Iskolai menzán és osztálykiránduláson miért tiltják meg a tanárok hogy öt percre félbehagyd az evést és kiszaladj pisilni?
Csak az őskomcsi múltú, idióta tanárok tiltják meg. Normális pedagógus ebből szerintem nem csinál problémát.
Az 1-es még kiegészíteném az osztály vigyázz - hiányzók jelentése másodperceivel, na az még ilyen múltból visszamaradott, semmirevaló faszoskodás.
6, nem mindegy, hogy csak ülsz és bámulsz ki a fejedből 20 percig mint egy tanórán, vagy egy levest és egy másodikat kell magadba diktálnod, miközben tele van a hólyagod. Szerintem senki sem tud jó étvággyal enni, ha közben arra figyel, hogy ne pisiljen be.
Nálunk otthon se lehetett kimenni és ezt sosem értettem. Tiszteletről beszéltek, hogy illik annyira tisztelni a családot, hogy megszakítás nélkül végigülöd velük az ebédet. De hogy miért jó a tisztelet, ha magunkat sanyargatjuk közben? Én még tisztán emlékszem, hogy 4-5 évesen alig vártam, hogy végre végezzünk a kajával, hogy mehessek a slozira, mert hiába kaja alatt jött rám a hugyozhatnék, nem engedtek ki és alig tudtam enni, mert minden erőmmel azon voltam, hogy ne hugyozzak magam alá. (De legalább a családommal tisztelettel bántam...)
8, azért ez nem így működik egy kisgyereknél.
Feltételezem, hogy kisgyerekekről beszélünk, mert 10 éves kortól már senki sem felügyeli a gyereket a menzán.
Egy kisgyerek nem tud különbséget tenni az ingerek között egyrészt, másrészt meg gyakran akkor érzi meg, amikor nagyon kell neki.
Nekem is volt még régen az általános iskola 2. osztályban, hogy tök jól elvoltam órán, aztán hirtelen egyik pillanatról a másikra azt éreztem, hogy borzasztóan kell pisilnem és, mivel a tanár nem engedett ki, óra végéig attól rettegtem, hogy bepisilek. Eszembe se jutott, hogy én ebből azt tanultam, hogy szünetben menjek a slozira, mivel, ahogy említettem, hirtelen jött rám, máskülönben, ha pisilnem kellett volna a szünetben, elmentem volna.
Nagyon sok kisgyereknél van hasonlóképpen. Néha nem érzi, hogy kicsit pisilnie kell, főleg, mert leköti a figyelmét a szünetben a játék, az órán a tanulás, ezért nem fog elmenni, ahogy felnőttként te sem állsz fel munka közben, hogy "Nem kell pisilnem, de azért elmegyek a slozira.".
Olyan is volt, hogy hazaindulás előtt kicsit kellett pisilnem, akkor épp megéreztem, de tényleg olyan enyhén éreztem, hogy felesleges lett volna elmennem a wcre amikor amúgyis olyan közeli helyre mentünk, ahol szintén volt wc. A hazaút végén meg már nem is tudtam visszatartani.
Ez is olyan, hogy egy gyerek nem érti még, hogy egy enyhe ingerrel is el kell mennie a slozira.
Lehet a napközis gyerek is úgy van vele, hogy felesleges most wcre mennie, amikor éhes, a kedvence van ebédre és nem is kell annyira pisilnie. Úgy gondolja, hogy bőven van ideje enni és utána ráér elmenni. Felesleges és kegyetlen azzal belenevelni, hogy nem engedi neki a napközis tanár, hogy élvezze a kaját, mert a gyerek alig tud enni és azzal, hogy végigszenvedi az ebédet, esetleg bepisil, megtanulja, hogy szünetben is menjen ki.
Aki így áll a gyerekneveléshez, az ne legyen tanár!
#9.
Az is az iskolaérettség része, hogy a gyerek egyértelműen el tudja dönteni, hogy kell-e vécéznie és ha igen, akkor mennyire. Ha meg mégis gondjai vannak ezzel egy legalább hat éves gyereknek, akkor már meg lehet neki magyarázni, hogy a biztonság kedvéért minden szünetben menjen ki vécére. Tehát ez nem kellene, hogy problémát jelentsen, de ettől függetlenül nem lenne nagy gond az sem, ha kimennének a gyerekek a mosdóba. De a legtöbb esetben erre nincs szükség.
(Én nem a nyolcadik válaszoló voltam.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!