Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet/kell kirúgni valakit?

Hogy lehet/kell kirúgni valakit?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok és eddigi pályafutásom során senkit nem kellett kirúgnom. A "gratulálunk fel vagy véve" telefont többször is lebonyolítottam már, de ez kétség kívül egy sokkal hálátlanabb feladat.


Egyszerűen arról van szó, hogy másfél hónapja felvettünk valakit, aki nem vált be, nem tudott beilleszkedni a társaságba, abszolút nem mutatott egy csepp érdeklődést sem, semmit nem volt hajlandó csinálni, többet volt szabadságon és táppénzen, mint amennyit összesen dolgozott eddig.

Próbaidős, így akár indok nélkül is elküldhetnénk és a viselkedése alapján nem igen kéne foglalkoznom a lelki világával sem, én még is szeretnék humánusan bánni vele.


Ergo szerintetek hogy lehet ezt a kellemetlen pillanatot kevésbé kellemetlenné tenni?

A főnököm dolga lenne egyébként, én csak egy "kisfőnök" vagyok, de a mocskos melót direkt rám tolta. (Mellesleg megjegyzem, hogy cikinek is érzem, hogy nem ő mondja meg mi a szitu.)



2016. aug. 9. 19:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszod.

Szerintem elég demoralizáló, ha egy kb 10 fős csapatból egy ember a másfél hónap alatt már többet volt beteg, meg szabadságos. Ha mindenki így állna hozzá, akkor annak a 10 fős csapatnak a teljesítményszázaléka kb 25-50 %. Így tegyük fel, hogy tudják hozni az elvárt szintet, de csak úgy, ha a folyamatosan hiányzó helyett is vállalnak munkát.

Én a kilenc elégedett munkavállalót választanám, és nem szeretnék egy tizedik csapattagot, aki a másfél hónap alatt nem termelt hasznot.

Sőt..csak vitte a pénzt.

2016. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Azért ez akárhogy is nézzük, a kérdező által felsoroltak teljesen jogosak. De ez a sok szabadságon és táppénz már az első hetekben/hónapban, azért elég extrém már önmagában.

Ezen mit kell egy felnőtt embernek magyarázni?

Vagy semmi kedve a munkához és dolgozni, vagy elég súlyos betegsége van, ezt a kettő eshetőség van..


Én olyan szar helyen vagyok, ahol csak egy nap betegszabit kellett kivennem mert rosszul voltam, a főnök már sértődésből később meg sem kérdezte mi volt/van, meg úgy néztek rám mint egy utolsó szemétre... Mert a behívó sms ellenére nem tudtam bejönni, utána meg egy ebszólást is kaptam (még egyszer, itt csak 1 db napról beszélünk).

2016. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Pls nekem ird meg mi a munka, nagyon erdekel:)
2016. aug. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Én azt vallom, hogy egymásért dolgozunk, egy irányba sétálunk, miért lökdössük le egymást az útról, ha tolhatjuk is a másikat előre? Számomra természetes, hogy 10-20 év tapasztalatot nem adnak a diplomával és kikérem az embereim véleményét. Az áment mindenre én mondom rá, de meghallgatom őket és közös ötleteléssel jutunk eredményre. Én úgy vettem észre ez egy jól működő rendszer, sikerült kivívni a kölcsönös tiszteletet. Ő ezzel nem tudott azonosulni, többször megpróbálta átvenni az irányítást fölényeskedő, lekezelő stílussal és a többieket is uszította, de oké, ez legyen az én bajom...


A közel 30 fő egy jól összeszokott csapat, én aláírom, hogy nehéz a bizalmukba férkőzni és beilleszkedni közéjük, éppen ezért csupán ilyen okból biztosan nem küldenénk el senkit, ha egyébként jól dolgozik, igyekszik. A cégnél létem óta 3 új embert vettünk fel, mindhárommal megvoltunk elégedve ilyen szempontból maximálisan. Törekvés és érdeklődés a munka iránt. Ennyit várunk, a többi tanulható!


Ketten, két különböző szituációban, egymástól függetlenül ültünk le az alakkal beszélgetni, hogy mi a gond, hogy boldogul a társasággal, hogy érzi magát és kértük, hogy mutasson egy kicsit több érdeklődést, menjen a többiekkel, tanuljon!


A végső döfést egyértelműen az adta meg, hogy másfél hét szabadság és egy hét táppénz után ismételten szabadságot kért az illető, amit visszautasítottam. Erre az volt a válasz, hogy egyszerűen csak szó nélkül nem jött be dolgozni. Napok múlva megjelent, számon kértük, a reakció egy "bocsánat, sürgős dolgom akadt" volt. Erre már elkezdtek mozgolódni a felső vezetésnél és nyilván én is furán nézek, ha ennyire sz*rba sem veszik a szavamat. Megint eltelt kb. három nap, mire egyik reggel írt egy sms-t, hogy belázasodott, nem jön. Itt végleg elszakadt a cérna és szerintem jogosan.

Nem gondolom, hogy gerinctelen eljárásban részesült, még annak ellenére sem, ahogy viselkedett. Szerintem így is elég sokat tűrtünk neki.

2016. aug. 11. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!