Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet/kell kirúgni valakit?

Hogy lehet/kell kirúgni valakit?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok és eddigi pályafutásom során senkit nem kellett kirúgnom. A "gratulálunk fel vagy véve" telefont többször is lebonyolítottam már, de ez kétség kívül egy sokkal hálátlanabb feladat.


Egyszerűen arról van szó, hogy másfél hónapja felvettünk valakit, aki nem vált be, nem tudott beilleszkedni a társaságba, abszolút nem mutatott egy csepp érdeklődést sem, semmit nem volt hajlandó csinálni, többet volt szabadságon és táppénzen, mint amennyit összesen dolgozott eddig.

Próbaidős, így akár indok nélkül is elküldhetnénk és a viselkedése alapján nem igen kéne foglalkoznom a lelki világával sem, én még is szeretnék humánusan bánni vele.


Ergo szerintetek hogy lehet ezt a kellemetlen pillanatot kevésbé kellemetlenné tenni?

A főnököm dolga lenne egyébként, én csak egy "kisfőnök" vagyok, de a mocskos melót direkt rám tolta. (Mellesleg megjegyzem, hogy cikinek is érzem, hogy nem ő mondja meg mi a szitu.)



2016. aug. 9. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hat engem magyarorszagon egy emailbe rugtak ki😂 Az is megoldas
2016. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mond neki:


"Egyszerűen arról van szó, hogy másfél hónapja felvettük fel Önt, ellenben ez nem vált be, nem tudott beilleszkedni a társaságba, abszolút nem mutatott egy csepp érdeklődést sem, semmit nem volt hajlandó csinálni, többet volt szabadságon és táppénzen, mint amennyit összesen dolgozott eddig.

Próbaidős, így akár indok nélkül is elküldhetem és a viselkedése alapján nem igen kéne foglalkoznom a lelki világával sem, én még is szeretnék humánusan bánni Önnel.

Úgyhogy tisztelt uram, sajnálom, de el kell hogy bocsájtsam."

2016. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*vettük fel
2016. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Közlöd vele,hogy sajnos a cég nem tart igényt a munkájára. Borzasztóan éreztem magam,amikor először rúgtam ki alkalmazottat, emberileg kedveltem,de nem volt alkalmas. Sok sikert!
2016. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Amúgy mit értesz "érdeklődés" alatt? Ha nem beszélgetett, nem tartotta "olyan mértékben" a kapcsolatot a munkatársaival, de jó munkaerő, attól még egyáltalán nem kéne kirúgni. Mint főnöknek, neked a cég érdekeit kell nézned, nem azt, hogy a munkatársak kit bírnak kevésbé. Ez gondolom számodra is nyilvánvaló. Az igazi ok tehát az kell hogy legyen, hogy nem jár be dolgozni, nem teljesít semmit. Ez alapján viszont én még előbb kirúgtam volna az illetőt.
2016. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, milyen munka ez? Azért kérdezem, mert hogy semmilyen érdeklődést nem mutat, vannak olyan monoton munkák, amelyekhez nem igen kell az érdeklődés, hanem csak csinálni kell.
2016. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy kérdező, remélem egyszer téged is kirúgnak a francba, azt hiszed, veled ilyen nem történhet meg?... Majd akkor legyen nagy a szád...
2016. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a beilleszkedési problémái miatt küldjük el. Felsővezetői utasításra a hr-es csoport megküldte az e-mailt a kiléptetéséről miután néhány igazolatlan távollétet is behúzott a sorozatos "betegségek" mellett.


Én azt gondolom, hogyha bekerülök egy munkahelyre és az a feladatom, hogy figyeljem a velem hasonló beosztásban lévők munkáját, tanuljak, akkor érdeklődő vagyok, megyek a másikkal, kérdezek, csinálni akarom. Nála ez egyáltalán nem volt meg, sőt, ha segítséget kértek tőle is inkább hátralépett, hogy ő ugyan nem.

Hozzá tartozik, hogy olyan közeggel dolgozunk, ami számára visszataszító, elviselhetetlen, nem is értem egyáltalán hogy került hozzánk, amikor tudta mi lesz a dolga.

Nem tudok olyan emberrel mit kezdeni, aki a legtürelmesebb, birka lelkű dolgozónkat is kihozza a sodrából. A feszültséget szítja és a stílusával ellenségeskedést vált ki, ami nem tesz túl jót a jól megszokott, kialakult, összerázódott csapatmunkának.

A meló abszolút nem monoton, ha valakinek megvan hozzá a kellő "kattantsága" és lelkesedése (ami a másik 30 embernél abszolút jellemző), akkor szerintem szerethető feladat.

Ennél többet viszont nem szeretnék elárulni róla a beazonosíthatóság elkerülése érdekében.

2016. aug. 9. 21:23
 9/14 anonim ***** válasza:
nem érzem, hogy a kérdező itt most pökhendi lenne, így teljesen érthetetlen számomra az utolsó válaszoló reakciója. elmondod, mi nem tetszik?
2016. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért volt ilyen a reakcióm, mert másfél hónap nem elég ahhoz szerintem, hogy valaki beilleszkedjen, miért rögtön a kirúgás a megoldás? Miért nem lehet először leülni vele beszélgetni, elmagyarázni, miken kellene változtatnia? Hogyha egy hónap múlva sincs még mindig változás, akkor tényleg keressen másik állást, de szerintem egy esélyt mindenki megérdemel, mármint hogy rendesen magyarázzák el, miken kell változtatnia...
2016. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!