Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Eg könyvtárban lehetetlen...

Eg könyvtárban lehetetlen kiönteni az innivalót, mert inni nem lehet, enni sem lehet, hogy ne legyen morzsás a föl és összeknve a könyv, de mi van akkor, ha valakivel más történik (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hog mi történik akkor, ha valaki úgy megy el például a könyvtárba, hogy fel van fázva vagy valami nem mindig, de akkor éppen előfordló ok miatt véletlenül bevizel.


Kicsi az esélye, tudom, de ilyenkor mit tesz egy könyvtáros. Egyáltalán, jelenteni kell a kisbalesetet elszenvedett embernek a könyvtáro felé vagy ilyenkor az ember sunnyogva elmegy? Ha jelenti, a köyvtáros rongálás címszóval megbírságolhatja a kisbalesetet elszenvedett embert? Mi ilyenkor a bírság? Milyen további következményei lehetnek?


Iskolai és nem iskolai könyvtár is érdekelne. Legyen nagy könyvtár, mint a Szabó Ervin vagy kisebb, mint pl az E.S. .


2022. jan. 27. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bezárták a vécét a könyvtárban???
2022. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Van olyan eset hogy valakire hirtellen rátör és nem tudja visszatartani, felfázás, hólyaggyengülés, kimerültség, inkontinencia, ilyen esetekben előfordulhat.


De olyankor is ha egy nem iskolaikönyvtárba a szül lviszi magávala kisgyerekét aki épp szobatisztaságot tanul.

2022. jan. 27. 15:34
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk a munkahelyen mesélte egy idősebb munkatársam, hogy vót ilyen szituáció, hogy nem jutott el időben WC-re a munkahelyen belül, meg későn tudja csá a szünetet kivenni. Nem lett belőle semmi, hiszen csak az hallotta a történetet, aki az öltözőben volt. (Multi)
2022. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De igazából ez lényegtelen, a következmé ye érdekelne. Ha előfordulna, mi lenne a következménye jogilag vagy büntetésileg?
2022. jan. 27. 15:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teszteld le. Amugy csak hazakuldenek.
2022. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig csak muzeális jellegű könyvtárban dolgoztam, ott szerintem rendőrségi ügy lett volna belőle.

Őszintén szólva nem tudom pontosan, mi történik ha tönkreteszed a nyolcezredik Pál Utcai Fiúk kötetet. Gondolom ki kell fizetned.


(Amúgy felfázás esetén is ki lehet menni mosdóba. Meg amúgy se értem, miért akarsz a könyveken ülni??? Ha meg az asztalon van, akkor nyilván ne az asztalra pisilj, ha nagyon rád jön...)

2022. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6, bocsánat, félreérthetően fogalmaztam. Nem a könyvet pisili le, hanem a padlóra megy és zzel bepiszkítja a könyvtár területét, ami rongálásnak számít.
2022. jan. 27. 16:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ja, hát a padlóval nem hiszem hogy sokat foglalkoznak, van takarító. Ilyen téren semmiben se más a könyvtár, mint egy bolt vagy egy mozi, vagy akármi.

Én azt hittem, a gyűjtemény rongálódna.

2022. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy büntetik meg, épp elég szégyen szegénynek, hogy bevizelt.
2022. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!