Hogy döntenétek a lenti szituációban?
Napokban meséltek egy vezetői állásinterjún elhangzott kérdést.
Te vagy a vezető és létszám hiány miatt egy napra valakit mindenképpen be kell hívnod dolgozni. A 3 alkalmazottad közül az egyiknek befizetett útja van, a másiknak a gyermekére kell vigyázni, a harmadik a családi házat építi. Mind előre bejelentették, neked valakit mégis mindenképpen be kell rendelned. Hogy érvelnél?
Szerintem először megpróbálnám kideríteni ezek közül melyik program "tolható" (első ránézésre az építkezés...az utazás általában foglalt idejű, a gyereknek nem olyan egyszerű felvigyázót keríteni...de nyilván helyzet függő.)
Másrészt kompenzációt ajánlanék fel a különleges helyzetre tekintettel. (fizetésemelés, órakedvezmény a kieső szabadidőért)
De nyilván a valódi szituáció ennél sokkal bonyolultabb, és akkor lehet megfelelő döntést hozni ha ismerem a körülményeket. Mert nem mind1, hogy az építkezőnek magának is részt kell vennie a munkában vagy csak felügyel. (Mert ahhoz nem szükséges a 24 órás jelenléte.) A gyerekfelvigyázásnál ha van más a családban aki be tud segíteni, akkor megkérném, hogy keresse meg ezt a személyt. (a kieső "családi" időt később is tudják pótolni) PLusz ott van a dolgozók személyisége és munkamorálja ami elég meghatározó. (megértik e a helyzetet és hajlandóak e egy kis áldozatot hozni stb...)
Szóval a legfontosabb az információszerzés.
#1 A válasz ezekre meg az lenne, hogy mégis mi a ... közöd hozzá? A főnöke vagy, nem a nevelőtisztje.
Én mondjuk nem lennék vezető, de ilyen esetben kompenzálni kellene azt, aki vállalja, hogy bejön. Nem ajándékokkal. Az utazásnál fizetni a kötbért, a gyereknél a szittert, az építkezésnél a munkást. Ha egyiknek sem felel ez meg, akkor az utazásost rendelném be (ha ilyet egyáltalán lehet). Egyébként megpróbálnám egyedül megoldani.
Elmondom mi van.
Mind a 3 ember mehet dolgára.
Ellenben én mint vezető bemegyek, felveszem a melós ruhát és "melózok".
Ennyi.
Köszönöm a válaszokat!
Természetesen ez ilyenkor egy szituációs játék, ahol menet közben folyamatosan új irányt vesz a beszélgetés az emberek habitusától és az elhangzottaktól függően és ahhoz kell gyorsan alkalmazkodni és abban ilyenkor biztos lehet az ember, hogy az alkalmazottakat játszóknak mind az a feladata, hogy ragaszkodjanak a saját elképzelésükhöz. De fontos hogy az embernek legyen valamilyen elképzelése már az elején.
A #4-es válaszolóhoz azért hozzá kell fűzni, hogy természetesen az nem életszerű, hogy egy felsővezető be tudjon állni egy gépkezelő helyére és azt teljes egészében helyettesítse. Az interjúztatók se ezt várják el és nem is ez a megoldás a valóságban sem.
De köszi a választ. :)
Fuh, nem mostani kérdés, de szeretem az ilyeneket.
Azt nem hívnám be, akinek befizetett útja van, törvény előírja, hogy ki kell a cégnek fizetni, ha szabadságról visszahívom és ő nem tartózkodik az országban, városban, illetve befizetett útja van. Ő lenne a legnagyobb kiesés a cégnek pénzügyileg, nem éri meg.
A gyerkőcre tud más is vigyázni, ha más nem, felajánlanám egy ismerősömet (akinek én állnám a pesztrálást), vagy attól függően, hogy mekkora, milyen a cég, mennyi időre kell a dolgozó ideje, akár be is hozhatná (nálunk pl. irodában előfordult, nem zavart senkit). A harmadik ember, aki építkezik, talán ő rá gondolnék először, de csak akkor, ha tudom, hogy milyen állapotban van a ház, fontos, hogy mielőbb kész legyen, mi az amit épp adozt nap csinálna a házon, mindenképp fontos az ő jelenléte, stb.
Adott szituáció dönti el, hogy a kettő közül melyiket hívnám be (az elsőt mindenképp kizárom).
De eszembe jutott egy másik opció, hogy -tegyük fel 8 órás a munka- 4 órára behívom az egyiket, 4 órára a másikat. Szerintem ez ideális lehetőség lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!