Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem lenne jobb, ha minden...

Nem lenne jobb, ha minden munkáért ugyanannyi fizetés járna?

Figyelt kérdés

Szerintem sokkal jobb lenne, ha minden munkáért mondjuk egységesen nettó 250-es fizetés járna. Ennek számtalan előnye lenne a jelenlegihez képest:

- Mindenki viszonylag kényelmesen meg tudna élni, nem lenne szegénység

- Mindenki olyan szakmát választana, amit szeret, nem a sok pénz miatt választanának emberek bizonyos szakmákat


2018. márc. 8. 23:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
38%
Látom, nem értitek a logikát. Ebben az esetben az volna a tanulás értelme, hogy ne kelljen megszakadnod fizikai munkában ugyanazért a pénzért.
2018. márc. 9. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%
Határozottan de.
2018. márc. 9. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
De, jobb lenne. Rögtön el is mennék az iskolamenzára támasztani a merőkanalat. Én is csinálnám azt mint az anyós, bemennék kilencre, beszélgetek, délben kib_szom a kölkök tányérjába a kaját, aztán hazamennék. Hülye lennék autót szerelni, hogyha ezt a menzás "szellemi" munkát ugyanúgy megfizetik.
2018. márc. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:
szerintem nem lenne jobb,sőt ha így lenne rettenetesen rossz világ lenne hidd el,a nettó 250.000fizetés szerintem igen csekély erre felénk ennyit szinte bárki megkeres érettségivel és egy jó szakmunkával tulórával,cafeteriával stb,jo munkakört kell választani,aki akar az tud keresni én így gondolom.
2018. márc. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
84%
Nem lenne jobb. Én aki végigtanultam a fél életem és iszonyat energiával felépítettem egy vállalkozást, bocs, de nem akarok annyit keresni mint a pénztáros Marcsika a 8 általánosával és 0 motivációjával. Arról nem is beszélve, hogy 250ezer forint szerintem lófütty... hadd ne kelljen minimál szinten élnem azért, mert más lusta az életét felépíteni.
2018. márc. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem (de ekkora különbségek sem reálisak). Középút kellene.


De teljesen kiegyenlíteni a fizetéseket úgy, hogy azért semmi elvárás nem lenne, demotiválltá tenné az embereket mind a tanulás, mind a munka iránt.

2018. márc. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

Furcsa, hogy ennyi ember és ráadásul a tanultak azt gondolják, hogy semmi értelme tanulni, csak a pénz miatt. ugyan ez a munkákra is. hogy miért lenne orvos, ha nem pénzért.


igazából ez a kérdés egy személyiség tesz leginkább. ki számára mi jelent értéket.


egyébként én irodaában dolgozva IT-ban gondolom azt, hogy jobb lenne amit mondasz.

2018. márc. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Már 10 éve nem otthon élek. Ezért nem igazán van reális rálátásom, tehát kérdezem, mennyi kellene, hogy legyen a minimálbér, hogy az aránylag egyensúlyban legyen a végzett munkával? Nettó 300 ezer?
2018. márc. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Mindenki olyan szakmát választana, amit szeret, nem a sok pénz miatt választanának emberek bizonyos szakmákat"

Ez egy kicsit sántít, még úgy is, hogy ott van az orvosos hasonlatod. Ott vagy tizenévesen, tudod, hogy az egészségügyben szeretnél embereken segíteni. Lehet belőled mondjuk orvos vagy ápoló. Az előbbi esetben erős középiskolába kell menned, rengeteget kell tanulnod már ott is, utána az egyetemen 5 évig húzod az igát, megvan az általános orvosi diploma, pár év, mire szakosodsz és életed végéig tanulmányozhatod az új felfedezéseket, ismerkedhetsz új gyógyszerekkel, terápiákkal, diagnosztikai módszerekkel havi 250-ért. Az utóbbiban meg elmész az egészségügyi szakközépbe, valahogy végigerőlködöd és 18 évesen már jön is a havi 250 tisztán. Igaz, hogy téged ugraszt Mariska néni hajnal 2-kor, hogy fáj a haja, de mondjuk a tanulással készen vagy a középiskolás éveid végére, soha nem kell diagnosztizálnod, csak beadod azt a gyógyszert, amit előírtak neki. De ha tudod, hogy orvosként többet kereshetsz, tovább fogsz tanulni, mert a pénz jó motiváció.

Vagy ott egy másik példa: a gyárban a melósok közül kellene valaki sor- vagy csoportvezetőnek. Neked kell elkészíteni a beosztást, felügyelni a munkát, besegíteni, ha valami nem megy, adatokat szolgáltatni a termelésről - kapsz pluszmunkát, miközben ugyanúgy jársz sok műszakba, meleg és büdös van a csarnokban, zúgnak-csattognak a gépek. Plusz pénz nincs érte. Akkor szerinted ki fogja vállalni a többletmunkát?

De ha már többletmunka: téged lehet, hogy nem zavar, ha évtizedes rutinod van a szakmádban, bármit megoldasz és még arra is van időd, hogy az iskolapadból frissen kiesett kollégát oktasd, illetve a hibáit javítsd, hó végén pedig ugyanannyit kapjatok kézhez, de van, aki ezen picit bepörög. Ha a szaktudásod fejlődését nem ismerik el magasabb fizetéssel, miért tanulnál a szakmádon belül bármit is? Egy CNC-esztergályos sosem fog fehér ingben és nyakkendőben üldögélni az irodában, de ha tíz év után egy fillérrel sem keres többet, mint az első napján, magasról fog tojni rá, milyen új lapkákat, fúrórudakat és egyebeket találtak fel a mérnökök, semmi kedve sem lesz fejlődni.

Ja, és mi a helyzet a vállalkozókkal? Ha mondjuk egy igen ügyes bútorasztalos vagy és havi szinten megkeresel 300 ezret, mi lesz a "fölös" 50 ezerrel? Nem tehetsz arról, hogy annyi megrendelésed van, amiből kijön ez a havi bevétel. Arról sem tehetsz, hogy olyan jó az árud, hogy megkérheted az árát. Azt viszont vállalkozóként nem engedheted meg magadnak, hogy visszamondj egy olyan megrendelést, amit amúgy tudnál teljesíteni. Meg az sem szerencsés, ha a jó minőségű darabok helyett egyszer csak olcsó szutykot kezdesz gyártani, nehogy már túl sokat keress egy hónapban.

2018. márc. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Ha minden munkával ugyanannyit lehetne keresni, akkor mindenki csak a könnyű munkákat keresné, mert nem lenne semmi motiváló ok, hogy miért végezzen nehezebb munkát, ha azt sem fizetik meg jobban. Aztán úgyis az lenne, hogy emberek belekényszerülnek olyan munkakörökbe, amit nem szeretnek, de nincs senki más aki megcsinálja, mert hát nem lehet mindenkinek egyfajta a munkája. Szóval végeredményben nem mindenki azt csinálná amit szeret akkor sem, hanem ami éppen jutna neki.
2018. márc. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!