Az iskolai vagy szakkörös előadásokon miért nem magasság szerint állítják ki a gyerekeket?
Voltam egyszer egy barátom gyerekének a fellépésén. A gyerek pici, 5 éves és egy közös produkció erejéig fellépett a csoportja a nagyokkal és a 12 év körüli lányok az első sorban ugráltak, teljesen kitakarva az 5 éveseket.
De több olyan osztályon belüli táncos és nem táncos előadást is megnéztem, ahol mindig volt pár gyerek, akiket nem lehetett látni, a magasabb gyerekeket eléjük tették.
Amikor én vettem részt ezeken, a tanárok álítottak be minket (és ők odafigyeltek, hogy senki senkit ne takarjon ki), onnan tudom, hogy a gyerek nem önszántából bújik el a másik háta mögé, de mi a célja a tanárnak azzal, hogy egyes gyerekeket beállít a magasabb gyerekek háta mögé?
Kb ugyanaz, mint mikor a gyerekek kártyavárnak öltöztek farsangon, és a vékony, sovány gyerekek voltak alul, ők tartották a teltebb osztálytársaikat.
Ez sem lehetett véletlen.
Az én gyermek koromban is így volt.
Egyszerű oka volt - a tanárok villogni szerettek volna vele, hogy milyen tökéletes felkészítő munkát végeztek, ezért az ügyesebbeket előre, az ügyetlenebbeket, akik néha tévesztettek, hátra rakták.
Gondolom egy ötéves többször téveszt mint egy 12 éves...
Ami a tanárt minősíti.
Mondjuk szerintem egy tévesztő 5 éveske aranyosabb és szórakoztatóbb mint egy 12 éves tökéletes.
Énekkarban pl úgy állítanak, ahogy észrevettem, de az ilyen táncos produkciókban tényleg az ügyesebbeket teszik előre. Ami valahol érthető, csak akkor minek engedik úgy fellépni azt, akinek a tudása még nem elegendő, ahelyett, hogy pl gyakorolnának vele többet?
Egyáltalán egy 5 éves mit keres a 12 évesek között?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!