Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan legyen önbizalmam? Hog...

Hogyan legyen önbizalmam? Hogyan álljak ki magamért? Hogyan tudjam elérni, hogy ne érdekeljen mások véleménye?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, szeptembertől 12-es leszek, a csupa lány osztálytásaimmal.

Nagyon sűrűn beszólogatnak az iskolában ok nélkül (én vagyok a tipikus csendes, kedves lány), és már sírva mentem haza onnan nap végén. Arra gondolok hogy lassan iskola, elkap a gyomorgörcs és elkezdek sírni. Iskolában pánikrohamaim is szoktak lenni órák elött ahol folyton beszólnak.

Barátok/családtagok azt hajtogatják hogy ne foglalkozzak velük és azzal amiket mondanak, de ez nem megy annyira könnyen. Sok év után is eszembejutnak azok a mondatok amik nagyon rosszul estek és elsírom magam.

Tudom hogy nem egyik napról a másikra fog menni, de hogyan tudnám elérni hogy ne érdekeljen ki mit mond?



2023. aug. 18. 00:17
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

A piszkálók a saját nyomoruk miatt bunkók.

A piszkálók egyszerűen irigyelnek valamiért.

Amit rólam mondanak ők, az nem igaz!


Állj a tükröd elé, és mondd el szép lassan, nyugodt hangon, naponta sokszor!

2023. aug. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha hagyod hogy beszólogassanak meg is érdemled. Állj ki magadért, ha kell tépd meg a hangadót, utána tuti leszállnak rólad.
2023. aug. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Hát a legjobb, ha tényleg levegőnek veszed az ilyet, észre se vedd.

Nehogy már egy random semmire való rib#nc miatt legyen rossz napod.

2023. aug. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2023. aug. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Ez így, netes tanácsokkal nem fog menni. Neked más a hitrendszered, nincs eszköztárad.

"Állj a tükör elé". Hát... Állj. Aztán szólj be mindenkinek, védd meg magad.

Persze. Ez nem így megy. Eszköztárat először szerezni kell az élethez, majd alkalmazni is.

Nem fog menni a neten.

2023. aug. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2023. aug. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért nincs a nőknek önbizalmuk című videó, mint előszoba. Hogy egyáltalán megértsd.

6-os voltam

2023. aug. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Neked nem azt kell megtanulni,hogyan szard le mások véleményét,hanem azt,hogy kié fontos.Ha te is beállsz ezek közé "én leszarom mások véleményét" típusú emberek közé akkor te se leszel sokkal különb.Figyeld meg más emberek mondanivalóját,szűrd ki kié hasznos még akkor is eleinte negatívnak tűnik a személyisége.Viszont van egy olyan érzésem,hogy neked nem a megoldás kell hanem csak egy olyan állapot,hogy "nekem senki se szóljon be és ne mondja meg mit csináljak".
2023. aug. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hosszúhajú ***** válasza:
másik suli. nem éri meg hogy tönkretedd magad!
2023. aug. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hosszúhajú véleményéhez csatlakozni tudok, de szerintem a ti korosztályotokban ezt rendezni lehet, ha más nem pedagógus jelenlétében.

Ha úgysem műkszik, akkor suliváltás....

2023. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!