Miért tegez le köszönésnél a szomszéd? Eddig magázódtunk!
Igaz, Ő az idősebb, tehát megteheti. Amit nem értek, hogy mikor ide költözött, addig Jó napot kívánok volt a köszönési formánk. Olyan 2-3 hónap múlva már le helózott.
Semmi gondom vele, nem zavar! De előtte miért nem mondta, hogy heló?
23/F
A mai közfelfogás szerint a tegeződés a bizalom és a közeledés egyik formája, miközben a magázódás az elutasításé.
Gondolom kellett neki 2-3 hónap, hogy úgy érezze, megérett a kapcsolatotok a tegződésre! Viszont ebben az esetben tegezd vissza!
Mindig az idősebb ajánlja fel a tegeződést, de visszautasítani se illik! Manapság már senki se iszik pertut, csak odavetnek egy hellót, és kész. Felnőtt vagy nem gyerek, akinek csókolomot illik köszönni az idősebbnek!
Ha nem tetszik neki, akkor majd köszön rendesen!
Azért, mert idegen voltál neki.
Ha zavar, akkor ne foglalkozz a tegezésével, hanem magázd szépen vissza, hátha észbekap. Ha nem, akkor legközelebb nyomatékosan meg kell neki mondani, hogy tudtoddal nem őriztetek együtt libát, legyen szíves ne tegezzen.
A magázás nem elutasító, hanem távolságot tartó és a tiszteletre odafigyelő forma.
Ja, és van egy apróság: nem, nem teheti meg az idősebb sem, csak mint idősebb FELAJÁNLHATJA a tegező viszonyt, amit te vagy elfogadsz, vagy nem.
Én pl. nagyon utálom a mindenütt-tegezést, és mindig ki is kérem magamnak, holott fiatal vagyok. (A netes anonim oldalak a kivételek.)
Huhh, engem is nagyon zavar, hogy lépten- nyomon mindenhol tegeződés megy. Valahogy nem tartom udvariasnak.
A másik meg, hogy a fiatalok -kevés kivételtől eltekintve- nem tudják hogyan kell helyesen magázódni. Ugyebár a tessék leülni vagy az üljön le nem ugyanaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!