Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúghatnak-e azonnali hatálly...

Kirúghatnak-e azonnali hatállyal ha megtagadom a munkát mert a cég nem biztosítja a munkavégzés anyagi feltételeit? Azért rúgnak ki mert a cég szerződést sért hónapok óta?

Figyelt kérdés

Munkám része az utazás is mely utazásra az MT és a szerződés szerint is 100% utazási ktg. térítés jár. A szerződésben egyértelmű: adott hónap 10-ig a fizuval együtt kell megkapjam a ktg térítést az előző hóra.

Szeptember óta egy fillért nem kaptam. Ezerszer rákérdeztem levelet írtam válasz semmi.

Közöltem tegnap nem megyek sehova, helyben levő munkám elvégzem, de utazni sehova. Leadtam az elmúlt hó összes számláját ami az utazási kiadásaimat igazolja (vonatjegy) és megmondtam amíg ez nincs fizetve addig sehova egy centit se. Megtagadom a munkát.

A cég teljesítse amit a szerződésben vállalt. Nem is mentem aznap sehova.

Ma megkaptam a fegyelmit, vezetői rendelkezés megtagadása munka el nem látása....

És közölték, ha holnap se utazok kirúgnak. Kérdeztem és a pénzem? Arra továbbra sincs válasz, majd keresünk a helyedre mást ennyi.


Kirúghatnak mert megtagadom a munkát méghozzá azért mert a cég nem biztosítja a munkavégzés feltételeit és a szerződésben foglaltakat?

Én már hónapok óta várok a pénzemre nem lehet azt se mondani hogy idő előtt kérem.


Ne okoskodjuk azzal hogy miért húztam eddig a dolgot!!!

Próbáltam tenni ellene beszélni levelet írtam stb még válaszra se méltattak.

Ne okoskodjunk azzal miért nem hónapokkal előtt léptem a kérdés szempontjából ez totál indifferens. Ha hónapokkal előtt lépem ezt meg most éppúgy ez lenne a kérdésem szóról szóra.


2016. márc. 8. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel a cég szegte meg a szerződést így téged nem rúghatnak ki szerintem.Ha nincs más megoldás vidd bíróságra az ügyet :/
2016. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Emiatt elvileg nem rúghatnak ki. De ismerve a cégeket, találnak mást, ami miatt igen... Menj el normálisan dolgozni, ezzel párhuzamosan egy ügyvédi felszólítást küldess, majd munkaügyi per.
2016. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Trafó1 ***** válasza:
Kirúghatnak, aztán perelj és fuss a pénzed után, visszaélnek a helyzeteddel, hiába neked van igazad.
2016. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok pontos választ adni, de utánanéznék a munkaügyi bíróságnak. Ha gyorsan utánajársz, még a kirúgásod előtt emlegetheted ezt nekik, és hidd el, az ilyesmitől ők is félnek.
2016. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem így is, úgy is kirúgnak, találnak rá indokot. Legjobb esetben is peren kívül megegyeztek majd, kifizetnek, hogy "kussolj" aztán mehetsz a világba.
2016. márc. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Munkaügyi bíróságra viheted a dolgot, de 2 kimenetelt tartok valószínűnek:

- vagy kifizetnek és kirúgnak, mondván, hogy "túl nagy pofád"

- vagy kifizetnek, megtartanak, de pokollá teszik az életed a cégnél, ellehetetlenítenek és magadtól fogsz elmenni.

Viszont annyiba ne hagyd, járd ki az igazad.

2016. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kirúgni bármikor kirúghatnak, nem csak ezért, de bármiért. Elég a felmondólevélbe valami kamu indokot beírni, hogy nincsenek megelégedve a munkáddal vagy létszámleépítés van és így jártál. Ez (sajnos) teljesen szabályos a részükről. Viszont ha kirúgnak, ha nem, a szeptember óta felgyűjt utazási költséget peres úton be tudod rajtuk hajtani, ha minden hivatalosan dokumentálva van (hogy fizetniük kéne és hogy nem fizettek). Mondjuk ettől még a munkád nem fogják visszaadni, csak azt a féléves utazási költséget kapod meg, amivel lógnak.
2016. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jogilag megtehetik, mert az, hogy ők nem teljesítik a kötelességüket, még nem jogosít fel a munkavégzés megtagadására. (Bár az már jogilag kacifántosabb, hogy mi van, ha egyszerűen nem lenne pénzed rá?)

Viszont jogi lépéseket tehetsz a cég ellen, és neked fognak igazat adni, mivel ők nem teljesítették a a szerződésben foglaltakat.

Sőt, rendkívüli munkavállalói felmondással is eljöhetsz onnan, mivel nem teljesülnek a munkavégzés anyagi feltételei.

2016. márc. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor szummázva a forgatókönyvek


- befogom a szám dolgozom tovább és fizetem az utazási ktg-t saját zsebből nyelek és nyelek és akkor nem rúgnak ki

- kiállok, reklamálok és kirúgnak

- és ha kirúgtak mehetek a bíróságra ahol talán (talán!!) évek múlva kivasaltatom a cégből nekem jogosan járó szar kis pénzecskémet. Ha még lesz addigra cég. És ha nem fizet? Végrehajtást kezdeményezek ha lesz ki ellen és lesz mit végrehajtani

Persze állás rég ugrik addigra nyilván.


Ugye milyen motiváló és felvillanyozó kilátások? Hogy vagy kussolok nyelek vagy futhatok munka nélkül a kis szar pénzem után?

2016. márc. 9. 10:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne járatos, de szerintem nem húzódna évekig. A munkát viszont jobb lenne minél hamarabb lecserélni. Nézegess állásokat. Egyáltalán nem szeretnék okoskodni, de máskor ha látod hogy valami nem stimmel a céggel (nem fizetnek, sokat dolgoztatnak, keverik a sz.art vagy bármi), akkor jól jár az ember, ha elkezd új állás után nézni.

Mennyi pénzről van szó?

Ha viszonylag kevés, akkor lehet úgy jársz legjobban, ha csendben maradsz, nézel más munkát, és ha lesz, itt borítod a bilit.

Bizonyítani viszont tudd. Őrizz meg mindent az utazási költségedről.

2016. márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!