Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért sírnak a gyárak hogy...

Miért sírnak a gyárak hogy nincs munkaerő amikor olyan szinten válogatnak hogy fel se veszik az embert dolgozni?

Figyelt kérdés
Betanitott munkára. Tegnap is voltam egy gyárban csak elbeszélgetés volt és már délután fel is hivtak hogy nem leszek felvéve. Mégis miért valogatnak ezek ennyire?? Több gyárban is voltam mar es nem sikerült. Miért nem adnak egy esélyt?? Fiatal vagyok okes gyenge fizikumú de ők mondták hogy ez könnyű fizikai munka. Meg ok elismerem utóbbi időszakban nem volt normális munkám csak alkalmi lehet ez volt a bajuk, de ehhez megis mi közük?? Ha ennyire munkaerőhiány van akkor ez most megis mi??

2018. júl. 27. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
2018. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem érdemes túlkombinálni, ha valamiért nem vagy szimpatikus a HR-nek nem fog menni. Inkább nevezném balszerencsének, hogy ez többször, egymás után megtörtént.


Legyél határozott, ne látszódjon rajtad semmi abból, amit éppen gondolsz. Menni fog ez. Egészségügyi dolgokról meg végképp ne beszélj, csak ha direktbe rákérdeznek, az a foglalkozás egészségügy dolga, nem a HR-é.


Esetlegesen, mindenhez csatolj egy motivációs levelet is, abból az értelmesebbje leszűri mi a helyzet, mennyire gondolod komolyan.


Sok sikert, és kitartást!

2018. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk általában fogyatèkkal élőket nem vesznek fel csak. Ez Pest mellett van.
2018. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pofára vesznek fel. De az se jelent semmit, ha megkapod az állást. Én fizikai munkával úgy jártam, hogy felvettek, próbahét után viszont elküldtek azzal, hogy túl lassú vagyok. Lehet, hogy tényleg lassú voltam, az a helyzet, hogy nem igazán tudtam a saját munkatempómat összehasonlítani a kollégákéval, mert azok csak beszélgettek/kávéztak/cigiztek a 12 órás műszakból kb. 8 órán át, miközben én dolgoztam.
2018. júl. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Akinek van 2keze és 2 lába, nálunk felveszik
2018. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Pontosan ugyanezt tapasztalom én is!!!! Olyan helyekre adom be a jelentkezést amik sírnak hogy nincs ember és ha így megy tovább még a cég léte is veszélybe kerül.

Beadom a papírt MINDENBEN megfelelek a kiírásnak sőt bőven túl is teljesítem és még egy visszajelzést se érek meg????

Ezt hogy???

És sírnak hogy semmi ember? De ha menne valaki még egy hellot se ér meg???

WTF???

2018. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért sírnak, hogy nincs ember, hogy minél többen adják be oda az önéletrajzot és így minél több ember közül tudjanak válogatni. A legalját veszik fel, akik iskolázatlanok, így kisebb eséllyel vannak tisztában a jogaikkal és lehet őket hajtani, mint egy rabszolgát.
2018. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

"így kisebb eséllyel vannak tisztában a jogaikkal“


Ó pont a legalja tud a leghangosabban óbégatni ha valami nem úgy van ahogy kéne!

És pont ők azok akik ha szabálytalanságot tapasztalnak (pl nem jön meg időben a fizetés) akkor nem jogászhoz mennek hanem 10en berontanak a főnöki irodába és köpködve követelik.

Vagy másnap már nem is jönnek.

2018. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hatalmas nagy kamu a munkaerőhiány.
2018. júl. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizony kamu. Végigmegyek a főutcán, szinte az összes üzlet kirakatára ki van ragasztva, hogy "eladót felveszünk" meg ilyesmi. Végig mindenhová beadtam az önéletrajzomat, de sehonnan nem hívtak fel. Anyukám úgyszintén. A papírok azóta is ott vannak kiragasztva mindenhol. Simán kinézem a kormányból, hogy kiadott valami titkos rendeletet, hogy az üzletvezetőknek kötelező kirakni ilyen papírt, hogy azt higgye az átlag magyar állampolgár, hogy rengeteg munkalehetőség van :D
2018. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!