Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási idő alatt kötelező...

Felmondási idő alatt kötelező a túlóra/túlmunka?

Figyelt kérdés
2018. aug. 28. 14:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Soha sem lehet kötelező a túlóra.
2018. aug. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Felmondási idő is ugyanúgy a munkaviszonyodba számít, ugyanúgy kell ellátnod mindent, mintha nem lennél felmondás alatt.
2018. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

1., nem pontozlak semerre sem, de te azt csak hiszed. Már ültem a buszon, amikor visszahívtak, különben mehettem volna, amerre látok. Tény, hogy szerződésben ezt aláíratták velem. Van az az élethelyzet, amikor rákényszerül az ember még erre is. Szerencsére megszabadultam onnan.

Kérdező! Ugyanazok a dolgok vonatkoznak rád felmondási idő alatt, mintha főállásban még mindig ott dolgoznál. Mint írtam, kérdés, mit írtál alá szerződéskötéskor.

2018. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem. Főleg akkor nem ha rendszerint a túlórát ki sem fizetik, de elvárják, hogy napi+4 órával többet melózz.
2018. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

3-as tudom, hogy az élet más, mint a jogszabályok, de a szerződésbe foglalt kötelező túlóra jogszabályellenes. Ha valaki félti a megélhetését sajnos mégis megtehetik ezt vele, de felmondási idő alatt a jogszerűtlen követelést miért telejesítené valaki?

Ha csak nem a békesség kedvéért.

Nem vitázni akarok, hanem komolyan érdekel.

(úgy érzem, teljesen feleslegesen tanulok jogot évekig, mert csak papíron létezik és az élet teljesen más, nagyon frusztráló)

2018. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Igen, pontosan így van. A papírforma egyes cégeknél egyáltalán nem mérvadó! Tudod melyik gyárról írok? Intersnack Magyarország Kft. Külsős közvetítő cég által dolgoztam ott. Kötelesek voltunk kényük-kedvük szerint ugrálni. Nagyon durva! Az mellett, hogy előtte 25 évig egy munkahelyen dolgoztam. Nem írom le, hol. De a jogszabályt igenis felülírják az ilyen balf.sz munkaerőközvetítő cégek. Mivel kénytelen voltam a pénz miatt maradni - ez nem tartozik senkire, miért és hogyan -, egy-két hónap alatt fogytam 25 kilót. És nemcsak én... Eljöttem onnan már közel 4 éve, remélem, azóta sokat változott a helyzet. Fogalma sincs sok embernek, hogy egyes multiknál mik mennek. Volt olyan, hogy egyhuzamban 12 napot dolgoztam nőként. Naponta 16, igen 16 tonnát megmozgattam. Azóta lerokkantam. Ennyi.

Kérdező! Bocs, hogy offoltam.

2018. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Soha sem lehet kötelező a túlóra"


A munka törvénykönyve erről mást állít.


MT 107. 108. és 109 § írja le hogy el lehet rendelni rendkívüli munkaidőt, amit a köznyelv túlórának hív.


A felmondási idő ez alól ne mentesít.



" a jogszerűtlen követelést miért telejesítené "


Miféle jogszerűtlen követelésről írsz? A kérdés túlóráról szól, azt meg a törvény (konkrétan a 2012. évi I. törvény) megengedi.

2018. aug. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Felmondási idő alatt igazi balek vagy ha túlórázol . Mert mi lesz ha nem mész ,kirúgnak? De komolyan , átlag dolgozó akit amúgy is agyonszivattak és azért mondott fel , irat egy orvosit aztán be sem megy a felmondási ideje alatt.
2018. aug. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A jogszabályban megszabottak szerint a felmondási idő alatt is kötelezhet a munkáltató rendkívüli munkavégzésre (túlórára).


A felmondási idő semmiben sem különbözik a mindennapi munkavégzési kötelezettségtől ilyen szempontból.

2018. aug. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Meton ***** válasza:

Mindig az van, amit a munkáltató mond. A törvény szép dolog, de ha nem tartják be, mit csinálsz? Tudsz pereskedni, ami egy kisebb céget csődbe juttathat, ha megnyered. Kérdés, hogy akarsz-e évekig pereskedni. Egy túlóra szerintem nem ér annyit. Arról nem beszélve, hogy egy élelmesebb céhtulajdonos lefizeti a bírót, aztán még te fogsz bukni rajta. Ha nincs mögötted komoly támogatás, mondjuk egy szakszervezet, akkor inkább csináld azt, amit mondanak.


Az orvosi amúgy nem rossz, bár ha jól tudom, a felmondási időt le kell dolgozni, tehát az orvosi felmentés csak meghosszabítja. A legegyszerűbb, ha az azonnali felmondást választod. Akkor talán bukod az utolsó fizud felét, rosszabb esetben kártérítést is fizettetnek, de ha szívóznak, azt így rövidre lehet zárni. Esetleg felajánlja a közös megegyezést, aztán innen már lehet egyezkedni, hogy mindenkinek jó legyen.


Amúgy csak mondom, a kis cégek tesznek a törvényre, a nagyok meg saját maguk írják a törvényt. Az autógyárak elérték, hogy heti hét napot lehet dolgozni anélkül, hogy ezért túlórát fizetnének. Akkor küldenek fizetetlen szabira, amikor akarnak és még sorolhatnám. És erre törvényt hoztak, tehát bárki követheti a példájukat.

2018. aug. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!