Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a gépek ellátnak minden...

Ha a gépek ellátnak minden munkát és a diákmunkát is korhoz körik, miért kell még a szünet nyárra az általános iskolában?

Figyelt kérdés

Azért lett régen ez a szünet, hogy a gyerekek segíthesennek a mezőgazdasági munkákban.


Ma már a gyereknek 16 év alatt tilos dolgoznia és sok esetben szükség sincs rá, mert a gépek ellátnak minden munkát. A földeken dolgozó emberek munkája is lecsökkent.


A megmaradt diákmunka meg ahogy írtam, korhoz kötött.


Viszont a nyári szünetet megtartották MINDENKINEK. Hogy-hogy nem iktatták ki az általános iskolában, amikor a gépek megjelentek meg törvény lett, hogy 16 év alatt nem dolgozhat a gyerek? Nincs oka annak, hogy a gyerek kimaradjon az iskolából, míg a gimnazista megteheti, mert munkát vállalhat.


2021. júl. 13. 12:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Korhoz kötik, nem körik, bocsánat, elírtam.
2021. júl. 13. 12:19
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok sci-fit olvasol, valóságos munkahelyen meg még láthatóan életedben nem jártál. A diákmunka azért van, hogy "rendes" dolgozóknak ki tudják adni a törvény által előírt fizetett szabadságot, nem azért, hogy tehén ne legelje le a lucernát. Aztaku***va!
2021. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A szünet azért is kell, hogy a gyereknek pihenjen/regenerálódjon a fejlődő agya. Ülepedjenek, rendszereződjenek a tanultak. Olvasgass egy kis Vekerdyt.
2021. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Ez a "Ha nekünk rossz, legyen rossz a 7 éves általános iskolásoknak is!!!" mentalitás nekem azt jelzi, hogy nem kéne szaporodnod.
2021. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
A legtöbb gyereknek kellenek a szünetek. Én most gimis vagyok de hiába mehetne az egész osztály diákmunkázni a 35 emberből jó ha 5-6 ember dolgozik. Én is köztük vagyok de csak azért mert olyan munkám van amit élvezek csinálni és a fizetésem se rossz. A legtöbb diákmunkánál még ha ledolgozol heti 40 órát akkor is csak szar fizetést kapsz, amiből alig tudnál akármit is venni. Aki nem szorul rá anyagilag annak egyszerűen nem éri meg elmenni annyiért, inkább pihen otthon. Általánosban jóhogy nem akarod a 6-7 éves gyereket kiküldeni a földre kapálni. Én kifejezetten örülök neki hogy eljutottunk arra a szintre ahol erre már nincs szükség. Nyári szünet alatt mennek a szülőkkel nyaralni, vagy felsős korunkban mi szinte minden napot együtt töltöttünk a barátainkkal. Ezek mellett én 7-8ban szünetkor egy csomó hasznos dolgot csináltam. Nyelvet tanultam, elkezdtem verset írni, megcsináltam a ház körül a dolgokat amik tönkre voltak menve és nagyon élveztem az egészet. Jó tudom hogy nem ez az átlagos és hogy sokan egész nap csak fekszenek és a 100. sorozatot nézik de el lehet hasznosat is tölteni az időt ha valaki akarja. Amúgy mi lenne ha nem lenne nyári szünet? Mármint akkor a tananyaggal is hamarabb végeznének 7. osztálytól lehetne a gimi és 10. után lenne az érettségi 16 évesen pedig lehetne egyetemre menni vagy hogy képzelted te ezt el? Ha ugyanennyi tananyag maradna akkor ha nyáron is lenne iskola 6. osztály végére végeznének a tananyaggal. Mondjuk nem tudom hogy egy 5-6.-os gyerek hogy értené meg a 7-8. osztályos kémiát, fizikát, matekot amikor sokan még 7-8.-ban sem értik meg ezeket. A tananyagot meg felesleges lenne kibővíteni, így is rengeteg felesleges dolgot kell megtanulni. Mondjuk általánosban nem feltétlen mivel ott általában az alapok vannak de gimiben rengeteg felesleges hülyeség van így is. Még több ilyennel telerakni az általános iskolát hogy nyári szünet nélkül +2 évig csináljanak valamit egy elég hülye ötlet. Vagy te ebbe nem gondoltál bele kérdező hogy akkor a mostani tantervet teljesen át kéne variálni?
2021. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Na, én már ki is fejlesztettem egy alernatívát.


1-8. Osztalyik szorgalmi időszak van.


Júniusban kiosztjak a bizonyítvanyt és akinek 4,8 vagy afölött van az átlaga, az mehet nyaralni, ha a szülők nem tudja megoldani a gyerek felvigyázását, akkor a gyerek megy a táborba, amit az iskola biztosít.


Aki bukott, annak nyári tanítás van, ahol azokból a tantárgyakból készíti fel a tanár, amikből pótvizsgáznia kell. Velük egy tanár foglalkozik alsóban és felsőben meg a szaktanárok.


A többiek napköziben lesznek és egymást segítik, hogy felzárkózzanak a tárgyakból, amikből nem kaptak ötöst. Pl a matekzseni aki magyarból gyenge segít egy gyenge matekosnak, cserébe segítenek neki magyarból.


Rájuk egy napközis tanár és egy gimnazista vigyáz.


A gimnazista azért, hogy a tanárok ismehessenek 1-2 hét szabira.


A gimnazista ebből sokat tanulhatna (pl felelőséget) és ráadásul ő is tudna segíteni a gyengébben teljesítőknek.


A gimnazista aki ott lenne, olyan gyerek lenne, aki nem vállalt diákmunkát. Erről bővebben írok lent.


A gimiben meg a szorgalmi időszak ugyanúgy nézne ki, mint általánosban, de májusban jelezni kell, hogy sikerült e diákmunkát találni.


Ha igen, akkor azt csinálja a diák.


Ha nem, akkor berakják az általános iskolákba segíteni és rotálhat a többi diákkal, hogy egyszer a konyhán van, egyszer a tanteremben, egyszer a karbantarzónak aszisztál, egyszer a takarítónak segít.

2021. júl. 13. 13:07
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja és eltűnt a kommentbők de az 1-8. Osztàlynak szeptembertől júniusig van szorgalmi időszaka.
2021. júl. 13. 13:08
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóval elvennéd az általános iskolásoktól és a gimisektől is a szünetet és a gimiseket még kötelező munkára is kényszerítenéd. Általánosban meg nem katasztrófa ha valakinek 4.8 feletti az átlaga. Nem kell mindenkinek mindenből jónak lenni. Én is mindig inkább reálos voltam, az irodalmat sose szerettem és nem is voltam túl jó pl a versek értelmezésében ezért 3-4 voltam belőle általában. Hülyeség lenne mindenkire rákényszeríteni az összes tantárgyat csak azért mert valamiből nem 5ös hanem 4es. Valaki meg magyarból volt nagyon jó de matekból hiába járt a legjobb magántanárokhoz 3asnál jobb jegye így sem nagyon lett. Nincs mindenkinek mindenhez tehetsége. Főleg ha azt vesszük hogy ott vannak az olyan tantárgyak mint az ének, tesi, rajz. Ezeket alapból kár osztályozni. Ha valakinek meg ezek rontják az átlagát akkor mehetne be nyáron énekelni meg rajzolni hát szuper ötlet. Szerintem amúgy sem lenne ennek a rendszernek sok értelme, nem lehet rákényszeríteni az általános sulisakat hogy nyáron is tanuljanak meg a gimiseket sem arra hogy mindenképp dolgozniuk kelljen. Ha ezt így bevezetnék akkor biztos vagyok benne hogy a legtöbb szülő a diákokkal együtt menne tüntetni ellene.
2021. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Végülis világviszonylatban nálunk van az egyik leghosszabb nyári szünet.

Ha lecsippentenének 1 hónapot a szünetből, még így is lenne idő a pihenőre, a szülőnek meg nem kellene addig se vért izzadva logisztikáznia, hogy ki vigyáz a gyerekre.

A + 1 hónap suli meg azért lenne jó, mert nem kellene annyira roham léptekben ledarálni az anyagot.

1.5 hónap szünidő bőven elég kell legyen a pihenésre. Ha én dolgozóként kipihenem magam 3 hét alatt, akkor ők se panaszkodhatnak.

2021. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Mennyi ilyen "ha nekem szar akkor a gyerekeknek se legyen jobb " mentalitasu embre van itt, te jo isten.


Agyon terhelik oket az iskolaban, napi 7-8 ora (foleg kozepsuliban) es meg nyaron 40 fokba kotelezoen bent kene maradniuk? Persze.

2021. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!