Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kilépnél a munkahelyedről ha...

Kilépnél a munkahelyedről ha nagyon monoton lenne a meló és nem jönnél ki a kollégákkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé tanácstalan vagyok. Van egy rendkívül monoton asszisztensi/adminisztrációs munkám. Adatkezelés az egész, ugyan azt a mozdulatsort kell csinálnom egész nap. Olyan mint egy robotmunka, csak épp a számítógépen, excel táblákkal. Úgy érzem, már nem sokáig fogom bírni. Beleőrülök a monotonitásba. Ráadásul az iroda, ahol dolgozom nagyon zárt, egy börtönben érzem magam.

Munkatárssakkal nem igazán jövök ki, nincs közös témánk, én vagyok a legfiatalabb az irodában, és ezt folyamatosan érzékeltetik is velem.

A fizetést sem nevezném soknak (160 nettó)


Szüleim szerint ne panaszkodjak, tegyem össze a két kezem hogy nem kell fizikai munkát végeznem, de az egész napos üléstől, az egyhangú munkától és az ingerszegény irodától már rosszul vagyok.


Ez az első állásom, és nem merek váltani. Tudom hogy elméletileg munkaerőhiány van, és talán hamar találnék munkát, de félek hogy ott sem tudok majd beilleszkedni.


Köszönöm hogy vetted a fáradságot, és elolvastad, szívesen várom a válaszokat, tanácsokat.

23/F



2019. febr. 21. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hú..... Én írtam ki ezt a kérdést? :-o

Nemhogy ugyanez a nyűgöm, még megfogalmazni is így szoktam én is.



2,5 éve csinálom és beleőrülök. Pont ma jött be egy másik feladat, természetesen az is manuális adatellenőrzés.



Nem tudom, nekem a javaslatom az, hogy tanulj, bár én eddig folyamatosan végigtanultam a 2,5 évet, OKJ-k, jogsi, angol és eddig mégse jött be, még mindig ugyanitt vagyok.

Jelenleg programozást tanulok OKJ-n plusz mellé külön autodidakta.


Szerintem tanulj valamit.



Tanulás előtt viszont nem javaslom a váltást.

Hiába van munkaerőhiány, valóban összetehetjük a 2 kezünket, hogy irodai munka, ülőmunka, hétfőtől-péntekig, nálam az is előny, hogy nem emberekkel kell foglalkozni.

Mehetnénk kb árufeltöltőnek, kasszásnak.

2019. febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
feltehetjük a két kezünket hogy nem kell fizikai munkát végeznünk? miért? ti ezen el is gondolkoztatok vagy csak simán elfogadtátok mások ezen véleményét? csupán azért kérdem mert 2 év 3 hónapot én is 'lenyomtam' irodában. majd olyan helyre mentem ahol sokszor emelni meg létrán mászni kell és tádám újra élek és mosolygok :) és össze fogom a két kezem hogy nem vagyok bezárva és a monitoron kívül mást is látok. de természetesen mindenki maga döntse el hogy hogyan tölti az idejét,n mert a munkahely ugye a második otthonunk is a pénz keresés mellett
2019. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én kilépnék, igen. Turisztikai céget is ilyesmi okokért hagytam ott (igaz, nem monoton volt, de voltak más negatív oldalai), pedig jutalékkal együtt kiemelkedően jól tudtunk keresni. Főszezonban 300 ezer fölötti átlag, szezonon kívül kb 150, ha ügyes voltál. Ha nem, akkor kb 30%-kal kevesebb.


Tanulj meg egy skandináv nyelvet (vagy hollandot) és kapkodni fognak utánad a multik (konkrétan), egymással fognak versenyezni, hogy melyikük ad jobb fizut. Illetve ha egyszer bekerülsz egy ilyen helyre, feljebb is tudsz lépkedni, ha van némi tehetséged, intelligenciád. Hátrány, hogy könnyen beszippant olyan szempontból, hogy ha amúgy nem ezt akarnád hosszú távon csinálni, mégis maradsz, mert biztonságos, "könnyű". Bátorság kell otthagyni a multimágnest. Én holland nyelvvel tudtam meglepő könnyedséggel elhelyezkedni először a Unisysnél 22 évesen (előtte dolgoztam turizmusban még pár évet meg futár is voltam), majd 2017 óta IBM, és szeretem, amit csinálok, örülök, hogy mind a 3 előző munkahelyemről eljöttem, mindig sikerült valahogy feljebb araszolnom.


Úgyhogy sok sikert kívánok, bátorságot a döntéshez, ha bízol magadban, menni fog. Ha tudsz angolul, turizmusban fejlődhetsz egy darabig, emberismeret, kommunikáció, soft skills stb. Addig is próbáld ki találni, mi érdekel, mik a hobbijaid, és haladj abba az irányba, tanulj autodidakta, vagy tanárral. Hajrá! :)

2019. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem örülj neki,hogy nem kell gyárban dolgoznod.

Gyanítom nincs diplomád,ahhoz képest ez nagyon jó.

2019. febr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha utálnám a munkahelyem, nem maradnék. Viszont nem lépnék ki csak úgy egyik napról a másikra. Elkezdenék másik munkát keresni. És ha van új lehetőség, akkor lépnék.
2019. febr. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Milyen végzettséged van?

Mire számítasz? Milyen jobb munkát találhatnál?

2019. febr. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megtettem, nem bántam meg. Eleve úgy mentem oda, hogy nem végleges, és kerestem közben mást. Még próbaidő alatt sikerült dobbantani.
2019. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen volt a legelső munkám, csak jobban fizetett (210 nettó, idegen nyelv is kellett hozzá).


Már az elején sejtettem, hogy ez nekem túl unalmas, monoton lesz, de a pénz miatt elvállaltam. Pár hónap alatt meggyűlöltem, a nap végére én is szabályosan rosszul voltam, kikészültem. Könnyű meló volt, de borzasztó monoton és én is egy gépnek éreztem magam, nem kellett semmit gondolkozni, csak csinálni a mindig ugyanolyan munkafolyamatot.

Az tartott ott fél évig, hogy a munkatársakkal én jól kijöttem, próbáltuk beszélgetéssel, poénkodással elütni az időt (közben persze csinálni kellett a munkát, de annyira robotmunka volt, hogy beszélgetés alatt is tudtuk csinálni :D). A körülmények is jók voltak, pályakezdőként jó fizunak számított, kényelmes iroda, semmi túlóra, semmi stressz. De a munka monotonitása mégis megőrjített.


Én elég hamar eldöntöttem, hogy kilépek. Nem volt olyan nagy dilemma, mert tudtam, hogy hamar találok új munkát. Nem tudom, neked milyen végzettséged van, nekem van diplomám és nyelveket beszélek, így volt elég sok lehetőség, válogathattam is, hova megyek interjúra. Végül elég hamar találtam egy munkát, ami érdekesebb, változatosabb volt, használhattam ténylegesen a végzettségemet és kicsit jobban is fizetett, így én végül 6 hónap után leléptem (4 hónap után kezdtem más munkákra jelentkezni, 5 hónap után írtam alá a másik céghez, plusz le kellett tölteni az egy hónap felmondási időt).


Úgy nem léptem volna ki, hogy nincs másik állás, tehát neked is azt tanácsolom, hogy már most nézelődj, jelentkezz, járj interjúkra, és ha valami megtetszik, lépj. Sanszos, hogy tökéletes munkát nem találsz, de biztos van, ami több szempontból jobb, mint ez - mondjuk több a fizetés, vagy korodbeli kollégák vannak, vagy érdekesebb a munka. Mindenképpen próbálkozz.

2019. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Egyáltalán nem lépnék ki csak mert monoton a munka. Sőt engem nem is érdekelne a munka, hogy milyen, ha el tudom végezni, elégedett vagyok a fizetéssel, és legalább a főnökömmel jól kijövök, nekem az már egy jó állás lenne.
2019. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig hsz-eket, szívesen várom a további válaszokat.
2019. márc. 5. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!