Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jobb lenne, ha a iskolai...

Jobb lenne, ha a iskolai szakkörökbe (énekkar, rajz, színjátszás meg a többi) nem csak a tehetségesek járnának, hanem mindenkinek lenne lehetősége rá?

Figyelt kérdés
(A Mindenki című filmről jutott eszembe a kérdés.)
2022. ápr. 27. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Mindenkinek van rá lehetősége.


De mondjuk annak túl sok értelme nincs, hogy valaki énekkarba járjon, ha repedtfazékhangja van....


Vagy színjátszókörbe olyan, aki introvertált, vagy esetleg abszolút tehetségtelen...

2022. ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ne is említsd a Mindenki című filmet. Mert az egy fikciós, vagyis kitalált történetű film volt. De ha arra gondolsz, akkor én nem szeretném ha az én lányom csak azért járjon, énekkarba, hogy csak tátogjon. Sőt azt se szeretném ha a szakkörön ki közösítenék a gyermekemet, mint a Mindenki című filmben. Egyébként pont ezért lett Oscar díjas a Mindenki című film. És ha jól emlékszem talán a Mindenki című rövid film óta nem volt magyar Oscar Díijas rövid magyar film.
2022. ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttam azt a filmet, de a mi sulinkba akárki járhat ezekre a szakkörökre. Én is járok rajzra, senkit nem erdekel, ha valaki nem olyan ügyes,a művészet szeretete, meg az alkotás öröme miatt járunk oda.
2022. ápr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A vizuális kultúra nem csapatmunka, nem oszt nem szoroz, hogy van-e tehetséged. Akinek nincs tehetsége, az minden erőfeszítése ellenére se lesz olyan mint a többiek, ez nem ad neki sikerélményt aztán egy idő után úgyis elunja és nem jár be.


A színjátszóra is benyomnak gyerekeket akiknek 0 tehetségük van, pont azért, mert túl zárkózottak, nehezen beszélnek mások előtt. Nem oszt, nem szoroz a jelenlétük, sok sikersztori van, hogy azért ment szakkörre mert félénk volt, mára meg híres színész. Ha meg nem jön be sem hátráltat senkit. Valami háttérszerepet kap és csendben elálldogál a darab végéig.


Ha megnézed egy igykola által előadott színdarabokat, mindig ugyanazok a főszereplők, a többiek meg csak hátul állnak, nem véletlenül.


A tánc és a zene már más.


Kórusban igenis sokat számít, hogy a tanár ne vegyen be mindenkit, csak azt, akinek nincs botfüle. Nagyon kihallatszik hogy üvöltözik a repedtfazék hangján valaki, illetve a többieknek se jó, könnyű mellette elcsúszni.


Volt egy énekkar ahova a tanárnő mindenkit bevett és mindenkinek adni akart esélyt, tehát még szólózhattak a tehetségtelen gyerekek. Egy jóhangú lány szólózott egy kevésbé tehetségessel és a jóhangú lány simán elcsúszott mellette.

Amikor együtt énekelt az énekkar is egy csomóan nem figyeltek a tanárra, elsiették a ritmust, lehetett hallani, hogy sokan szépen énekelnek, a többiek meg üvöltöznek vagy dallamtalanul "énekelnek".

Nem igazán volt élvezhető.

Ennek nem látom sok értelmét.


A tánc is csapatmunka. Egyrészt egy kétballábas simán elvonja a többiekről a figyelmet, másrészt az egész podukciót élvezhetetlenné tszi, hogy csetlik-botlik.

2022. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2, a Mindenki valós sztorin alapul, csak nem Magyarországon történt, hanem, ha jól emlékszem Norvégiában és ott az lett a következménye, hogy nem lett énekkar többet. A film rendezőjének egy ismerősével történt és innen jött az ötlet. Persze vidám véget akartak neki és úgy érezte sok lenne ha emiatt véget érne az énekkar, ezért lett az a vége, hogy elüldözték a tanárt.
2022. ápr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as válasz író: Nem maradtál le semmiről: https://www.youtube.com/watch?v=0piiNk_jMrE - 5-ös válaszíró: Csak annyit tudtam, hogy a történet az 1990-es években játszódik.
2022. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általánosban csak azok járhattak rajz szakkörre meg énekkarra is, akiknek a szakkört tartó tanárok engedték. Emlékszem, imádtam rajzolni és megkérdeztem a rajztanárt, járhatok-e a szakkörre és flegmán annyit mondott, hogy már nincs hely, aztán pár nappal később egy barátnőmnek magától ajánlotta fel, hogy járjon rajz szakkörre, mert szerinte nagyon tehetséges 😀

Gimiben csak rajz szakkör volt, de az járt, aki akart.

2022. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es válasz író, Kócostól részére: Ma ezt találtam a Mindenki című filmről: A történet 1991-ben játszódik! Deák Kristóf, saját nyilatkozta: "Egy lakótársamtól, egy svéd lánytól „kaptam”, ő mesélte, hogy mi történt vele gyerekkorában, amikor egy kórusban énekelt. Félig igaz tehát a sztori, bár a valóságban, amikor kiderült az igazság, hatalmas botrány kerekedett és megszűnt a kórus. Arra gondoltam, hogy itthon, egy erős akaratú tanárnő biztos, hogy nem hagyta volna, hogy pár gyerek akadékoskodása szétrobbantson egy kórust. Ebből jött az a jelenet, amikor a tanárnő visszatereli a lázadozókat a kórusba, de aztán rájöttem, hogy ebből egy még jobb befejezés is kinőhet: ezek a gyerekek bosszút is tudnak állni, méghozzá nagyon elegáns módon."..... - Tehát nem Norvég, hanem Sévéd.
2022. ápr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszi! Na akkor arra jól emlékeztem, hogy skandináv nyelvű terület, csak nem emlékeztem jól, hogy svéd. Ment a zöld!
2022. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nagyon nagy zárójelben ez a bosszúállás a gyerekek részéről elég nevetséges. Mármint a tanár is elmondja a filmben, hogy az ő fő célja, hogy sikerei legyenek a kórusnak, mert milyen jó a gyerekeknek is, ha utazgatnak, világot láthatnak.

Nyilván ha versenykórust csinál vagy csak a jóhangúakat viszi el, ugyanez a cirkusz lesz egyrészről, másrészről meg csak a versenyen résztvevők mehetnek ezekre a jutalom kirándulásokra.


Még abban is van logika amit mond a tanár, hiszen a gyerekek ha nyerni akarnak akkor a tátogással segítik a jóhangúakat, tehát ez a csapatmunka.


A tanárt sajnálom. Az igazgató elvárja, hogy bevegyen mindenkit a kórusba, de érjenek is el sikereket a versenyen. Ő csak próbált ennek megfelelni. Hogy miért rajta csattant az ostor, nem tudom.


A vége is nevetséges, hogy mennyien jelentkeznek, hogy őket nem hagyta a tanár énekelni a hangjuk miatt, aztán az egész kórus egy gyönyörű előadásban részesíti a nagyérdeműt. Azért ennyi hamis gyerek mellett nem igaz hogy nem csúsztak el a többiek vagy a hamis hangok nem hallatszódtak ki. :D


Főleg egy kilencvenes évekbeli magyar iskolában nevetséges szerintem ez a sztori, én akkor voltam általános iskolás és ott ha nem volt tehetségünk azt megmondták, elfogadtuk, ott nem nagyon mertünk lázadozni a tanár ellen, sval én egy ilyen gyerekkor után nem nagyon érzem helyesnek, hogy ezt a svéd sztorit egy magyar környezetbe vitték.


(+ A Zsófit alakító színész hangja megtévesztő, elvégre nagyon szép hangja van de megkérték, hogy amikor a Pál Kata Pétert énekli, azt hamiskásan tegye, mert az volt a célja a rendezőnek, hogy egy hamis hangú gyerek legyen Zsófi. Tehát tényleg az fogja hallani hogy Zsófi nem találja el a hangokat, aki ért hozzá. vagy akinek nincs botfüle.)

2022. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!