Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi az oka az évek óta tartó...

Mi az oka az évek óta tartó tanárhiánynak?

Figyelt kérdés

2022. máj. 27. 16:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

A nyári szünet kb. másfél hónap, az 30 munkanap.

De időnként meg kell szakítani, felügyelni (iskolában), tábort vezetni, stb., úgyhogy inkább csak 15-20 munkanap.

Az ugye mindjárt nem olyan sok?

2022. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
10%

A teljes július, és a fél június, meg több, mint fél augusztus. Ez nem 30 munkanap. Amúgy, 30 munkanap az 6 hét, ami kb. egy héttel kevesebb, mint másfél hónap. És, ott van még a téli-tavaszi-őszi szünet, még akkor is, ha ezek egy részében dolgozni kell. Ezeket az előnyöket ne tagadjátok, mert ezek tények.

Azonban, ettől még járna a normális fizetés a tanároknak.

2022. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Még egyszer: a tanári szünet MINDIG RÖVIDEBB, mint a diáké.

Osztályzó konferenciák, értekezletek, pl. hogy miért fog csődbe menni az iskola, stb. Készülés a nyári táborra.

Nyáron ügyelet szükséges az iskolában, azt szerinted ki tartja?

Ugyanez ősszel: évkezdés, értekezletek, stb.


MÁSFÉL HÓNAP a tanár szabadsága nyáron. Ebből lejönnek még a hétvégék, ünnepek. Marad kb. 30 munkanap. Ha NAGYON szerencsés, akkor 40.

Ha nyári tábort tart, értelemszerűen az munka, nem szórakozás - és arra is készülnie kell, tehát még számolj rá napokat.


A tavaszi, téli szünettel is hasonló a helyzet, kb. fele időt számolj ott a diákokhoz képest.

És még egyszer: a munkanapja legalább 12 óra.

2022. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem kétlem, hogy vannak olyan tanárok, akik annyit dolgoznak, mint írod, de nem ez az általános. Van tanár a családban, nekem is vannak információim erről.


Nekem, nem tanárként összesen 30 nap a szabadságom (mivel már régóta dolgozom, kezdőként jóval kevesebb lenne). Ha mind nyáron vehetném ki, július 1-től augusztus 11-ig lehetnék szabadságon, aztán semmi több. Se karácsonyi, se húsvéti, se semmilyen egyéb szünet.

Egy tanárnak csak nyáron legalább két héttel hosszabb ennél a szünete. És, ha rövidebb is, mint a diákoknak, azért csak ott van a többi három szünet is.

A napi átlag 12 órát meg egyszerűen nem hiszem el. Egyszer-egyszer lehet, de másoknak is kell ennyit dolgozni időnként, szóval, erre ne hivatkozz.

Talán egy kezdő tanárnak, akinek semmilyen gyakorlata nincs, kell otthon is pár óra a felkészülésre, de vannak más szakmák is, ahol otthon is folytatja a munkát az ember, pl. szakirodalom olvasása, előadásra felkészülés.

Egy rutinos, évtizedes tapasztalattal rendelkező tanár viszont a kisujjából kirázza a tananyagot, nem hinném, hogy túl sokat kellene készülnie otthon.

Teljes mértékben kiállok amellett, hogy a pedagógusok fizetését jócskán meg kellene emelni, mert fontos és felelősségteljes munkát végeznek, ami megbecsülést érdemel, végül is, a gyermekeinket bízzuk rájuk.

Azt viszont ne vitassuk, hogy a nyári szabadság nagyon nagy pozitívum, ami más szakmákban nem adatik meg.

2022. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
75%
A szar munkakörülmények és a pocsék fizetés mellett az igen átgondolatlanul kivitelezett, mellette a sztereotípiákkal ellentétben elég nehéz egyetemi képzés sem segíti elő, hogy a frissen végzett hallgatókkal akár töredékét is tudják pótolni a nyugdíjba menő, vagy a körülmények miatt pályát elhagyó tanároknak.
2022. jún. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%

"a nyári szabadság nagyon nagy pozitívum"

Hallottam már olyan helyről, ahol nyárra kirúgják a tanárt, és ősszel újra felveszik.

Amúgy valóban igaz, hosszabb a szabadsága, mint másnak. Gyakorlatilag ez az egyetlen előnye ennek a pályának, minden más hátrányos.

Ezen kívül sok tanár kénytelen nyáron külön munkát vállalni, hogy ne haljon éhen.

A 12 óra pedig valós. Készülni kell, dolgozatot javítani, problémákkal foglalkozni, adminisztrálni, pályabesoroláshoz portfóliót írni, ingyen helyettesíteni, fogadó órákat tartani, ügyelni.

Persze, el lehet lógni egy részét... de hosszú távon nem célszerű, visszaüthet.

Nem mindenki általános iskolai matektanár, ahol a tananyag 140 éve nem változott.

2022. jún. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%

Na az ilyen sok ostoba ember miatt nem leszek én sem tanár, pedig végigcsináltam az egyetemet öt plusz egy évembe került. Emellett folyamatosan dolgoztam egész végig és borzasztóan nehéz volt ezt végigcsinálni.. És mindezt miért? Azért hogy műveletlen emberek elmondják hogy nem akarok dolgozni satöbbi satöbbi.. ezektől megkérdezném hogy akkor ti miért nem mentetek el egyetemre hogyha szerintetek ez olyan könnyű És miért nem vagytok tanárok hogyha semmit nem kell úgy sem csinálni csak ülni?:)

Borzasztó érzés volt szembesülni azzal hogy ha a hivatásomnak élnék akkor tulajdonképpen éhen halnék. És nem csak annyi a probléma, hogy gyakorlatilag a fizetés annyira elég hogy jól meghúzva magad éppen jöjj egy kisvárosi albérletben a pénzedből, hanem még ezek az alpári parasztok is szidják a tanárokat. De én most már úgy vagyok vele hogy jó semmi baj, kezdek mást magammal majd ezzel a diplomával, az én gyerekemnek már így van tanára aztán majd talán idővel befogják a szájukat a mocskolódk is, ha szembesülnek azzal hogy senki nem fogja tanítani a gyerekeiket és luxus lesz az oktatás is :)

2022. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%
Ahhoz képest, hogy már tart a nyári szünetünk, AZ A BIZONYOS HÁROM HÓNAP, most értem haza az érettségiről.
2022. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%
Ja igen, szombat van, ezt a később idetévedőknek írom.
2022. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hány napot nem kell dolgoznotok a nyári szünetben?
2022. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!