Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek sem jók a női...

Szerintetek sem jók a női főnökök?

Figyelt kérdés
Persze, van kivétel, de azt vettem észre, egy női főnöknek nagyobb hangulatváltozásai vannak. Jobban rákérdez magánéleti dolgokra, meg valahogy nem veszem a női főnököket komolyan. Konkrétan volt olyan, hogy kinevettem a főnököm. Korábban férfi főnököm volt, őt jobban tiszteltem. Mi a véleményetek?

2015. okt. 11. 10:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
26%
Igen, ez így van. Kicsit indulatosabbak is.
2015. okt. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%

Egy női főnököm volt, hát ő tényleg elég hisztérika volt. Ismerősöm főnöke is nő, ő viszont azt mondja róla, jófej, szeretik.

Viszont férfi főnököt is ismertem, akit a legjobb akarattal sem lehetett tisztelni, vinnyogott, toporzékolt, mint valami idegbeteg fogyatékos.


Szóval nem is tudom. Általános vélemény szerint tényleg több a rossz női főnök, mint a férfi, de embere válogatja, szerintem.

2015. okt. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Én nem értek ezzel egyet. Nekem volt női is és férfi is. Nőiben is volt, akivel nagyon jól kijöttem és férfiban is volt, akit utáltam. Szerintem inkább attól függ, hogy ki milyen típus, nem a nemétől. Nekem az nem tetszik, ha valaki nagyon nagyképű, bunkó. Ilyen van férfiban is, nőben is.
2015. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%
Ez olyan általánosítás, mint a rossz női vezetők. Irodán volt már jó női vezetőm meg a termelésben is találkoztam elképesztően ostoba férfi vezetővel.
2015. okt. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
12%

Zoligyerek nem értette meg a kérdés lényegét.

Amúgy igen, a nők érzelmek alapján gondolkoznak sokszor.

2015. okt. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Én nem így látom, de ennek speciális okai vannak. Egy férfitól nem csak azt várom el, hogy kiváló vezető legyen, hanem azt is, hogy férfi legyen a talpán, nem egy nárcisztikus, frusztrált, szerencsétlen antipasi, aki a főnöki hatalmával kompenzál, de belül egy bizonytalan, szorongó kisgyerek.

A nők között ritka az, aki pusztán a kompenzatív hatalomért akar vezető pozíciót. Még mindig nehezebb nőként érvényesülni, ezért akiből vezető lesz, az (túlnyomó többségében) azért kerül oda, mert maximálisan rátermett. Nekem négy női főnököm volt, mind magasan kvalifikált, abszolút rátermett csajként, szakmailag maximálisan a topon. Közülük van olyan, aki már nemzetközi karriert futott be, és van, aki ott áll ennek az előszobájában.:-) A férfiak viszont nagyon vegyesek - a lusta, ám nagydumástól a fafejű, nagyra nőtt óvodásig, a szakmailag oké, de befásulttól a pengeagyú, remek emberismerettel és motivációs készséggel rendelkező szuperfőnökig gyakorlatilag mindenféle. Belőlük jóval több volt, és ugyan ez nem reprezentatív minta, csak a saját tapasztalatom, de úgy látom, hogy a kevés női főnök között sokkal nagyobb arányban vannak a valóban jó vezetők, mint a sok, de random módon odakerült férfiak esetében.

2015. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%
Sajat tapasztalataim altal en jobban szeretem a ferfi fonokoket. De volt mar kivalo noi vezetom es nagyon rossz ferfi vezetom is.
2015. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
Még annyi: abban valószínűleg van igazság, hogy férfiként nehezebb egy női főnököt elfogadni, mint nőként. Sok férfinak vannak averziói egy domináns nővel szemben, azt a fajta vezetési stílust, amibe beletartozik a beosztott személyiségének (ergo némileg a családi hátterének, magánéletének) az ismerete is, még nőként sem mindenki tartja elfogadhatónak (én sem.:-)), csak bizonyos határok között. Ezt viszont meg lehet beszélni, és a nők talán jobban tudják kezelni az ilyen helyzeteket.
2015. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Sajnos az én főnököm nem ért semmihez, nem is nagyon értem, hogy került oda. Az a típus, aki a suliban mindent bemagol, hogy jó eredményeket kapjon, ezért lesz több diplomája, de nem tud következetesen gondolkodni. Kb. bárki át tudná venni a helyét.
2015. okt. 11. 11:54
 10/28 anonim ***** válasza:
41%

Kettő volt, bár abból az egyiket kényszerből nevezték ki, de végülis olyan mindegy, mert ő is akarta, szal...

Idióta volt mindenhez, egy hónap után kerestek mást a helyére.

A másik meg nem lett volna rossz, de hangulatember volt, nem igazán lehetett vele együtt dolgozni.

Ma már ő sincs itt, sőt, elég szépen leépítették a női alkalmazottakat és valahogy senki nem bánja.

2015. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!