Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy érzem a munkám miatt...

Úgy érzem a munkám miatt antiszociális lettem, járt más is így?

Figyelt kérdés
Közel 2 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Nem marketinges vagyok, részletezni nem akarom. Nagyjából napi szinten 40 idegen emberrel kell kommunikálnom személyesen, 10-20 (változó) emberrel telefonon, ezen felül ott vannak a kollégáim, és 2 közvetlen főnököm. Egyre rosszabb a helyzet a munkahelyen, még egy fél évet szeretnék kihúzni, és 2019-től váltani - januárban valsz. 1 hónapig nem is szeretnék dolgozni. Munka után ahogy kilépek az ajtón csak arra gondolok, hogy érjek haza és ne találkozzak ismerőssel. Járok közösségbe edzeni, sok ember nyitna felém nők is, jelenleg egyedülálló vagyok de nem is szeretnék párkapcsolatot sem, így ahogy közelembe jön valaki inkább elmegyek máshová. Boltban is céltudatosan megveszek mindent és jövök haza. Régen nem voltam ilyen, egyébként könnyen megtalálom mindenkivel a közös hangsúlyt, talán ezért is tudom a munkámat megfelelően végezni, de mélyen belül már gyűlölöm az egészet. Nem tudom, hogy hogyan tudnék változtatni, de jelenleg a szűk családi körön kívül senkire sem vagyok kíváncsi, kollégáim is kérdezik mit csinálok szabadidőmben, de sok mindent nem. Olvasok, sportolok, semmi extrát, de úgy látom hogy az emberek kezdenek kicsit furcsának tartani, de tulajdonképpen csak el vagyok egyedül. Más van/volt így, hogy lehet ebből kizökkenni?

2018. máj. 28. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is így éreztem minden munkahelyen. Úgy szoktam mondani hogy előnyösebb a társadalomból kivonulva élnem mint annak tagjaként. Ami fura, hisz a mondás szerint egységben az erő. Szerencsére a szüleimnek falun volt egy önellátásra is alkalmas gazdaságuk, ez jelentette a társadalomból való kivonulást és szuperul éreztem magam. Nem szólt bele senki az életembe és cseszetem rá kivel futok össze az utcán, legfeljebb naphosszat el dumáltunk. Szerintem a többség szintén a társadalomból történő kivonulásban látja/látta a megoldást, csupán azzal a különbséggel hogy ők átlépték az országhatárt, vagyis a nyugati kiegyensúlyozott légkörben találták meg azt a helyet ahol kimondhatták hogy "na, itt azért hajlandó vagyok maradni." Magyarországon még mindig a kommunizmus kísértete járkálhat ha ilyen munkahelyről kell beszámolnod hogy napi 40 emberrel kell dumálnod, még ma is munkatábor foglyának tekintve a munkavállalót. Pedig már jó régen volt rendszerváltás.

Ha például egy munkahelyen nem embernek nézik az embert hanem profittermelő adóalanynak, attól valószínű minden ember olyasféle lesz amit leírtál illetve amiről szó van. Külföldi munkára nem gondoltál? Mert amint látod, oda nem csak a jobb fizetésért szokás kimenni, hanem azért is mert embernek érezheti magát az aki kimegy és nem csak profittermelő biorobotnak. Épp tegnap bicikliztem egy nagyot Burgenlandban. Hát röviden fogalmazva kapitalizmus és kapitalizmus közt különbségek vannak. Mert a hazai az köszönő viszonyban sincs vele.

2018. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kereskedelmben dolgozom, a legelső munkahelyemen volt egy negyvenes nő, aki egyszer azt mondta, hogy aki 10 év (kereskedői munka) után nem utálja meg az embereket, annak valami baja van. Akkor könnyesre nevettem magam ezen... aztán rájöttem, hogy van benne valami.


De ha a családodhoz, barátaidhoz sincs kedved, akkor nem a munka a bajod. A szeretteit nem unja meg az ember soha, akármennyi hülye is szórakozott vele aznap.

2018. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!