Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyárakban dolgozó romák...

Gyárakban dolgozó romák hogyan viselkednek számukra nem szimpatikus emberekkel?

Figyelt kérdés
2017. jún. 20. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Vannak dolgozó romák? Hol?!
2017. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hol, hol, most írta, hogy a gyárakban. :D :D
2017. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

nem igazán veszik fel őket gyárba.

bizonyos részben ezért sok köztük a munkanélküli,mert még oda sem kellenek.

2017. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sehogy. Esetleg kitárgyalják az illetőt a háta mögött, nem szólnak sokat hozzá, stb ahogy a fehér gyári munkások is csinálják.

Eddig 2 gyárban dolgoztam, mindkét helyen voltak romák is (nem sok, 5-10 max). Teljesen normálisak voltak, nem balhéztak.

2017. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hiszed vagy nem én azt tapasztaltam, hogy több a gond a fehér emberrel mint a cigánnyal ha dolgozik. A fehér az aki piszkálódik, kötekedik, áskálódik, betesz kitesz a másiknak, a munka mellé áll, részegen megy dolgozni, stb.. Ez a gyári, üzemi tapasztalatom.

Más területeken, egészségügy, kereskedelem, stb. viszont előjön egy merőben más mentalitás, ott már ki vannak fehéredve úgymond.

2017. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
* Más területeken, földi nyelven fogalmazva, tudnak ugyanolyan patkányok lenni mint a fehérek.
2017. jún. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyári körülmények közt normálisak, csendesek, dolgosak, nekem ezba tapasztalatom, még a durvább fajta is, pedig én dolgoztam egy olyan sittes fazonnal, hogy majd összeszartam magam mikor megláttam 😂
2017. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk elég sok van,mert már nincs kit felvegyenek...Nagy a hangjuk,tipikus butaság jellemzi őket,de a munkát kénytelenek megcsinálni normálisan,mert repülnének.Tilos más szekálása,ezért is lehet repülni,így nem mernek belemenni durva dolgokba,mások piszkálásába.
2017. jún. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Volt cigány kollégám tipikusan olyan fajta aki élvezte hogy cigány és viccet csinált belőle a többiek előtt szóval szórakoztató fazon volt ,csak kissé harsány és alpári poénokat is sokszor bedobott. De alapvetően nem volt rosszindulatú és rendesen dolgozott. Aki nem volt szimpatikus neki azt oltogatta de leginkább a háta mögött,mert balhét nem akart.
2017. jún. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Diákként sok gyárban dolgoztam kezdetben, ahol sok cigány volt. Velem mindegyik nagyon kedves volt, tudtam velük beszélgetni, nem volt bennem előítélet.

A gyárban dolgozók mindegyikére vonatkozik, amiket én tapasztalata, hogy 5 percenként cigi szünet és imádják egymást heccelni. Nem hiszem, hogy az előbb leírták tipikusan "cigány" tevékenységek lennének. Mindkét oldalon vannak meredek dolgok, de amit én tapasztaltam az pozitív volt. Lehet, hogy azért, mert alapvetően pozitívan állok az emberekhez és nem ítélem el egyből őket.

Persze megkapom interneten emiatt a liberó dumát - ha az ilyesfajta tapasztalataimat megosztom az internet népével, mert ugye arc nélkül egyszerű -, de az illetők, akik így sértegetnek észre sem veszik, hogy őket sem ítélem el.


Szóval kedves kérdező, ugyanúgy viselkednek mint a legtöbb gyári munkás: egymást hecceli, leku**ä anyázza stb. Ennyi. Egyik munkahelyemen volt egy zsidó (tele héber tetkóval) és egy cigány, gyűlölték egymást, folyton beszólogattak egymásnak, de sosem fajult tettlegessé. Szerintem mélyen belül pajtik voltak.

2017. jún. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!