Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolai zaklatás,kiközösítés...

Iskolai zaklatás,kiközösítés ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy ettől az évtől a lányomat és a fiamat is elkezdték piszkálni az iskolában (általános),előbb az iskolatársak,majd a tanárok is.Annyira irracionális,amik történnek,hogy igazából nem is írhatok le többet,mert az érintettek bizonyosan magukra ismernének belőle.

Azt sejtem a háttérben,hogy valami rosszindulatú pletykát terjesztettek el a családunkról (úgy egy az egyben),és emiatt fordult így ki mindenki velünk szemben.

Hozzá kell tenni,hogy a gyerekeknek sikerült beilleszkedniük,és a tanárokkal éveken át jó volt a kapcsolatunk,ők sem igazán szóltak semmiért,ha nem volt fontos,és én sem piszkáltam őket unalomból,csak ha szintén halaszthatatlan dologról volt szó.

Most azonban azt tapasztalom,hogy megverik a kisfiamat az osztálytársai,és a tanárok konkrétan nem hogy nem állnak mellé,de még a bántalmazónak adnak igazat.(a bántalmazás egyébként valós,mert egyszer a szemtanúja voltam)A lányomat pedig a saját barátai zaklatják,fenyegető üzeneteket küldenek neki,amiket később törölnek.Még a leckét sem hajlandóak elküldeni a lányomnak,hogy pótolni tudjon,ami teljesen felháborító.És sajnos az a helyzet,hogy mivel irányomba is érzem ezt az utálatot,kiközösítést (pl, még a köszönésem sem viszonozzák),nem tudom,hogyan kezdjek bele az ügy megoldásába.Gondoltam,hogy nem a tanárokkal kellene beszélni,hanem egyenesen menni az iskolaigazgatóhoz,de félek,hogy ugyan azzal a hozzáállással fogok szembesülni,ami a tanárok irányából érkezik.

Ti mit tennétek?Érdemes ügyvédet belevonni akár?Vagy családsegítőt?


jún. 10. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van iskolafelügyelő, neki kellene szólnai ha ekkora a baj.
jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%

Az egyik legjobb döntés, ha iskolát váltanak.

Ez megoldható, vagy ott akarnak maradni?

jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az a helyzet,hogy ismerősöktől azt hallom,hogy más iskolákban talán még durvább a helyzet.Itt a városunkban már nem egyszer volt (alsósok közt!!!)késelés is.

Egyébként nincsen iskolaőr a sulinkban,sajnos,pedig már régóta kéne. :-(

jún. 10. 20:24
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Én a helyedben kiírnám a Facebookra,ahol fenyegetőznék a tankerületi igazgatóval. Aztán jól kirúgja majd azokat a tanárokat !!!!!++455444444
jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%
Ha túl nehéz nekik, és a többi suli rosszabb, akkor az egyik legjobb megoldás, ha elköltöztök a környékről, és olyan helyre mentek, ahol normális iskola van.
jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem is váltaniuk kellene. A tiszta lap azért mégis másabb. Ismerős egyébként a szituáció. Párom fiával is igyanez történik. Nagyon sajnálatos. Mi voltunk az igazgatónál is. Hát, még a semminél is kevesebbet ért az egész. Ha teheted, írasd át őket. Nem tudni, akkor mi hogyan fog zajlani, de az biztos, hogy más lesz.


Illetve nem tudom idő/pénz mennyiségében hogyan gazdálkodik a családod, de esetleg a magántanulás nem lenne jobb?

jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

“Azt sejtem a háttérben,hogy valami rosszindulatú pletykát terjesztettek el a családunkról (úgy egy az egyben),és emiatt fordult így ki mindenki velünk szemben.”


Ennek kellene utánajárni, mi ez, ki terjeszti és miért? Van valami valóságalapja és felfújták vagy teljesen légbőlkapott?

jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az uzeneteket azonnal probtscreenelje a lanyod. Akkor lesz bizonyitek.
jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hu..nem tudom,mit mondjak,köszönöm a sok segítséget,és kedvességet,mindenkinek ment a zöld értékelés.
jún. 10. 21:32
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálam utolsó évre szüntek csak meg a piszkálódások. Bár már 7-ben sem volt olyan rossz. De ja, ha tudtok váltani váltsatok.
jún. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!