Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolában a tanár nem akart...

Iskolában a tanár nem akart kiengedni a mosdóba, de én mégis kimentem, lehet belőle bajom, hogy megorrol rám vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

Új suliba járok az új tanév kezdetével, 12-es vagyok. Szóval eleve nehéz a dolgom, mert be is kell illeszkedni egy összetartó közegbe. De egyelőre kedves mindenki, lány vagyok, a fiúkkal nagyon jól kijövök eddig. :)


Első rendes tanítási nap volt a pénteki ugyebár. Büfében vettem szendvicset, joghurtot, plusz az izgalom, tehát nem tudom de valami nem tetszett a pocakomnak és ki kellett volna mennem óráról wc-re. Kb. 20 perce mehetett az óra, tanár azt mondta, mikor felraktam a kezem, hogy szünetben. Viszont sajnos egyre rosszabb lett, éreztem, hogy hasmenésem lesz, így felálltam és kimentem kérdezés nélkül kb. 5-10 perc lehetett hátra. Mikor visszaértem már kicsengettek és a tanár se volt ott, most ezen kattogtam hétvégén hogy mit gondolhat rólam, főleg amiatt is, mert ő töritanár és abból szeretnék emelten érettségizni. Vagy mivan ha beköp az ofőmnek.

Fölöslgesen aggódom vagy lehet szivatni fog szerintetek is, hogy felülírtam a szavát?



2022. szept. 3. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Borzalom , hogy 12. embereket nem enged ki a tanár wc-re. Óvodában van ilyen
2022. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

"Vagy mivan ha beköp az ofőmnek."


Semmi, ki kellett menned. Ennyi, ez nem szégyen. Neked van igazad és nagyon degenerált az a tanár aki nem enged ki valakit óráról WC-be. Valószínűleg el fogja neki mondani, de akkor sem kell ezen parázni. Neked van igazad.

2022. szept. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

#1

Erre szokták azt mondani, hogy azért egy ilyen korú ember már kibírja azt a 40 percet. Ha van valami akkor intézze el szünetben. Munkahelyen sincs az sokszor, hogy egyből lehet menni.


Másfelől meg ha menni kell, akkor menni kell. Egyetemen is annyi van, hogy állj fel, meni ki. Ne zavard ilyennel az órát, ha kell menj, de ne kérdezgess, meg minnél hallkabban, rövidebb úton meni ki és gyere vissza.

2022. szept. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

#3


Sajnos vannak olyan esetek amikor nem feltétlen bírsz ki még 2 percet sem. Amiről nem tehet az ember. Nyilván, ha valami meghajtja vagy megárt neki akkor menni kell.


A tanár is fogyatékos, mert ezzel azt kockáztatja, hogy esetleg baj történik a diákkal és lehet, hogy ez életre való traumája lesz, mert mondjuk az összes osztálytársa előtt becsinál. Sajnos megtörténhet. Nyilván nem egy mindennapos dolog ez, de megtörténhet és az esélyt egy ilyenre megadni szerintem elég ostoba és szemét dolog.

2022. szept. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Nugi, egyetemen a tanárok már első találkozáskor kijelentik, hogy ha valami dolgotok van, csak szépen csendben menjetek ki... NE kérezzetek, csak menjetek.
2022. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Velem 4. volt gáz helyzet. Akartam wc-zni, tanár nem engedett, majd bepisiltem :D
2022. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Azt nem tudhatjuk, hogy a tanár mit fog gondolni, de teljesen jogosan mentél ki az óráról. Ha utólag pattognak ezen, akkor illedelmesen, de állj ki magadért.
2022. szept. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Arról pedig nem is beszélünk, hogy amikor erős ingered van nem egyszerű figyelni.


Én soha nem értettem, hogy némelyik iskolai szabály vagy szokás mire jó. Mintha valami komplett agyhalott társaság ült volna össze és az lett volna a cél, hogy minél nagyobb baromságot találjanak ki és ezzel szopassanak meg.


Késel 5 percet és nem engednek be. - Mégis miért? Te hibád, hogy egy alja emberrel kellet a sofőrnek veszekednie és késett a buszod?


Bezárják a termeket szünetbe és kint kell állva lenni a folyóson. - WTF? Nálunk ez ment.



Meg annyi ilyen dolog van még, hogy tényleg a legtöbb iskola vezetősége vagy úgy általánosan az oktatási szabályokat szokásokat megalkotó emberek javát diliházba kéne zárni. Na ez, hogy óráról nem mehetsz ki ugyan ez a kategória.


Én szerencsére már nem vagyok abban a korban, hogy iskolába kelljen járnom, de az ilyen dolgok miatt utáltam az egészet és soha nem is vettem komolyan, csak a későbbi években.

2022. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Engem alsoban nem engedett ki a tanár. Én meg odahánytam a padom mellé. Akkor persze fogta a fejét.


Jol tetted, ha muszáj volt, akkor muszáj volt kimenni. Ennyi.

2022. szept. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem hiszem, hogy gond lenne belőle. Velem olyan volt, hogy már nagyon kellett hugyozni, de már csak egy 5-10 perc volt az órából. Éreztem, hogy ez nagyon nem játék, gyorsan lejátszottam magamban, hogy valszeg az lenne a válasz, hogy mindjárt vége az órának, ha én itt megkérdezem, hogy kimehetek-e mosdóba. Inkább felálltam és szóltam, hogy nem érzem jól magam, aztán kimentem.

Korábban olyan tanárunk is volt egy másik iskolában (jó nevű gimnázium), aki a jelentkező gyerekre azzal ripakodott rá, hogy "Nem tettem fel kérdést". Nem zavarta, hogy lehet, hogy valami gondja van. Szerencsére ez a tanárgeneráció már nagyon erősen kopik kifele.

2022. szept. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!