Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mire fel akarnak a tanárok...

Mire fel akarnak a tanárok fizetésemelést, amikor szó szerint mindent otthon kell a gyerekeknek megtanulni vagy szülőkkel, vagy korrepetáló tanárokkal?

Figyelt kérdés

És akkor mit csinálnak amikor a nyilvánvalóan terrorizált/otthon terrorizált gyereket/gyerekeket kéne megvédeni? Félrenéznek maximum. Se tanítani, se nevelni, se megvédeni nem tudjak a gyerekeket, csak tüntetni, meg hisztizni a fizetésemelésért, na ezekben nagyon jók.


De mire ez a nagy fizetésemelési igény amikor otthon mindent a szülők segítségével tanulnak meg, vagy a szülők pénzéből.


2022. febr. 16. 13:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Például pont azért, hogy jobb "minőségű" tanárokat lehessen foglalkoztatni és ne a fent írt szituáció legyen jellemző. Nettó 200k alatt csak a kevés elhivatott jó tanár, és a rengeteg semmirekellő marad a pályán. Magasabb fizu mellett magasabb elvárásokat is lehetne támasztani.

Jelenleg az állam banánnal fizet, azért meg majmot lehet kapni, ez van.

2022. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Te dolgoznál annyi pénzért, amennyit kapnak?
2022. febr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Legyen magántanuló akkor a gyerek, és valóban oldja meg a szülő. Egy normális képességű gyerek nem a gyűjtőbe kerül. Ha meg nem lehet vele mit kezdeni, mert ostoba, akkor az nem a tanár hibája és nem a különtanár fogja megoldani. Nevelni meg a szülő dolga. Azért szerintem kicsit fordítva ülnek egyesek újabban a lovon. Nem tanár vagyok, mielőtt bárki nekem esne. Lettem volna akár, ha nem lehetne éhenhalni a fizetésből. Felénk még (pedig borsod megye) úgy volt a dolog, hogy jártunk iskolába és tanultunk otthon is. Anyám is dolgozott, mégsem jelentette gondot leülni mellénk otthon segíteni. Pedig nem öregasszony vagyok, 2004-ben érettségiztem. Nem a tanár hibája, hogy lusták az emberek és mindent mástól várnak. A saját gyereke az embernek legyen már elég fontos ahhoz, hogy legalább ötödik osztályig napi egy órát bírjon ülni mellette.
2022. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Sok rossz vélemény van ezen az oldalon, de a tiéd kitűnik mind közül.
2022. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló gyere és pofozz meg akkor, ígérem nem foglak feljelenteni (abban az esetben, ha te se jelentesz fel, mert visszafogok ütni ezt garantálom)
2022. febr. 16. 13:26
 6/15 A kérdező kommentje:
Furcsa mert alap és mesterszakon alig kellett tanulnom otthon, olyan jól magyaráztak a tanárok, középiskolában meg minden délután órákat tanultam otthon.
2022. febr. 16. 13:27
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
na pont erről beszélek, hogy ennyi eszed van és ezt csóriknak el kell(ett) viselni évekig, potom pénzért, miközben az árak meg mennek felfele
2022. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Ez inkább egy következménye az alulfizetettségnek.


Nekem is volt munkahelyem, ahol eleinte a lelkem kitettem azért, hogy előrébb juthassak, kapjak egy kis fizetésemelést, legalább annyit, amennyi követi az inflációt. Mikor aztán egy vasat sem kaptam, de egyre jobb ötleteik voltak arra, milyen munkát rakjanak rám, egyre szarabb lett a munkám minősége. Mindent összecsaptam, elhülyéskedtem, minimumon pörögtem...

2022. febr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
Meg kell szüntetni a tankötelezettséget. Akkor majd másképp tanítanának és lehetne nekik több pénzt adni.
2022. febr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
És te miért várod el a sok támogatást csak mert szültél?
2022. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!