Annyira elegem van belőlük. mit akarnak még?
kormányellenes vagyok, ezt tisztázzuk.
de akkor is elegem van a tanártüntetésekből, meg hogy ők a magyar értelmiség mártírjai, és szerintük nekik a legszarabb!
qurva keveset keres egy könyvtáros is, egy művészettörténész, egy műfordító, egy szociális munkás, és hosszan sorolhatnám.
egy könyvtáros kevesebbet visz haza, mint egy tanár, holott ő is egyetemet végzett. a művtöriseknek gyakran csak közfoglalkoztatotti munka jut a múzeumokban, pedig a művtöri egy nehéz szaknak számít.
műfordítók nélkül mindenki hülye maradna, metrt a szakkönyveket is ők fordítják le magyarra, az átlag magyar nem beszél olyan szinten angolul, franciául, németül, bármi, hogy megértse a nehéz szakszövegeket, de egyébként a szépirodalmat sem.
szerencsélen szocmunkások már kb. azon a szinten vannak lassan, mint a klienseik.
a tanárok meg fogják kapni a béremelést, majdnem 1 millát fognak keresni, akkor mit akarnak még?!
a státusztörvény sem lépett júni 1-el életbe.
egyszerűen már hányok ezektől a tüntetésektől, és azt is gondolom róluk, hogy visszaélnek a gyerekek helyzetével, őket használják arra, h. nyomást gyakoroljanak a kormányra, és kialkudjanak még magasabb béreket.
ugyanakkor nem látom azt rajtiuk, hogy ők kimennének más értelmiségiek miatt tüntetni, de elvárják, h. velük mindenki szolidáris legyen.
Én nem vagyok se tanár, se diák, nem voltam még tüntetésen, de támogatom őket (annak ellenére, hogy a 'hogyan és miként' nekem se nagyon tetszik néha, de ha a cél közös, akkor ezen nem szabad fennakadni)
Ők elégedetlenek, és azzal tudnak olyan életet teremteni a maguk, és más csónakbanevezősök számára, ha kiállnak magukért, és megküzdenek érte, tüntetnek (mivel lassan minden lehetőséget elvesznek az embertől, hogy a minimumtól kicsit is több jusson). Addig amíg nem csinál érte semmit, hiába várja, hogy bármi is javuljon, "néma gyereknek anyja se érti.." jelleggel. Addig csak panaszkodás lesz, meg sajnálkozás, plusz az üzenet a vezetőknek, hogy 'ezekkel mindent meg lehet tenni'.
Mások is elégedetlenek (nem csak akiket felsoroltál), csak lenyelik a békát, és a kormány bármit meg tud velük etetni, nem állnak ki magukért. Talán, mert beletörődtek, hogy ilyen az élet, mert (bocs, de) besz*pták, hogy vannak dolgok, miket el kell viselni. Mert az elviselése a szenvedésnek valamiért Magyarországon díjazva van. ("Ott, ahol zúg az a négy folyó, ott ahol szenvedni jó...")
Ha te is elégedetlen vagy, mert saját magad erőforrásából és hatalmadból nem tudsz olyan életet teremteni magadnak, aminek az előnyeivel ÉS hátrányaival (!!!) meg tudsz békélni, akkor menj ki te is, és tüntess te is.
Ha meg jó úgy az életed ahogy van, akkor nem mész, otthon maradsz, mert elégedett vagy és mindened megvan. Ha nincs meg mindened, akkor el tudod fogadni. Csak akkor azt nem értem, miért zavar az, hogy más kiáll azért, és küzd, mert jobbat szeretne és mert ez maradt az utolsó, amit még megtehet (vagy már ezt sem)?
Nehogy már másnak több jusson?
Én is sz@rban vagyok, én se vagyok elégedett, de azért mert nekem sz@r, nem várom el, hogy másnak is ugyanez jusson, és csak mert én nem teszek a magam életéért nem várom el, hogy más se tegyen a magáért.
Lehet lepontozni...
1
így kell kifordítani a szövegemet, gratulálkok!
nem az a baj, h. kiállnak magukért, hanem már úgy állítják be magukat, mintha a létező legszerencsétlenebb, legkevésbé megbecsült értelmisélgi pálya volnsa tanárnak lenni.
mindannyian tudjuk, hogy ők nem napi 8 órát dolgoznak, hanem megtartanak max. 5 vagy 7 órát.
jah, hogy készülniük kell másnapra: érdemes logikusan utánagondolni annak, hogy a tananyag évtizedek óta ugyanaz, nincs olyan, hogy másnapra megszakad a készülésben, mert évről évre ugyanazt adja le.
jah, dogát kell javítani, arra is mindig legalább egy hetük van, meg ne szakadjanak.
harmadrészt sírnak az adminisztrációs terhek miatt, emiatt minden fehérgalléros zokoghatna, az orvosok, a hivatalnokok, bárki.
az adu ász a kezükben a diák, bármit kiharcolhatnak, mert rájuk mutogatnak.
3-as
gondolj már bele: a szociális munkások, az egészségügyi gondozók azért sem tudnak kimenni, mert addig kire hagynák a klienseiket, gondozottjaikat?! a tanárok laán otthagyják a diákokat, de ezt nem mindenki teheti meg egy beteggel, öreggel, vagy szegénnyel.
a műfordítók, művtörisek, könyvtárosok stb. mögött nem áll akkorra szakszervezet, mint a tanárok mögött, de ez nem az ő hibájuk, rendszerszintű probléma.
és nincs a kezükben akkora adu, mint a tanárok kezében a diákok.
magyarán: a többieknek nincs mivel sakkban tartaniuk a kormányt.
más szakmák képviselői szolidárisak nagyrészt, kimennek a tanárokért tüntetni.
na és fordítva???
egyetlen tanártól sem hallottam eddig, h. szegény szocmunkások, szocpedesek, megatöbbi...
8
hallod, neked aztán aok eszed van!
bocs, egy ponton túl én nem dumálok olyannal, aki ilyen szinten nem rendelkezik az éető olvasás képességével, mint te.
szóval mikor leírom, h. nincs szakmaközi szolidaritás visszafelé, a tanárok soha nem álltak ki olyan módon senkiért, mint értük mások... te meg leírod, h. akkor ők se mehessenek ki... akkor azt gondolom, kár még egy szót fecsérelnem rád.
Eügyi dolgozók, és szociális munkások is tüntethetnek, nem kell otthagyni a pacienseket. Munkaidőn kívül. Ha tényleg elegedetlen, es számít neki, megteszi.
Az oktatásért való tüntetéseknél sincs mindegyik munkanapon, sőt azt hiszem csak pár volt ilyen. Délután, este, meg hétvégén voltak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!