálytársai,és a tanárok konkrétan nem hogy nem állnak mellé,de még a bántalmazónak adnak igazat.(a bántalmazás egyébként valós,mert egyszer a szemtanúja voltam)A lányomat pedig a saját barátai zaklatják,fenyegető üzeneteket küldenek neki,amiket később törölnek.Még a leckét sem hajlandóak elküldeni a lányomnak,hogy pótolni tudjon,ami teljesen felháborító.És sajnos az a helyzet,hogy mivel irányomba is érzem ezt az utálatot,kiközösítést (pl, még a köszönésem sem viszonozzák),nem tudom,hogyan kezdjek bele az ügy megoldásába.Gondoltam,hogy nem a tanárokkal kellene beszélni,hanem egyenesen menni az iskolaigazgatóhoz,de félek,hogy ugyan azzal a hozzáállással fogok szembesülni,ami a tanárok irányából érkezik.

Ti mit tennétek?Érdemes ügyvédet belevonni akár?Vagy családsegítőt?


jún. 10. 19:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


Nálatok mi volt a probléma?


Aki fentebb írta,hogy utána kéne járni,ki terjeszt pletykákat,és miért,ebbe hogy kezdene bele?Mert abszolút tanácstalan vagyok,és el vagyok hűlve,hogy a hétköznapokban efféle dolgokkal kell foglalkozni.Régen ilyen nagyon nem volt.És még akkor sem nagyon tudom,mit tennék,ha előkerülne a pletyka terjesztője,hiszen a rendőrségnek mit mondok?

jún. 11. 05:10
 12/18 anonim ***** válasza:
51%

Milyen kornyeken laktok ti, melyik varosban?

Alsóba késelés? Te jo isten😲😲😲

jún. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
48%
#11 Hát én nem voltam jó tanuló és szegények is voltunk, lényegében emiatt. De amint látom nálatok jóval komolyabb a helyzet. 😕
jún. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Várost nem írnék,de igen alsóban ilyenek vannak,és szerintem ez már nem számít különlegesnek,hiszen,ha hallottad,a híradóban is szó volt egy hasonló esetről,amikor egy lány valami "halállistával" ment be a suliba,hogy kiket akar megölni,és szünetben rá is támadt egy társára,aki a lista első helyén állt.Vagy ott volt az a túlsúlyos kisfiú,akit hazáig rúgdaltak az osztálytársai,fel is vették videóra,majd a kisfiú öngyilkos lett a sok zaklatás miatt.

Nem szeretném,ha nálunk is idáig fajulnának a dolgok esetleg,bár túlzás lenne a fentiekhez hasonlítani,viszont ettől függetlenül nagyon aggódom.

jún. 11. 07:50
 15/18 anonim ***** válasza:
31%
Valami vidéki varos lehet
jún. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit tennék, felfoghatatlan maga a helyzet ami kialakult. Országos szinten szeritem nagyon világos triázs-rendszer kellene, a mindenkori bántalmazott javára, pontos feláldozási szabályokkal az elkövetőkkel szemben. És nagyon jó és kiterjedt szakemberhálózat a megelőzésre. Egyéni szinten nem tudom mit csinálnék. Testkamera az egyik ötletem, hátha el lehet vele kapni valamit, ami kibővíti a cselekvési mozgásteret, akár büntetőjogilag, de akár még polgári peres irányba is. Ami még ettől függetlenül fontos lenne szerintem, gyerekpszichológus, és nemcsak azért, hogy fiadat személyesen támogassa, hanem azért is, hogy esetleg tudna segíteni abban valamit, hogy az elkövetők személyesen is megszólíthatóak legyenek. Ebben persze jó lenne az iskola intézményes segítsége is, de esetleg anélkül is össze lehet hozni.
jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A tanárokat meg fel kell jelenteni a g***be!
jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

16-os:


Köszönöm a támogató szavakat,és valóban felfoghatatlan,ami történik,és hogy szinte egyik napról a másikra így megváltoztak a dolgok.Teljesen kétségbe ejt az egész,mert arra gondolok,hogy addig is,amíg a megoldást keresem,ki tudja,mit fognak a gyerekek átélni az iskolában.Sajnos,az sem megoldható,hogy magántanulók legyenek. (De ehhez egyébként is intézményvezetői engedély kéne ugyancsak)

Olvastam itt hasonló kérdéseket,mint az enyém,de ahogy láttam,majdnem mindenhol eljött végül a bántalmazott az iskolából.Csak nekem ez annyira felháborító,hogy még annak kell teljesen átszervezni az életét,és újra beilleszkedni egy új helyre,akit bántottak...ez nagyon igazságtalan,mi több,egyenesen gonosz dolog.

jún. 11. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!