Mikor fognak tudomást venni az egyetemi fizikaoktatók arról, hogy az ő kezük is jócskán benne van abban, hogy a diákok nem tudnak semmit?
Ez így, konkrétumok nélkül nulla.
Milyen hibás állítások? Kitől, mikor?
Te komolyan azt képzeled, meg akarod bemesélni, hogy minden egyetem minden fizika tárgyát tanító minden tanára pont ugyanolyan, pont ugyanúgy tanít? A Holdon élsz?
Ráadásul ezt a kérdesnek csúfolt szemétkupacot, amit idepakoltál, a közoktatás, tanfolyamok kategóriába kellett volna rakni, ha már ilyesmivel akarod fárasztani az embereket, nem a tudományokhoz.
Tessék, ez a mai 8. osztályos fizika. Tekerjetek le a kérdések, feladatok mezőhöz, majd válaszoljatok nekem a 2. kérdésre.
Ha sikerül, akkor felesleges nektek bármit is mondanom, hisz még az általános iskolai fizikaoktatásban szereplő hibákat se értitek, nemhogy az egyetemiben.
Azt kellene felfogni, hogy azért, mert valaki nem végezte el a munkáját, nekem nem kell két munkát végeznem.
Az, hogy valaki elvégzett egy képzést, adott esetben a középiskolát, feltételez egy tudást. Az ő felelőssége, hogy ne csak papíron tűnjön úgy, mintha rendelkezne azzal a tudással, amire később építeni lehet.
Én is szidom a közoktatást, mert nekem is megnehezíti a dolgom. Lesápadok, mikor egyetemi anyagból korrepetálok valakit és kiderül, hogy a középiskolai sincs meg. Nyilván mivel engem azért fizetnek, hogy eljussanak egy adott szintre, megtanítom azokat az alapokat is, de ha egyetemi tanár lennék, ez egyáltalán nem lenne kötelességem, mert akkor csak a többletért felelnék, az alapokért nem. Nem is férne bele az időbe, főleg ha a társaság fele ténylegesen rendelkezik az adott tudással, nem csak bizonyítványa van róla és nem szeretne ismételni fél éven keresztül...
Ha te haladó táncképzésre jelentkezel, akkor sincs semmi okod azért sírni ott, hogy valaki tanítsa meg a salsa alaplépéseit. Mert más a képzési szint.
"Azt kellene felfogni, hogy azért, mert valaki nem végezte el a munkáját, nekem nem kell két munkát végeznem."
Nem, neked egy munkát kellene elvégezni, de azt is szarul csinálod. Csak azért nem fikázzák a doktori iskolák tanárai az egyetemi tanárokat, mert egyazon tanárokról van szó.
Az nkp oldalán lévő könyveket néhány fizikatanár írta. Te rögtön az egész fizikatanár közösséget teszed bűnbakká. Érdekes módon fizika tagozaton (én apáczais vagyok) vannak nagyon fizikatanárok. Az unokatesóm olyan gimiben tanul ahol a diákok magasról tesznek a fizikára. Valahogy bekerülnek a BME-re és csodálkoznak, hogy fizikából buknak. Aztán meg szapulják a fizikaoktatást és a tanárokat. Szerintem ez szánalmas dolog a diákok részéről.
Az egyetemi oktatás nem a dedó. Az egyetemen előadást tartanak nem pedig szádbarágják a tananyagot, mint a középiskolában. A diákok hozzáállása miatt van nagy baj a fizikatudásban.
Nálunk mat-fizen minden hónapban kötelezően kell KÖMAL fizikafeladatokat beküldeni. Én személy szerint ebben a tanévben két fizikaversenyen vettem részt. Sajnos az oktv döntőjébe nem jutottam be.
Azon diákok akik panaszkodnak a fizikaoktatásra hány KÖMAL feladatot oldottak meg, hány fizikaversenyen vettek részt és hány emelt fizika éreteségit oldottak meg? Ha nullát akor nincs több kérdésem.
A digitális oktatás miatt rengeteg videó van fent a neten ha a tanári magyarázat nem elég. Ebből hányat néztél meg?
"Valahogy bekerülnek a BME-re és csodálkoznak, hogy fizikából buknak. Aztán meg szapulják a fizikaoktatást és a tanárokat. Szerintem ez szánalmas dolog a diákok részéről."
Hát igen, amíg nem jársz egyetemre, addig könnyű ezt gondolni, aztán mikor jársz, akkor rájössz, hogy valóban szarul oktatnak.
Aztán mikor kijártad, akkor megint irtózatosan nagyképű leszel, és az egyetemistákat fikázod, hogy milyen buták.
Tapasztalat nekem az, hogy a fizikát nagyon kevés gyerek szereti. Nagyon kevesen is például érettségizni belőle, aki igen majdnem mind külön/magán tanárhoz jár.
Az órai anyag kevés ahhoz, hogy legyen egy alap tudásod belőle.
Ha komolyan ezen a pályán akar valaki tovább tanulni akkor kell külön segítség belőle. Nekem a földrajz volt ilyen.
A kérdésemet eddig nemigen sikerült senkinek se felfognia.
A kérdésem arról szól, hogy a fizikát a tanárok hozzá nem értése teszi-e nehézzé. Ezt nem fogja tudni megválaszolni olyasvalaki, aki maga se ért a fizikához (mint pl. Mojjo). Az egyetemi órákon hemzsegnek az egymásból nem következő állítások. Most felesleges példát hoznom, mert úgyis csak az lesz a reakciótok, hogy ez csak egy példa, és nem jelent semmit. De ha homokba akarjátok dugni a fejeteket, akkor egyszerűbb lett volna meg se szólalnotok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!