Önéletrajzban pluszpontnak számíthat az is ha az szerepel hogy "xy szakon egyetemi tanulmányok folyamatban"?
Pro és kontra is érvelhető.
Pro, hogy az egyetem egy motiváltságot, céltudatosságot sejtet(het), és az illető értelmi képességeiről elmond(hat) valamit.
Pl ha egy olyan melóhelyre jelentkezek ahol gyorsan be kell tanulni, akkor az egyetemi tanulmányokkal van némi bizonyítékom hogy tényleg nem okoz gondot gyorsan betanulni, mert egyetemen is van hogy egyik napról a másikra kell sok anyagból felkészülni.
Kontra: Egy munkáltatót lehet hogy kizárólag a munkához szorosan kapcsolódó tanulmányok érdekelnek, minden másra legyint.
Szerintetek?
#2-essel értek egyet. Jellemzően nem szeretik. Ha meg igen, megpróbálják az embert befűzni, hogy sokkal kevesebb pénzért csinálja ugyanazt a munkát, merthátő' még csak tanuló.
#6: A passzív félév nem félbehagyás. Van olyan ismerősöm, aki szimplán elment fél évet dolgozni a családi cégbe, a szakmáján belül. Aztán befejezte az egyetemet úgy, hogy közben már jobb rálátása lett a munkára. Olyat is ismerek, akinek adódott iskola által fél éves külföldi munkalehetőség és kiment, hogy fejlessze a nyelvtudását. De olyat is, aki szimplán azért ment el fél évet dolgozni, hogy kitudja fizetni az albérletet.
Én levelezőre jártam, negatívum volt ha feltüntettem önéletrajzon. Még akkor is, ha olyan éllásra jelentkeztem, ahol nem okozott volna problémát a beosztásban a suli.
Ha látják, hogy tanfolyamra jársz, úgy vannak vele, hogy mindig hozzád kell majd alkalmazkodni, így nem leszel jó.
Ha diákunka, vagy gyakornoki, ahol rugalmas a munkaidő, ott viszont nem lehet probléma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!