Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért tegez? Én nem engedtem...

Miért tegez? Én nem engedtem meg neki!

Figyelt kérdés

Egy irodában dolgozom és új takarítólány jött.

Első napokban beszélgettünk, kiderült a kisebbik lányomat ismeri is.

Először azt hittem véletlenül köszönt csak el úgy, hogy szia.

De nem, most már mindig és ha szól hozzám, tegezve szól.

Igaz én tegezem, mert a kisebbik fiamnál lányomnál is fiatalabb 5 évvel és falubeli, bár kislányként nem ismertem.

Most nem szívesen beszélek vele.

Szóljak neki, hogy ne tegezzen, vagy várjam meg, hogy magától kapcsol.


2015. okt. 27. 09:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%

Tisztelt Kérdező Úrhölgy!

Aki 21 éves, az már felnőtt nő, és attól, hogy fiatalabb Önnél, nem kislány. Ha nem ittak pertut, akkor pont úgy megilleti a magázódás, mint Önt, vagy ha képtelen magázni egy 21 éves "kislányt", akkor tessék elfogadni a visszategezést. A fiatalok sokszor nagyon gondban vannak, hogy kit lehet tegezni és kit nem, sokat segített volna neki, ha nem tegezi le. Nézze kérem az ő szemszögéből is, mert attól, hogy takarítónő, még neki is van büszkesége. Viszont, hogy az Ön büszkesége miért csorbul ettől, továbbra sem értem. Jól esik, hogy öregnek tartják?

Azért írtam magázódva, mert én még csak 39 éves vagyok.

2015. okt. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
Felnőtt nő, még szép hogy tegeződik azzal, aki őt letegezte! Később már magázódásra átváltani nem elegáns (bocsi, én csendőrpertut akartam...).
2015. okt. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

"várjam meg, hogy magától kapcsol."

És te mennyi idős vagy te kis okoska? ^^

Ez ok amiért nem beszélsz valakivel szivesen? XDXD Ahogy érzed. hahaha

Szólj neki legközelebb ilyen helyzetben ne kezdjen tegezéssel. Te meg lépj túl és kezeld emberként.

2015. okt. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%

Én eddig mindegyik munkahelyemen mindenkivel tegeződtem.

A főnökkel, munkatársakkal, takarítóval, sőt a karbantartóval is. És a nálam 20 évvel idősebbek is.

Ez soha senkinek nem okozott problémát, munkahelyen általában ez a szokás.

Ha emiatt nem szívesen beszélsz vele, az elég gáz. És amúgy meg mit mondanál neki? Legyél szíves ne tegezz? Te amúgy miért tegezed őt? Neked van jogod hozzá, ha egyszer nem ismered? Fura a gondolkodásod. Nagysasszony vagy vagy mi? :D Pf.

2015. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%

Te miert tegezed? Ha te tegezed akkor jogosan tegez õ is téged, ez az illemszabaly ha már nem vagy ovodas korban.


Nem ertem az hogy jon ide, hogy milyen koruak a gyerekeid es a parjuk tegez vagy sem... kit erdekel a kerdes szempontjabol?! a takarito kollegaddal valo viszonyhoz semmi köze ennek.

2015. okt. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
43%

Egy munkahelyen teljesen nevetséges a magázódás, mert olyan emberekkel akikkel napi szinten vagyunk kapcsolatban nem magázódunk úgy hogy xy letegezhet, mi meg nem.


Óvoda, iskola más kategória, de felnőttek közt szerintem röhejes.

2018. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!