Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúghatnak-e azonnali hatálly...

Kirúghatnak-e azonnali hatállyal ha megtagadom a munkát mert a cég nem biztosítja a munkavégzés anyagi feltételeit? Azért rúgnak ki mert a cég szerződést sért hónapok óta?

Figyelt kérdés

Munkám része az utazás is mely utazásra az MT és a szerződés szerint is 100% utazási ktg. térítés jár. A szerződésben egyértelmű: adott hónap 10-ig a fizuval együtt kell megkapjam a ktg térítést az előző hóra.

Szeptember óta egy fillért nem kaptam. Ezerszer rákérdeztem levelet írtam válasz semmi.

Közöltem tegnap nem megyek sehova, helyben levő munkám elvégzem, de utazni sehova. Leadtam az elmúlt hó összes számláját ami az utazási kiadásaimat igazolja (vonatjegy) és megmondtam amíg ez nincs fizetve addig sehova egy centit se. Megtagadom a munkát.

A cég teljesítse amit a szerződésben vállalt. Nem is mentem aznap sehova.

Ma megkaptam a fegyelmit, vezetői rendelkezés megtagadása munka el nem látása....

És közölték, ha holnap se utazok kirúgnak. Kérdeztem és a pénzem? Arra továbbra sincs válasz, majd keresünk a helyedre mást ennyi.


Kirúghatnak mert megtagadom a munkát méghozzá azért mert a cég nem biztosítja a munkavégzés feltételeit és a szerződésben foglaltakat?

Én már hónapok óta várok a pénzemre nem lehet azt se mondani hogy idő előtt kérem.


Ne okoskodjuk azzal hogy miért húztam eddig a dolgot!!!

Próbáltam tenni ellene beszélni levelet írtam stb még válaszra se méltattak.

Ne okoskodjunk azzal miért nem hónapokkal előtt léptem a kérdés szempontjából ez totál indifferens. Ha hónapokkal előtt lépem ezt meg most éppúgy ez lenne a kérdésem szóról szóra.


2016. márc. 8. 14:10
1 2
 11/11 anonim válasza:
A lényeg, hogy legyen bizonyítékod, tartsd meg a szeptemberi emailt és most is küldj. Ha kirúgnak elvileg alá kell írnod valamit, ne! írd alá. Mondd nekik, hogy beszélsz az ügyvédeddel és kártérítési pert indítasz. Ha nagyon eleged van, ne hagyd, hogy kifizessen, mert a kártérítés során jóval többet kaphatsz vissza. A per nem szokott sokáig húzodni, nekem volt egy főnököm, akit más indokkal kirúgtak és megnyerte a perrt hónapok alatt. Sok sikert! Írd meg végül, hogy mi lett! :)
2016. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!