A közösségi szolgálatnak van értelme a semmin kívül? Ha adnának érte fizetést akkor lenne motiváció de ingyen? Úgy kinek van kedve 50 órát dolgozni?
12: igen.
Egy alapítvány könyvelését csinálom ingyen.
#12: persze.
De manapság család mellett elsősorban anyagilag támogatok szervezeteket.
Az a baj, hogy itt több válaszoló (1, 3, 4, 6) valószínűleg nincs tisztában azzal, hogy ez mit is jelent.
Én 5 éve érettségiztem, nekünk már kötelező volt csinálni. Volt olyan, amit szívesen csináltam és szerettem, de a többsége teljesen felesleges volt.
Csak a példa kedvéért: iskola körül szabadidőben szervezett szemét szedés. Ingyen is mentem volna, de beírták azt a 2-3 órát amit ott voltunk. Vagy a helyi tűzoltóságon oktatás, tűz megelőzésről, biztonságos menekülésről és újraélesztésről. Kb 8-10 óra volt (heti 2 óra nem emlékszem már hány héten keresztül). Idősekkel való társalgás az egyik helyi idősek otthonában. Nem pakolás, takarítás, hanem leültünk hallgatni azokat az időseket, akiknek már nincs senkije vagy akikhez valamilyen oknál fogva már nem jártak. Nekik egy kis figyelem, egy kicsi lendület és ezt például duplán elszámolták. Ezeket nagyon szívesen csináltam és a mai napig szívesen teszek hasonló dolgokat.
De amikor beültettek a mentőállomásra eredetileg olyan jellegű oktatásra, mint a tűzoltóságon volt, aztán kiderült, hogy nem volt leegyeztetve és senki nem foglalkozott velünk (de órákig ott kellett lenni). Vagy amikor egy másik idősek otthonába mentünk és szintén azt se tudták mit kezdjenek velünk, csak helyet foglaltunk és az lett a vége, hogy az eredeti 4 óra közösségi szolgálat helyett fél órát ott voltunk, mindenkinek beírtak egy órát és elküldtek...
És nálunk kifejezetten jó volt ilyen szempontból, mert egy kis városban voltak lehetőségek bőven és az esetek jó része szervezett volt. A szomszéd faluban annyira nem volt lehetőség, hogy akit tudtak hozzánk küldtek (az persze már nem tetszett sok gyereknek, mert rossz tömegközlekedés, a buszjegyet senki nem fizette és korlátozott hely volt nekik normális programokra), a maradékkal meg mindenféle mondvacsinált munkát végeztettek. Papír pakolás, irat gyűjtés és rendezés az iskolában meg az önkormányzatnál és volt egy eset, amin a szülők is felháborodtak, hogy a közmunkásokkal közösen kerítést festettek, de úgy hogy még csak nem is szóltak előre, hogy koszolós ruhában jöjjenek meg hozzanak egy kesztyűt.
Ugyan nem tudom a mostani állapotokat, mert a fiatalabb ismerőseim is 2-3 éve elballagtak, de az én tapasztalataim és információim szerint jó részt még mindig szervezetlen, így pedig felesleges. Nem ördögtől való a gondolat, de ha nem képesek normálisan megvalósítani, nincs értelme...
(Persze akkor is lesz, akinek semmi nem jó, de hát mindenkinek nem lehet megfelelni).
Az állam előírja. Fogd fel úgy, hogy a te ingyenes taníttatásodért ezzel fizetsz. Az államnak a te iskoláztatásod költség. Halkan jegyzem meg, hogy nem kötelező érettségizni ha ezzel nem értesz egyet.
Ha nappali képzésről felnőttoktatásba (esti gimi) mész akkor nem kell közösségi szolgálatot csinálnod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!