Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves fiamnál hogy lehetne...

6 éves fiamnál hogy lehetne elérni azt hogy játsszon egyedül, illetve hogy lehetne növelni az önbizalmát?

Figyelt kérdés
Nagyon anyás egész nap játszunk van. Sokszor semmi hangulatom hozzá
2023. máj. 12. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ami nálunk bevált egyedül játszáshoz: házimunkák idejéig kellett egyedül játszania. "Játssz szépen, kipakolom a mosogatógépet és aztán jatszom veled." Jó átmenet volt a teregetés, tiszta ruha leszedés, mert akkor vele egy szobában voltam, ezért tudott segítséget kérni, de nem hagytam ott a ruhákat, amíg nem végeztem.

Az önbizalommal kapcsolatban: mérd fel valamelyest a képességeit és ahhoz képest egy kicsit nehezebb feladatot adjál. Ez lehet mondjuk a terítésben segítség, önállósodás (egyedül törölközzön meg), oviba/suliba táska összepakolása. De ügyeskedhet foglalkoztatókönyvekkel is (ezzel talán egyedül is ellesz): egyszerű labirintus, különbségkeresés, árnyékpárosítós. A Pepcoban van nagyon vastag foglalkoztatófüzet, jó áron.

2023. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

Egész nap? Nem jàr oviba/iskolába?

Az, hogy ovi, suli után igénye lenne az anyjával játszani teljesen természetes. Ebben a korban màr a szabályjátékok dominálnak pl társasjáték, kártyajáték, stb. Ezeket nem lehet egyedül játszani. 😀

Örülj neki,hogy nem a gép előtt ül! Használjátok ki ezt az értékes időt, amíg még igénye van a társaságodra!

2023. máj. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!