Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen logika alapján veti a...

Milyen logika alapján veti a cég a kollega szemére hogy két munkahely esetén a többet fizető érdekei az elsők?

Figyelt kérdés

Ha valaki bekerül egy céghez részmunkaidősként és már felvételkor jelzi (ill ezért is lesz részmunkaidős) hogy neki van egy másik munkahelye is, akkor a főnök miért csodálkozik azon hogy ha ütközés van a két munkahely közt néha (azonos napon kéne menni mindkettőhöz) akkor a kollega oda megy ahol többet keres? Hát még jó hogy oda megy. Ha választhat hogy 10/nap vagy 20/nap még jó hogy nem a 10-et választja.

Mert a főnök marha bölcsen megjegyzi egyéb ügyek kapcsán hogy az diktál aki többet fizet!

Ha van két vevő az egyik ennyit fizet a másik annyit akkor annak az érdeke az első az diktál aki többet fizet. Mondja a főnök magát Salamonnak gondolva.

Igen, mi is így látjuk. Az diktál. Csak mivel ez esetben nem ő az aki többet fizet hanem a másik cég, hát mit csodálkozik?


2017. jan. 3. 18:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért az a jobb, ha nincs ütközés. Nekem is két munkám van december óta, de az egyik távmunka és mint olyan, rugalmas, így mellette tudok máshol teljes munkaidőt vállalni, mert a távmunkát tudom ettől függetlenül otthonról a saját szabadidőmnek megfelelően végezni. Ennek ellenére volt olyan cég, ahol még így is problémaként tekintettek arra, hogy hogyan fogok én két munkát csinálni.
2017. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jobb ha nincs ütközés de ha van (és többnyire épp a kevesebbet fizető cég miatt van) akkor mit sír a szája? Már az elején megbeszélték hogy két elején itt van hét másik felén ott van.

Vagyis nincs ütközés. De amikor nagy bölcsen kitalálja hogy jöjjön csütörtökön is a kollega és az közli hogy bocs akkor másik helyen vagyok még fel van háborodva.

Ha én ezt megértem mi alapon.

vagy oké háborodjon fel. Ha úgy fizet ahogy a másik nem akkor lesz joga felháborodni.

De amíg ő fizet szarabbul addig pofa súlyba.

Szerintem.

Kollega ezt így nem mondja ki de nem is jön be ...

2017. jan. 3. 18:53
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen céget ott kell hagyni és pont. Keresni kell mellette folyamatosan állást, és amikor van jobb, akkor azonnal váltani, aztán ugráljon, ahogy akar. Én is megtettem, bár nekem ez az ütközés nem volt probléma, nekem más volt a váltás oka, eleve nem terveztem hosszú távra azzal a céggel, amit otthagytam, keveset is fizettek, messze is vannak. Nekem ez időszakosan jó volt, de kerestem mellette másik munkát, és gyorsan kaptam is jobb ajánlatot, ami jobban fizet, közelebb is van... stb. Ráadásul nem én vagyok az egyetlen, aki így hagyta ott őket.
2017. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Az a logikája, hogy ő fizet neked, és nem te neki. És szükséged van erre a bevételre is.

Ő pedig azért fizet, ha dolgozol. Tök irreleváns, hogy miért nem végzed el a feladatod.



Viszont én már kerestem volna helyetted olyat, akinek nem okoz gondot ellátni azt a munkát, amiért felvettem.

2017. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
Ha ezt felvételkor tisztázták, akkor a főnök ne csodálkozzon, hanem lapuljon, mint kaki a gazban. Nem kell vele foglalkozni.
2017. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Négyes, rossz a logikád, és a rossz logika miatt kerültek a hazai munkavállalók ebbe a lehetetlen helyzetbe.

Ez helyesen úgy néz ki, hogy kölcsönösen kielégítjük egymás igényét: ő ad nekem pénzt, én elvégzem, amit mond. Pont. És egyik fél sem tesz a fejét, hogy ki a király, mert kölcsönösen szükségük van egymásra.

2017. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Azért ha előre egyeztetve van a beosztás mondjuk többműszakos munkarendben, hogy mikor ki megy, azt a főnöknek sem illik összevissza felrúgni, legfeljebb nagyon indokolt esetben, de állandó jelleggel ez nem tartható. Ugyanis nem csak az lehet a probléma, ha mondjuk a dolgozó a fennmaradó időben másik munkát csinál más cégnek, hanem például arra az időre kért időpontot orvostól valami fontos vizsgálatra, ahova így is nehéz rövid időn belül időpontot kapni, vagy arra az időpontra foglalt időpontot az okmányirodába, ők sem dolgoznak valami nagyon dolgozóbarát időbeosztásban, vagy akkorra egyeztetett a vízművekkel az éves vízóra leolvasásra, akik ugye szintén nagyon rugalmatlanok tudnak lenni, vagy esetleg bármilyen eljárás miatt tanúskodnia kell a rendőrségen, és ha ott nem tudsz megjelenni és nem tudsz időben szólni, akkor még meg is büntetnek...


Az ember tervezi az életét, a napjait, és ennek csak egy része a munka és a munkahely.


Ha teljes munkaidőben dolgozom egy műszakban mondjuk 8-tól 5-ig, akkor tudom, hogy ebben az időintervallumban tart a munkaidő, ezen kívül tudok bárhova máshova elmenni, bármi mást tervezni. Ha váltott műszakban vagyok, akkor tudom, hogy ezen a napon ekkorra vagyok beosztva, azon a napon máskorra, vagy ezen a héten így, másik héten úgy... stb. Időnként beleférhetnek csúszások, túlóra, ezzel minden ép eszű ember kalkulál, de állandóan nem borulhat fel a rend, mert akkor minden más is borul és semmit nem lehet szervezni. Nem beszélve arról, hogy az összevissza munkarend kimerültséghez is vezethet.

2017. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Részemről #4-nél a pont. És a kérdés alanya a munkáltató, nem a munkavállaló. Tehát az is irreleváns, hogy miért és milyen helyzetbe került a munkavállaló (egyébként saját maga generálja a helyzetet, hogy ilyen állásokat vállal). Mindenesetre nekem megér egy 0-át, hogy leírjam a munkáltatói nézetet, ami bizony az, hogy 3 feltétel teljesülése elengedhetetlen: a munka, az idő, és a minőség. Ha a munkavállalónak felróható okokból bármelyik nem teljesül, akkor a megoldás adott.
2017. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én értem a munkáltatói oldalt, de azt azért munkáltatói oldalról meg lehet érteni, hogy ha örökké felrúgja a beosztást, ezzel nehéz helyzetbe hozva adott esetben a dolgozót, akkor a dolgozó is be fog inteni?


Én most tanú vagyok egy csalási ügyben. Beidéztek tanúskodni x időpontra, ahol személyesen meg kell jelennem. Ha valamiért nem tudok megjelenni, arról időben kell szólnom. Nem aznap, amikor meg kell jelennem, hanem előtte, legkésőbb egy nappal előtte. Fel is hívott egyébként a kihallgató tiszt telefonon, hogy megkaptam-e az értesítést és hogy rendben van-e az időpont... stb. Ha nem tudnék bármi okból megjelenni, és erről nem szólok, akkor engem ezért megbüntetnek, akkor is, ha a főnököm volt a gyökér az összevissza munkarend szervezéssel...

2017. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
#9 - ugyanez velem is előfordult, ráadásul Szombathelyre kellett mennem Budapestről, meg vissza, ugyanaznap. De azért ez így sarkos, nyilván nincs az a munkáltató, aki keresztbe tudna (akarna) tenni, pláne, hogy az ilyen hatósági (ki/meg)hallgatás jó előre le van fixálva.
2017. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!