Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan viselkedjek az osztályt...

Hogyan viselkedjek az osztálytársammal aki nyilvánosan megalázott?

Figyelt kérdés
Mondta egy lány nevezzük Sárinak hogy elutazna nyáron de nincs kivel és egyedül nem akar. Azt mondtam a Sárinak viccből hogy írjon a Télapónak egy levelet hogy utazzon el vele mert úgy hallottam a Télapó ráér most nyáron nincs munka az Éjszakisarkon és az úton ha összehaverkodnak akkor majd Mikulásra azt kap ajándékba amit csak akar és akkor télen telelhet is az Éjszakisarkon. A Sáriék nevetek én is nevettem és az egyik fiú nevezzük Janinak nem nevetett felállt és elment és leült máshova a barátnője nevezzük Krisztinek utánament és mondta hangosan a Krisztinek a Jani hogy ő nem akar ebben a beszélgetésben részt venni mert amit mondtam az kiborította erre ott maradt vele a Kriszti a Sáriék mondták hogy dolguk van és elmentek egyedül maradtam. Később minden jó volt a Jani meg a Kriszti nem jöttek oda hozzám de a Sáriék igen és jót beszélgettünk és nem tudom mihez kezdjek ezzel a Janival mert rossz volt amit mondott és fájt és szomorú vagyok most is. Én is szóljak be neki a vakáció előtt vagy szeptembertől nézzem levegőnek a Janit vagy mit tegyek? 17 évesek vagyunk én lány vagyok ha ez számít.
2022. jún. 8. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem írtad el? 11 éves vagy ugye?? MOnd, hogy igen? Nem akarok elhinni, hogy 17 évesen ilyen gyerekes legyen valaki. ez kicsit szánalmas..
2022. jún. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Jézusom Mártika, ez gáz.
2022. jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen én is gáznak gondolom ezt mert ez nem volt szép Janitól. 17 éves vagyok Jani is 17 éves gimisek vagyunk.
2022. jún. 8. 23:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt ebben a megalázás?
2022. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Segg hülye a poénhoz, minek pörögsz ezen?

Mi volt ezen megalázó?

Foglalkozz a barátaiddal és ha az a szerencsétlen szóba hozza, ne hagyd magad!

2022. jún. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

#3 Öhm...

Nem akarlak elkeseríteni, de a te viselkedésed a gáz a szituban...

Nem akart egy ilyen komolytalan témáról beszélgetni, félrevonult, de ezt jelezte is.

A barátnője persze, hogy hozzácsatlakozott.

A többieknek dolguk volt, elintézték, visszamentek hozzád.

Jani meg a csaja meg beszélgettek kettesben őket érdeklő dolgokról.

Te meg már azon agyalsz, hogy tudsz méltó bosszút állni, hogyha beszólsz, vagy ha szeptembertől levegőnek nézed...

Próbálj felnőni, mert komolyabb "megalázások" is fognak érni. Például amikor nem veled egy suliba jelentkezik tovább tanulásnál mindenki. Az nagyon komoly tud ám lenni. (irónia)

A helyzet az (legyél erős), hogy nem te vagy a világ közepe.

2022. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk az "Éjszakisark" nagyon durva leírva. Van más probléma is, de jóindulatúan elírásnak tekintem, telefonról írtad, nagyon zaklatott voltál stb. Értem.

De Éjszakisark, 17 évesen?

2022. jún. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A flegma lenéző stílusával alázhatta meg, mit ha ő különb témákról lenne hajlandó beszélni!

Azzal ne lett volna sértő ha csak arrébb megy!

2022. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Már az előző kérdésed is gáz volt fiam. Ne trollkodj holnap suli, idd meg a kakaót azt takarózz be , micimacinak már vége
2022. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam háromszor a kérdést, egyszer a te szemszögedből, egyszer Janiéból harmadszorra pedig egy átlagos 17 éveséből.


A poént én nem éreztem erősnek, ebből adódóan az első dolog, ami eszembe jutott, hogy a szekunder szégyen válthat ki az emberből kínos nevetést. Egészen biztos vagy abban, hogy ezt rajtad kívül mások is viccesnek találták?


Azt javaslom, a jövőben ne mondj ki mindent azonnal. Amikor eszedbe jut valami, mérlegelj, hogy amit mondani szeretnél, az hasznos lesz-e vagy, ha poénnak szánod, tényleg jó vicc lesz-e.


Azt is meg kell értened, hogy mindenki más szellemi szinten van és mindenki másképp reagál bizonyos szituációkban. Ha egy gyerek kényelmetlenül érzi magát a társaságodban, miután elsütöttél egy rossz poént, az csak annyit jelent, hogy ő nem vevő erre, tehát a jövőben kíméld meg őt ettől.


Azt aláírom, hogy Jani reakciója kicsit túlzás volt. Én a helyében csak arrébb mentem volna és, ha valaki követ, megkérdezi mi a baj, akkor halkan elmondom, miért jöttem el. Lehet rossz napja volt a fiúnak, azért reagált így.


Szerintem felesleges ezen agyalnod. Engedd el. Már megtörtént, nem tudsz rajta változtatni és nevetséges bosszút forralni más ellen azért, mert más a személyisége.


Egyszerűen a jövőben a társaságában ne mondj vicceket, ő nem az a tipus aki erre vevő.

2022. jún. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!