Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért követelik a diákok...

Miért követelik a diákok vissza az iskolát?

Figyelt kérdés

Számomra nagyon meglepett, hogy számtalan netes felületen azt lehet olvasni iskolás korú tinédzserektől, hogy menni szeretnének vissza az iskolába. Egy Facebookos poszt alatt amely pedig szavazást indított arról, hogy digitális oktatás vagy iskolába járás, a szavazók 85% a az iskolába járás mellett tette le a voksát.


Ez azért döbbentett meg nagyon, mert március első hetében még mindenki az iskolabezárásokról indítgatott petíciókat és arról beszéltek, hogy milyen jó lenne ha hónapokra bezárna az iskola. Akkor mégis most mi a probléma?


Szerintem örülni kellene, hogy ígyis meg tudták oldani azt, hogy nyáron ne kelljen iskolába járni. Ha ez az egész digitális oktatás kudarcba fulladna akkor azonnali hatállyal felfüggesztenék a tanítást és nyáron pótoltatnák be az elmaradt anyagot. Az mennyivel lenne jobb?


Természetesen a kérdésem nem provokáció, nem általánosítani akarok vele és senkinek nem akarok rosszat csak kíváncsi lennék, hogy mi ütött most hirtelen az emberekbe :') Én magam is gimnazista vagyok.


De az is lehetséges, hogy csak azért látom így a dolgokat, mert alacsonyra állítottam a mércét az életben elérni kívánt célok iránt és minden vágyam, hogy végre eltűnhessek az iskolapadból. Fogalmam sincs.



2020. márc. 20. 01:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom ők se akarják, hogy világjárvány legyen.
2020. márc. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 felkelhetetle ***** válasza:
75%
Meglátásom szerint azért mert a jelenlegi rendszer az iskola szempontjából a lehető legrosszabb, interneten nem tudnak úgy haladni az anyaggal mint normális iskolai keretek között mert nincs meg hozzá az egységes infrastruktúra. Ezért valószínűleg miután ez lemegy még egyszer át kell venni az adott anyagot normális keretek között, ami dupla munka. Ráadásul szinte biztos hogy csúszik az értségi is, jó eséllyel a nyári szünetnek búcsút is mondhatnak a diákok, ha nem rendeződik a rendszer gyorsan.
2020. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%

Furamód én is azt tapasztaltam magamon már első nap, hogy ne, inkább legyen suli. Nem mondom, hogy ez most nem esik jól egy kicsit,mert normálisan tanulni, dolgoztot írni így úgyse lehet, csak beadandókat, ppt-ket meg online teszteket (amiken véletlenül se lehet csalni...). De é

n azért nem örülök neki, mert

1. így bezártak a könyvtárak is és nem tudtam kikölcsönözni a harry potter 4-et meg a többi részt

2. nagy a bizonytalanság hogy most meddig is fog tartani ez az egész, mennyire lesz működőképes ez az oktatás (mert ha nem, akkor gondolom be kell majd pótolni a sulit)

3. gyakszit is be kell majd pótolni

4. illetve ha nincs meg a megszokott rend, és csak ez a kvázi semmittevés mint kb. nyáron, akkor könnyebben fel tud borulni a lelki egyensúlyom.

2020. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
93%
Szóval. Gimnazista vagyok. Előszöris ahogy előttem is írták sokkal nagyobb nehézséget jelent így a tanulás, megszoktuk, hogy itthon pihenhetünk még az iskolában kénytelenek vagyunk a tanulással foglalkozni. Én is lassabban haladok itthon a feladatokkal. Bár én még a "szünet" előtt sem örültem ennek az egésznek, mert végre egy rendes iskolába járok, egy jó közösségbe, itthon meg halálra unom magam. Egy művészeti szakgimnáziumba járok és nagyon rossz, hogy nem szabad bemenni, mert hát bizony a rajzot és a szakomat elég nehéz távoktatásban megoldani. Gyakorlatilag nem lehetséges olyan szinten, amilyen szinten azt kellene. Persze nem csak az én iskolám az egyetlen szakos suli, rengeteg más hely van ahol jelentős problémát okoz a kötelező otthon maradás. Szerencsére én csak most kezdtem ezt a sulit, de az ötödévesekre várna a szakmai vizsga amit nagyon nehéz megoldani úgy, hogy nem tudnak bent gyakorolni, az ottani, profi eszközökkel és nem tudják elkészíteni a mestermunkájukat. Szóval akik a petíciókat indították az iskolák bezárásának "remekségéről" azok nagy valószínűséggel nem állnak vizsgák előtt és nem az enyémhez hasonló suliba járnak. Nekik csak egyszerűen nem tetszik a digitális oktatás, de véleményem szerint nekünk, átlag embereknek hatalmas szerencsétlenség a korona vírus megjelenése. Mind egészségügyileg és gazdaságilag. Szinte semmi jót nem találok ebben az egész borzalomban.
2020. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A kettő nem zárja ki egymást. Nem vagyok a célcsoportodban, egyetemista vagyok, de talán nem áll olyan messze a gimnazisták egy részétől amit gondolok. Örültem hogy bezár az egyetem, mert ha nyitva marad, és kötelező bejárni akkor biztos hogy mostanra minden diák koronavírusos lenne és az országban is sokkal jobban el lenne terjedve. De ettől még mindig jobb lenne személyesen bejárni mint digitálisan tanulni, hatékonyabb, jobb kapcsolat alakul ki az előadóimmal és az évfolyamtársaimmal is tudok találkozni, csak most egyéb körülmények miatt ez lett a kisebbik rossz.

Tulajdonképpen úgy lehetne rangsorolni hogy természetesen a legrosszabb opció az lenne ha most mindenki bejárna és körbeköpködné a világot koronával, ennél egy fokkal jobb ha mindenki otthon marad a fenekén és nem fertőzzük körbe egymást, de ennél még sokkal jobb lenne ha nem lenne koronavírus és nyugodtan bejárhatnék az óráimra.

2020. márc. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!