Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek gáz bejelölni...

Szerintetek gáz bejelölni facebookon a tanárod?

Figyelt kérdés
Vannak olyan tanáraim az egyetemen, akiket egyszerűen kedvelek, mert pl. jófejek, viccesek, jó a stílusuk, érdekes dolgokkal foglalkoznak vagy nagyon okosak, értelmesek. Van olyan is, aki tetszik, szerintem jól néz ki és az ő posztjaira például emiatt is kíváncsi lennék. Viszont amúgy nem beszélgettem velük sokat, aki tanított ismer mint diák, a többségük már nem is fog tanítani, nem tudom gáz lenne-e. Többen bejelölték őket, vissza szokták igazolni csak én eddig kb. mindig olyanokat jelöltem ismerősnek, akik tényleg az ismerőseim voltak, tehát valamilyen személyesebb kapcsolat volt köztünk és ez meg picit ilyen fura. Szerintetek?
2020. jún. 23. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én bejelöltem mert 3 évig az osztályfőnököm volt aztán ő meg nem jelölt vissza

Fura

Normál esetben el kéne fogadni a jelölést, hiszen ismeritek egymást

2020. jún. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Engemet a tanárok jelöltek be mikor elkezdődött ez az online távoktatás, de letiltottam mindet.
2020. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint egyetemi tanárt akit 1 féléven át látsz csak heti 1-2-szer, én nem jelölnék be, de ha te szeretnéd akkor nyugodtan, ezzel nem látok problémát. Ha nem akar mindenkit visszajelölni akkor max figyelmen kívül hagyja.
2020. jún. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk egyetemen voltak tanárok, akik nem jelöltek vissza diákokat voltak, akik csak bizonyos diákokat jelöltek vissza (akik nem melegedni jártak ne - vagy, volt pl olyan tanárnő, aki x diák visszajelölése után már nem jelölt vissza senkit, de nem törölte le az eddigi diák-ismerőseit) és voltak, akik mindenkit visszajelöltek. Általában ezek a típusok vannak.


Nézd meg a közös ismerősöket. Ha 0, akkor ne!!!


Ha csak 1-2, akkor hagyd inkább. Még akkor is, ha nem egy olyan szuper tanuló az az ismerős, valószínűleg vagy rokonok vagy szomszédok vagy régebbről ismerik egymást vagy mélyebb a kapcsolatuk vagy más egyetemi vagy munka ügy miatt jobban ismerik egymást.


Ha van több közös ismerős, érdemes jelölés előtt ránézni, hogy vegyesek e az ismerősei (pl van e benne rossz tanuló csoporttársad, lógós, stb)


Pl nálunk is voltak diákok, akik xy tanárt csak akkor jelölték be, amikor már volt sok közös ismerősük.


De általában az egyetemi tanárok közül van pár, aki úgy áll hozzá, hogy bár nyitottabbak lennének felé a diákok. (És itt nem a kanos profokra gondolok)


Viszont, ha nem jelöl vissza? Nincs semmi. Nekem egy volt osztálytársam külföldről mesélte, hogy ő bejelölte véletlenül a tanárát, aki azt hiszem emailt írt neki, hogy a Facebook a barátainak, rokonainak, stb van és nem szeretné a magánéletét megosztani a diákjaival. A barátnőm tudomásul vette és ennyi.


Nekem is volt, hogy bejelöltem tanárt, aki nem jelölt vissza. Semmi nem történt, nekem ráadásul nem is szóltak érte.


"Van olyan is, aki tetszik, szerintem jól néz ki és az ő posztjaira például emiatt is kíváncsi lennék."


:D Bocsi, de ezen nevettem.

2020. jún. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk van, aki kifejezetten felhívta rá a figyelmet, hogy a közösségi oldalon ő magánember, tehát ha nincs ilyen jellegű kapcsolat, ne jelöljék be hallgatók. Van, aki meg mindenkit visszajelöl, azt is, akit ugyan "tanít", de soha egy órán sem találkoztak.
2020. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4. Válaszoló vagyok, részletes választ adtam, minden eshetőséget leírtam, miért lettem lepontozva?
2020. jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tanár vagyok, igaz, teljesen más korosztályban.

Sok tanítványom bejelöl, mindenkit visszaigazolok, de gyorsan ráteszem egy "Diák" listára, és ami olyan jellegű, azt nem osztom meg velük.

2020. jún. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!