Van ebben morális probléma? Láttok benne árulást?
Teljesen mindegy, hogy van-e vagy nincs. Teljesen mindegy, hogy azért dalol-e valaki mert megitta a 3. piáját vagy mert pénzt, jobb munkát kináltak neki. Nekem teljesen mindegy és Neked is. Ugyanis nem a Te hatásköröd.
Értem, hogy félted a munkahelyedet és közvetetten érint Téged is, mert ha még 20-an elmennek vagy megismerik a legújabb fejlesztést/reklámtervet/stb-t akkor megszűnik a munkád, de ez akármennyire a Te bajod mégsem a Te feladatod. Ezért beleszólásod nincs. Ne foglalkozz vele, mert teljesen jogosan veszik túllihegésnek.
Amikor valamire nincs ráhatásunk akkor jön a megszoksz vagy megszöksz. Ha úgy érzed a cég a vesztébe rohan ezzel a hozzáállással akkor most hagyd el a hajót, mert nem tudod megmenteni sok-sok emberrel szemben. Ha azt választod, hogy megszoksz akkor dolgozzál, tanuljál és maradj csöndben.
Szivesen mondanám, hogy küzdj, de megpróbáltad és nem lehet, vagy nem jól próbálkoztál.
És hogy a kérdésfeltevésedre is válaszoljak: A morális dolog az egyéneken múlik. Azon, hogy beszélnek-e vagy hallgatnak. Azt pedig nem mondhatod, hogy X megbizható, ha halállal fenyegetnék akkor se beszélne, igy batátkozhat, Y meg egy pletykafészek, neki az utcára se szabadna kimenni, mert az egész járda attól zeng, hogy a telefonjába üvölti a belső titkokat.
"Ti láttok ebben morális problémát? "
Egyaltalan nem. A munka meg a maganelet ket teljesen kulonbozo dolog.
Abszolut nem a saját állásomat féltem, mert én lehetnék az első, aki átmehetne sokszoros pénzért. És sajnos az én hatásköröm...
Vannak helyzetek, ahol nincs külön magánélet. Ha én letolom a gatyámat a főtéren, akkor nem magamat, hanem a cégemet járatom le. Nincs olyan, hogy az a magán s*ggem.
De itt nem erről van szó. Ez annyiban az én hatásköröm (többek között), hogy egy ilyen viszonyrendszerben vajon be lehet avatni a másik céggel bratyizó középvezetőket komoly vállalati kérdésekbe. De mindegy, az a baj, hogy a konkrét helyzet ismerete nélkül nem fog tudni senki érdemi véleményt formálni.
tehát már eldöntötted mi a válasz. akkor minek tetted fel a kérdést, ha a veled nem egyező véleményeket úgysem fogadod el?
Amíg magánélet addig azt csinálnak amit akarnak, SEMMI közöd hozzá. Ha meg olyan céginfók és egyéb dolgok vándorolnak át, BIZONYÍTHATÓAN az ilyen találkák miatt, na akkor van közöd hozzá, és jogod tenni ellene.
Es azt honnan veszed hogy ceges temakat is megbeszelnek iszogatas kozben?
Nekik pusztan arra kell figyelni hogy ez ne keruljon szoba, es kesz.
A munkaszerződésben kell, hogy legyen egy rész, ami a titoktartási kötelezettségről szól. Na most ha ez egyértelművé válik valakivel szemben, hogy céges titkokat adott ki, akkor a cég eljárást indíthat ellene. De a dolgozóknak joguk van munkahelyet váltani, ha a bérezés máshol jobb, függetlenül attól, hogy versenytársról van-e szó vagy sem. Mindenki meg akar élni, és ha jobb lehetőséget kap máshol, miért ne lépne? A céges titoktartásra ettől függetlenül a korábbi szerződés is kötelezi. Ha ittas állapotban fecsegett, az lehet enyhítő körülmény, beszámíthatatlanság, de nem biztos, hogy ettől még nem büntethető.
Az meg, hogy ki kivel szórakozik a szabadidejében, mindenkinek magánügye, ezt egy cég sem korlátozhatja.
"Egyaltalan nem. A munka meg a maganelet ket teljesen kulonbozo dolog."
Na most ez sajnos nem így van. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen munkáról beszélünk. A csokigyár dolgozója a magánéletben bratyizhat a másik csokigyár dolgozójával. De a hivatásos katona a magánéletben sem bratyizhat az ellenséggel. Meg lehet próbálni, de akkor majd a hadbíróság elmagyarázza neki, hogy mi a baj vele. Nem biztos, hogy elfogadják azt, hogy "dehát munkaidőn kívül volt". Szóval a kérdés az, hogy az adott eset hol helyetkedik el a csokigyár és a katonaság közti skálán. Végülis mind a kettő egy munkahely.
Most is azt mondom, hogy nem a Te hatásköröd. Vezetői beosztásban egyet tehetsz: Figyelsz. Arra, hogy milyen infók jönnek és mennek. Az összes kollegát nem állithatod le és nem figyeltetheted. Amennyiben ilyesmit szeretnél még mindig azt mondom: túlliheged. Ahogy valaki leirta előttem a titoktartást leszabályozzák minden cégnél, tehát mindenkire azok a szabályok vonatkoznak. Ha nem akarsz bolondot csinálni magadból akkor ragaszkodsz ahhoz ami a Te hatásköröd (ami csak kicsit nagyobb mint azt a kérdésfeltevéskor gondoltam). Azt pedig, hogy kivel mit osztasz meg nem döntheted el az alapján, hogy tegnap este a másik cég emberével láttad, vagy sem. Annak is megvan a rendje. Ha eltérsz bajod lehet belőle. Az nem magyarázat, hogy "feltehetően" vagy "valószinüleg" az illető továbbadja.
Valamikor olyan helyen dolgoztam, ahol engedélyeztetni kellett különböző cégeknek különböző termékeket bizonyos szempontból. Az első néhány nagy cég szinte egyszerre adta be rendszeresen ugyanazokat a dolgokat (jelentéktelen módositásokkal), a kisebbek kicsit késtek. Ismert tény, hogy ezeken a berkeken belül rendszeres az árulás oda-vissza. Hasonlóan működik, mint bármely ország kémhálózata. X államtitkár akármilyen nagy ember nem mondhatja, hogy valamit nem oszt meg egy főosztályvezetővel aki a másik pártból való és a 3. pártból valóval látta kávézni tegnap délután, hiszen tudja, hogy akár a hozzá lojálisnak látszó talpnyalója a beépitett ember.
Próbáld meg kivülről szemlélni a problémát és benne magadat, bármily nehéz is ezt megtenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!